Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

8 komentāri

8 gadīga puisēna mamma vērsusies pie raidījuma Bez Tabu, lai brīdinātu citus vecākus.

Ievas astoņgadīgais dēls kopā ar draugu pēc skolas devušies rotaļāties uz Grīziņkalna parku, kur pie viņiem pienākušas divas sievietes.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Jautāja, vai viņi nav gadījumā no Kristīgās vidusskolas, un stādījās priekšā kā kristietes.Vienai no sievietēm rokā bija dāvanu kaste, kuru pasniedza dēla draugam, un jautāja, vai arī mans bērns grib dāvanu. Kā jau bērns, protams, teica: “jā”. Tad šīs sievietes aicināja abus bērnus līdzi sev uz draudzi, lai dabūtu dāvanu kasti. Bērni sākumā atteicās, bet tad tomēr tika pierunāti,” norāda Ieva, kura ir astoņgadīga dēla mamma!

Draudzes telpas iekārtotas blakus Grīziņkalna parkam. Kad dēls par notikušo izstāstīja mammai, viņa bija neizpratnē gan par dēla rīcību, ar kuru vairākkārt pārrunājuši par rīcības modeli šādos gadījumos, gan draudzes pārstāvēm, kuras bērnu vilinājušas sev līdzi.

Gan Tieslietu ministrijā, gan Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijā norāda, ka šāda draudzes locekļu rīcība ir nepieņemama.

Jekaterina Macuka
Tieslietu ministrijas nozaru politikas departamenta direktore

Bērnu tiesību aizsardzības likums paredz, ka bērna reliģisko piederību nosaka viņa vecāki. Iesaistīt reliģiskā darbībā var tikai ar vecāku piekrišanu.

Draudze, kas iekārtojusies pie Grīziņkalna parka, dibināta pirms diviem gadiem. Organizācijas biedriem draudze ik gadu 10 gadus pēc kārtas ir jāpārreģistrē Tieslietu ministrijā. Ja valsts iestādes rīcībā ir informācija, ka draudze neievēro normatīvos aktus, rīkojas pretēji Satversmei, tad draudzi var nākties slēgt.

Evaņģēlisko kristiešu draudzes “Atdzimšana” mācītāja Terēze Ivaško atzīst, ka viņas vadītās draudzes locekļi bērnus aicinājuši sev līdzi.

 

Terēze Ivaško
draudzes mācītāja

Šis bija vienīgais gadījums. Mēs draudzē pārrunājām šo lietu. Man ir ļoti žēl, man ir jāatvainojas mammām, ka tas notika bez viņu klātbūtnes.

Mācītāja Ivaško demonstrē noliktavu, kur joprojām glabājas dāvanas. Tās no ārzemēm sūta samariešiem, kas ar partnerorganizāciju palīdzību dāvanas nogādā bērniem. Pašvaldības policijā par konkrētās draudzes rīcību saņemts 1 iesniegums. Tieslietu ministrija drīzumā apņēmusies organizācijai nosūtīt vēstuli, kurā atgādinās par bērnu tiesībām.

Foto

TOP komentāri

 • Help
  +4 +4 0

  Help

  Pīpis par to reliģiju, izmet bukletus miskastē un aizmirsti par to. Reālā problēma ir tā, ka bērns iet līdzi. Kurš ir teicis, ka pedofili ir tikai vīrieši? Tik pat labi jau var būt vervētājas, kas par zināmu atlīdzību aizvilina bērnus, kur vajag. Pastaigā par parku, paskatās, trūcīgāk ģērbtus un gatavs. Visām mammām un tētiem tagad ir kārtīgi jāparunā ar savām atvasēm. Jo nākošreiz tās var nebūt reliģiskās tantiņas.
 • ***
  +3 +3 0

  ***

  Es teikšu, ka savā ziņā ir labi, ka šāds gadījums bija. Jo šīs tantes nejauši izgaismoja daudz briesmīgāku problēmu. Tas, ka bērni dāvanas dēļ, tomēr piekrita iet līdzi. Kā mamma Ieva teica, ka zināja, ka nevar, bet tomēr gāja. Un tas ir daudz, daudz reižu bīstamāk, par reliģiskiem bukletiem. Jo tajā pagrabiņā varēja būt, pedofili un citi slimie.
  Te jau jāsāk domāt, ka ja bērnus nevar atturēt no tā ar izskaidrošanu, tad jāliek lietā iebiedēšanas taktika. Un nevis, ja tu tā darīsi, tad būs tā. Bet "nu pat izlasīju ziņās, ka viens bērns aizgājis līdzi svešam un viņam nogrieza ausis, kāju, degunu. Un tagad viņš ir slimnīcā un viņam ļoti sāp." Slimo diemžēl netrūkst un par tādām dāvaniņām, bērni ir gatavi riskēt.
  Tā, kā savā ziņā, jāsaka tantēm paldies, jo viņas parādīja, cik viegli ir bērnu aizvilināt uz vajadzīgo vietu.
 • Ciãna
  +3 +2 -1

  Ciãna

  Draudzes Mäcìtäja labu darbiñu dara.Iepriecina bêrniñus ar sarùpêtãjäm dãvaniñäm.Liels liels paldies viñai pa to!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl