Vafeļu torte ar pārsteigumu – cerēto lazdu riekstu vietā vien čiks un vilšanās

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Pieredzējusi TV3 "Bez Tabu" žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un problēmu risināšanā. Veido sizetus par dažādām tēmām. Rūpīgi iedziļinās katrā stāstā un rod risinājumus pat sarežģītām konfliktsituācijām. Palīdz novērst netaisnību.

5 komentāri

Raidījuma “Bez Tabu” skatītājas vīrs gribējis sagādāt ģimeni pārsteigumu un iepriecināt ar vafeļu torti “Rīga ar riekstiem”, taču rezultātā sanācis sagādāt vilšanos.

Lai gan uz tortes vāka attēloti lazdu rieksti, iekšā no tiem nebijis ne smakas, vien zemesrieksti. Turklāt bildē uz iepakojuma redzama riekstu pārbagātība arī uz tortes virsmas, taču atverot to bijis gaužām maz.

Arī raidījuma “Bez Tabu” aptaujātie cilvēki atzīst, ka arī viņu pārliecība, ja reiz uz iepakojuma attēloti lazdu rieksti, tad tādiem jābūt arī izstrādājumā.

Tortes ražotājs ir SIA “Simeks”, kura pārstāvis taisnojas, kālab tortē riekstu var gadīties tā pamazāk. Tas esot cilvēciskais faktors, jo tos berot darbinieki ar rokām un visām tortēm nav vienādi. Varot gadīties arī pavisam maz.

Ja Bez Tabu pircēja nav mierā, ka tortē to ir pārāk maz, ražotājs aicina sazināties un ir gatavs samainīt pret produktu, kurā ar riekstiem neskoposies.

Patērētāju tiesību aizsardzības centra pārstāve Sanita Gertmane gan bilst, ka neesot normatīvo aktu, kas reglamentētu, cik riekstu jābūt uz produkta virsmas, galvenais, lai patērētājs netiktu maldināts.

Ja saņemtu ziņojumus, ka pircēji šo torti iegādājas, galvenokārt, tādēļ, ka uz tās ir kārdinoši lazdu rieksti, tad detalizētāk vērtētu pētīt, vai tā nav patērētāju maldināšana, taču ieteikums ražotājam esot, pat uzmetot skatienu iepakojumam vien: nomainīt ilustrāciju uz vāka, atbilstoši rakstītajam – torte ar zemesriekstiem.

Ražotājs to sola ņemt vērā un, jau pasūtot nākamo iepakojuma partiju, neatbilstību novērst. Tā neesot radīta tīšām, un līdz šim paši to kaut kā nebija pamanījuši.

Foto

5 komentāri