Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

Komentāri

Jau krietnu laiku no sabiedrības uzmanības ir pazudis tāds vārds kā “spaiss”. Šī sērga ir iedzīta pagrīdē, un arī medicīnas dati liecina, ka tā lietotāju skaits ir samazinājies. Bet ir kāds teiciens – daba nemīl tukšumu. Diemžēl, bet šoreiz tas sakāms par jauniešu kāri apreibināties.

“Labdien. Kāda Jelgavas vidusskolas audzēkne uz mācību iestādi atnesa benzīnu. Nevis mācību vajadzībām, bet gan lai apreibinātos, jo viņa bija iecerējusi to ostīt. Iejaucās skolas vadība, bet neticu, ka būs kaut kādas sekas, jo zināms, ka meitenes māte ir saistīta ar Jelgavas domi. Kas sekos tālāk?”

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tie bija trakie, deviņdesmitie gadi, kad narkomāni un toksikomāni mēģināja apreibināties ar visu, kas ir pa rokai. Benzīns, līme, mušu indējamais līdzeklis utt. Laiki mainījās, un līdz ar tiem nebūtībā aizgāja arī šie netikumi. Bet signāls no Jelgavas liek aizdomāties, vai tiešām benzīna ostīšanas sērga atgriežas?

Benzīns maisiņos

Skolas audzēknes, klasesbiedrenes, benzīnu no mājas garāžas atnesušas, iepakotu dīvainā veidā. Divos plastikāta maisiņos un ieliktu somā. Kā stāsta skolas direktors, degvielas smaka tomēr bijusi jūtama, un trauksmi sacēla latviešu valodas skolotāja. Meitenes pamanās maisiņu izmest pa logu, bet vienalga tiek vestas pie direktora.

Agris Celms
skolas direktors

Es sāku viņas tincināt, kam tas benzīns vajadzīgs. Mana pieredze teica priekšā, ka ostīšanai, jo tur bija aptuveni 100 gramu. Es jautāju tā un šā, bet viņas patieso iemeslu neatklāja.

Atgriežas 90. gadu izklaides?

Pie skaidrības tiek Jelgavas pašvaldības policija, kuru rokās abas meitenes nonāk. Tur viņas atzīstas, ka tiešām gribējušas benzīnu ostīt. To darīt ieteicis kāds viņu nenoskaidrots paziņa. Ar meitenēm un viņu vecākiem veiktas stingras pārrunas, un visi solījuši, ka kaut kas tāds vairs neatkārtosies. To, ka meitenes nav paspējušas ieelpot degvielas tvaikus, apstiprinās pilsētas slimnīcā, kur pusaudzēm veiktas pārbaudes.

Lekcijas, kurās ieklausās?

Jelgavas domes priekšsēža vietnieks izglītības jautājumos Aigars Rubulis Bez Tabu pastāsta, ka skolās ik pa brīdim skolēniem tiek rīkotas lekcijas par to, cik bīstama ir apreibināšanās ar dažādām vielām. Te rodas jautājums, cik daudzi no skolēniem stāstītajā ieklausās?

Smadzenes, aknas u.c.

Rīgas narkoloģijas un psihiatrijas narkoloģe Inga Landsmane stāsta, ka apreibināšanās inhalācijas veidā apdraud teju visu ķermeni. Elpceļus, plaušas, aknas, nieres. Cieš smadzenes, nervu sistēma. Cilvēkam zūd domāšanas spējas, atmiņa, kas skolēnam var novest pie pamatīgām problēmām iegaumēt mācībās dzirdēto. Izārstēt šādus, ilglaicīgus toksikomānus ir grūti, jo viņi paši vairs neapzinās nodarbes bīstamību.

Foto

Tests - ko tu zini par alus vēsturi?

Tests - ko tu zini par alus vēsturi? 8

Alus plūdi Londonā – vai tas maz ir iespējams? Izpildi testu par alus vēsturi, uzzini pārsteidzošus faktus un tiec pie sertifikāta! Neizpaliks arī balva.

Lasi vēl