Vai atgriežas deviņdesmitie? Būvfirmas valdes locekļus apsūdz brutālā sava darbinieka un darbu pasūtītāja piekaušanā

5 komentāri

Asiņainas izrēķināšanās ļoti populāras bija tā sauktajos deviņdesmitajos gados, kad dažs labs firmas vadītājs nepaklausīgu darbinieku mēdza fiziski iespaidot tādā mērā, ka pēcāk nācās ilgi ārstēties slimnīcā. Šādas metodes izmantošanā mūsdienās tiek apsūdzēti divi SIA ”Monum” valdes locekļi, kuri būvlaukumā brutāli piekāvuši savu darbinieku, kā arī Ādažu novada domes pārstāvi.

Konflikts norisinājies būvlaukumā, kur top jaunā Ādažu sākumskola. Par notikušo “Bez Tabu” informē skatītāja, kura nav saistīta ar cietušajiem, bet ir gana zinoša par notikušo.

”Šodien Ādažos sākumskolas būvniecības laukumā SIA”Monum” valdes priekšsēdētājs Māris Ozoliņš un valdes loceklis Gatis Logins bija ieradušies objektā un piekāva savu darba vadītāju. Brutāli, ar dūrēm, ar grūstīšanos, ar spārdīšanos. Tik tālu, ka puisis ar ātro palīdzību tika aizvests uz slimnīcu.”

Būvdarbu vietā sastaptie strādnieki “Bez Tabu” apstiprina, ka pāris dienas iepriekš tracis bijis, bet neko sīkāk nestāsta. Arī šā brīža būvdarbu vadītājs filmēšanas grupai iedod ‘kurvīti”, sakot, ka priekšniecība viņu nav deleģējusi runāt ar televīziju, esot jābrauc uz Rīgas biroju. Tā kā ir zināms, ka kautiņā viens no cietušajiem ir pasūtītāju, respektīvi Ādažu novada domes, pārstāvis, uz vietas esot, “Bez Tabu” sazinās ar vietvaras pārstāvjiem. Kameras priekšā tie runāt atsakās, bet apstiprina, ka konflikts ir bijis. Starp Ādažu novada domi un SIA ”Monum” ir domstarpības, bet tās tiks risinātas atbilstoši noslēgtajam līgumam.

“Bez Tabu” izdodas sazināties ar skolas projekta vadītāju Normundu Masaļski, kurš sākotnēji piekrīt tikties kameras priekšā, bet vēlāk atsaka. Telefoniski viņš pastāsta, ka kautiņš ir bijis, bet tas noticis vienā no vagoniņiem, kā viss sācies, nezina. Arī Masaļskis saņēmis sitienu pa galvu. Kādēļ? Nav skaidrs. Viņš apstiprina, ka otru cietušo ar asiņainu seju un saplēstām drēbēm aizveduši mediķi.

Ātrās palīdzības izsaukumu uz būvdarbu vietu apstiprina Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Ilze Bukša.

SIA ”Monum” Rīgas birojā nevienu no abiem piekaušanā vainotajiem kungiem vaigā skatīt neizdodas. Viens nupat devies atpūtā ārpus Latvijas robežām, otrs tikties nevēlas.

SIA ”Monum” komentārs

”Sveicināti! Atsaucoties uz Jūsu lūgumu, šobrīd varam Jums sniegt vienīgi oficiālu MONUM nostāju notikušajā: “SIA ”MONUM” var apstiprināt, ka 2018.gada 15.jūnijā būvobjektā ”Jaunas skolas ēka Ādažos” Attekas iela 16, Ādaži notika incidents starp SIA ”MONUM” darbiniekiem.

Par notikušo incidentu atbilstoši 2009.gada 25.augustā Ministru kabineta noteikumiem Nr.950 ”Nelaimes gadījumu darbā izmeklēšanas un uzskaites kārtība” SIA ”MONUM” ir paziņojis Valsts Darba inspekcijai. Minēto gadījumu izmeklē SIA ”MONUM” darba aizsardzības speciālists.

Šobrīd SIA ”MONUM” rīcībā nav informācijas par to, ka darbiniekiem, kuri iesaistīti incidentā, būtu jebkādi veselības traucējumi. Kā arī darbinieks, kurš ir cietis apliecināja, ka viņam nav nekāda rakstura pretenzijas pret Darba devēju, tai skaitā darbiniekiem.”

Baiba Puķukalne
Valsts darba inspekcijas pārstāve

”Tālākā rīcība būs tāda, ka Valsts darba inspekcija noskaidros šos apstākļus, kādēļ nelaimes gadījums darbā ir noticis, jo šim cietušajam ir radušies veselības traucējumi, mēs noskaidrosim, pie kādiem apstākļiem tie ir radušies un cik smagas ir šīs traumas. Ja šis nelaimes gadījums būs smags, to izmeklēs Valsts darba inspekcija, ja traumas nebūs smagas, tad darba devējam būs pienākums sastādīt aktu par nelaimes gadījumu darbā un iesniegt Valsts darba inspekcijai reģistrēšanai.”

Šī nebūt nebūs vienīgā pārbaude, jo arī Valsts policija “Bez Tabu” apstiprina, ka ir saņēmuši signālu par notikušo un ir uzsākuši notikušā lietas apstākļu noskaidrošanu.

Foto

5 komentāri