“Vadi var neizturēt! Gaida traģēdiju?” Pusmēnesi ignorē trauksmi par bīstamību Pārdaugavā

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

3 komentāri

Rīdzinieks vairākkārt jau kopš augusta beigām ziņojis par bīstamību Pārdaugavā blakus skolai un skvēram – uz elektrības vadiem uzkritušu lielu koku. Atbildīgie vilcinās risināt situāciju vairāk nekā pusmēnesi.

“Bez Tabu” redakcijā vērsās rīdzinieks Artūrs, kurš raidījumam ziņoja par bīstamību Ziepniekkalna apkaimē, netālu no skolas un skvēra Bauskas ielas tuvumā. Tur pāri ietvei nogāzies liels koks, kas, līdz galam nenokrītot, ar zariem balstās uz elektrības vadiem. Artūrs nezina, kad koks nogāzās, bet pats draudīgo situāciju konstatēja 28. augustā. Artūrs uzreiz ziņoja uzņēmumam “Sadales tīkls”.

Artūrs
sašutis par bīstamības ignorēšanu

Ieraudzīju koku, kas uzkritis uz elektrības vadiem. Nezinu, cik ilgi tā jau te bija. Blakus atrodas skola, bērni staigā. Vadi var neizturēt, pārplīst. Nedod Dievs, kaut kas notiks. Tāpat koks var nogāzties līdz galam. Kā katram būtu jārīkojas, piezvanīju ”Sadales tīklam”, jo runa ir par elektrību. Informēju par situāciju.

Pēc nedēļas Artūrs atkal devās ikdienas gaitās cauri skvēram un konstatēja, ka bīstamība aizvien nav likvidēta. Atkārtoti sazvanot “Sadales tīklu”, viņu informēja, ka uzņēmums nodevis informāciju Rīgas pašvaldības kapitālsabiedrībai “Rīgas gaisma”, norādot, ka “Sadales tīklam” neesot daļas gar elektrības stabu ar no tā novilktajiem vadiem, nedz gar koku. Turpinot saziņu bīstamības sakarā, Artūrs sajutās kā futbola bumba.

Artūrs
sašutis par bīstamības ignorēšanu

Zvanu “Rīgas gaismai”, stāstu. Tur pārbaudīja, ka bijis ziņojums, bet mūsu meistari neatrada koku. Prasīju, ko tālāk darīt? ”Rīgas gaisma” atbildēja, ka nodevuši informāciju atpakaļ ”Sadales tīklam”. Es atkārtoti zvanu ”Sadales tīklam”. Prasu, kas notiek, kāpēc tāds ”futbols”. Kāpēc nevarat nodot informāciju atbildīgajiem, kamēr nav notikusi traģēdija? Kā man, parastam iedzīvotājam, zināt, kam pieder vadi? Ko man darīt? Kurš ar to nodarbojas? Varbūt zvanīt ”Bez Tabu”? ”Sadales tīkls” atbildēja – mēs neesam uzziņu dienests, dariet, ko gribat, mēs jums neko neteiksim.

Artūrs bažījās, ka bezdarbība var rezultēties traģēdijā, ja koks kādam uzkritīs vai, plīstot elektrības vadiem, kuros iekāries koks, kāds gūs elektrotraumu. Apkaimē ir daudz bērnu, blakus ir skola. “Bez Tabu” uzrunātie skolēni stāstīja, ka koku rotaļām izmantojot mazāki bērni.

Foto: EKRĀNUZŅĒMUMS, BEZ TABU

Pēc tam, kad Artūru dzenāja no vienas iestādes pie otras kā futbola bumbu, ar “Sadales tīklu” sazinājās “Bez Tabu”. Uzņēmumā informēja, ka elektrības stabs uzstādīts blakus esošās jaunceltnes būvniecības vajadzībām. Teritorijas saimniekiem bija jālikvidē bīstamība, norādīja uzņēmumā. Tomēr “Sadales tīklā” piekrīt, ka iedzīvotājam pašam nebija jāšķetina, kuram pieder koks un/vai elektrības stabs. Līdz ar “Bez Tabu” iesaistīšanos “Sadales tīkls” apņēmās likvidēt bīstamību.

Alīna Kozlovska
AS “Sadales tīkls” pārstāve

Tas ir cita klienta pagaidu pieslēgums, bet, ņemot vērā, ka apdraudējums pastāv, iesaistīsimies: nekavējoties no vadiem šo bīstamo koku noņemsim. Ir gan jāuzsver, ka formāli normatīvais regulējums neļauj sniegt pakalpojumus ārpus mūsu tīkla. Vajadzēja operatīvi reaģēt, iesaistīties. Iekšēji skaidrosim, kādēļ rīcība nenotika operatīvi.

“Sadales tīkls” sazāģēja nogāzušos koku teju uzreiz pēc tam, kad ar uzņēmumu sazinājās “Bez Tabu”.

Rīgas domes Mājokļu un vides departamentā informēja, ka par bīstamām situācijām, zvanot pa tālruni 112, jāziņo Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam, kas likvidēs bīstamību un pēc tam nepieciešamības gadījumā tiks apzināti teritorijas īpašnieki.

3 komentāri

Aktuālie Bez Tabu sižeti

"Tur viss ir pretīgi! Gribam atpakaļ naudu!" Četri indieši Rīgā "iegrābjas" ar dzīvokļa īri

Dūru vicināšana un kliegšana jeb cīņa par apsaimniekotāju Rīgas "Ķīnas mūrī"

"Jau trīsreiz mēneša laikā!" Nepiestājot pieturā, autobusu šoferi vairākkārt atstājuši bērnu šosejas malā

Latvijā "pazaudē" pat pusmiljonu kilometru! Notinot nobraukumu, "iesmērē" no ārzemēm ievestus auto

"Viņam seko bērni, glābiet viņus, kamēr var!" "TikTok" aktīvists stāsta par netiklībām ar bērniem un bez mitas lamājas

"Ar tādu mašīnu nav problēmu pārsniegt ātrumu arī vecmammai." CSDD tehniskās apskates darbinieks traucas ar 168 km/h

Banānu cena uz pusi zemāka par pašizmaksu! "Banānu karā" "Lidl" konkurenti izmisīgi cenšas nezaudēt pircējus

"Kā cilvēks var tā "salabot" apavus?!" Dobelnieci pārsteidz darbnīcas meistara veikums

"Jāuzmanās, uzticot bērnus tādām skolām." Vakcīnskeptiķu skolā bez licences sola "saudzīgu vidi" bez Covid-19 ierobežojumiem

"Drusciņ sapurinās nevakcinētos!" Sākoties ārkārtējai situācijai, iedzīvotāju noskaņojums krasi atšķiras: no izpratnes līdz dusmām

"Mēs esam tādās krustcelēs, ka nezinām, ko vairs darīt!" Austrālijas pilsonim liedz vakcināciju Latvijā

Dziedātāja Olga Rajecka sašutusi: Maksāju par trim fāzēm, bet saņemu vienu!