Vai atkritumu izvedējs mānās? Jūrmalniece veic kontrolmērījumus un secina, – viņas atkritumu svars neatbilst tam, ko uzrāda uzņēmējs

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Pieredzējusi TV3 "Bez Tabu" žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un problēmu risināšanā. Veido sizetus par dažādām tēmām. Rūpīgi iedziļinās katrā stāstā un rod risinājumus pat sarežģītām konfliktsituācijām. Palīdz novērst netaisnību.

9 komentāri

Laimdotas kundzi dzīve Jūrmalā apmierina, taču kopš marta, kad par atkritumu izvešanu jāmaksā par svaru, sākušās aizdomīgas darbības. Nav tā, ka jūrmalniece neuzticas atkritumu izvedējam, taču, pirms nodot savējos, tos nosvērusi.

Pirmo reizi viņas svari, kas iegādāti veikalā un pārbaudīti, rādījuši septiņus kilogramus, bet atkritumu izvedējs paziņojis, ka ir desmit.

Zvanījusi atkal atkritumu apsaimniekotājam un ziņojusi, ka ir svaru starpība. Saņēmusi atbildi, ka uzņēmuma svari rāda pareizi, visticamāk, Laimdotas svari bijuši neprecīzi. To pašu apgalvo uzņēmuma “Clean R” pārstāvis Valerijs Stankevičs arī raidījumam “Bez Tabu”. Svari esot pārbaudīti un kļūdas uzņēmuma svaru rādījumos nevarot būt.

Nākamo reizi, kad bija jāizved atkritumi, Laimdota uzaicinājusi kaimiņus par lieciniekiem. Kopā nosvēruši, sanākuši desmit kilogrami, bet atkritumu izvedējs uzrādījis, ka ir četrpadsmit.

Šoreiz ne tikai telefonsarunā, bet arī rakstveidā ziņojusi gan pašam uzņēmumam, gan Jūrmalas domniekiem.

Dienā, kad raidījuma žurnālisti ir Jūrmalā, atbildīgo darbinieku, kas būtu tiesīgi sniegt interviju klātienē, gan neesot, bet telefonsarunā apliecina, ka būtisku iebildumu pret atkritumu apsaimniekotāju neesot.

Zanda Sapronova
Jūrmalas domes pārstāve

Starp atkritumu apsaimniekotāju un Jūrmalas pilsētas domi ir noslēgts līgums, kurā stingri atrunātas dažādas nianses, līdz ar to mēs strādājam noslēgtā līguma ietvaros. Ja konkrēti runā par šo gadījumu, tad tā nebija kļūda svēršanā, bet tā bija komunikācijas kļūda.

To pašu apstiprina arī atkritumu izvedēja SIA “Clean R” pārstāvis. Šoferis esot nosaucis iepriekšējā klienta atkritumu svaru, kļūdījies.

Kā bijis, nebijis, taču rēķinā, gods, kam gods, atkritumu apsaimniekotājs norādījis Laimdotas kundzes paziņoto svaru. Kad šmuces izvedējs ieradies nākamo reizii, jūrmalniecei jauns pārsteigums, šoreiz svars ir par diviem kilogramiem mazāks, nekā rāda viņas svari, bet nākamās reizes par kilogramu vai pusotru atkal lielāks.

Atkritumu apsaimniekotājs paliek pie sava, svari varot būt neprecīzi vien kilograma ietvaros, jo tiek noapaļoti līdz kilogramam. Kopš uzsākta atkritumu apsaimniekošana, kad klienti maksā par svaru, jūrmalniekiem rēķini esot samazinājušies dubultā.

Laimdotas kundzi tas gan nepārliecina – tad jau sanākot, ka precīzi rāda tikai atkritumu apsaimniekotāja svari, bet tiem, kas iegādāti veikalos un arī esot sertificēti, nevar ticēt.

Foto

9 komentāri