Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

22 komentāri

13. septembra vakarā uz celiņa, kas savieno divas Valmieras pilsētas daļas, dzīvība izdzisa 1955. gadā dzimušajām riteņbraucējam. Viņa dēls raidījumam Bez Tabu norāda, ka traģēdija varēja nenotikt, ja dome būtu laikus rīkojusies.

Renāru satiekam vietā, kur pirms 9 dienām dzīvību zaudēja viņa 62 gadus vecais tēvs. Tuvinieka piemiņai nolikti ziedi un svecīte. Traģēdija notika vien aptuveni 200 metru attālumā no nelaiķa dzīvesvietas. Šis bija pēdējais Renāra tēva brauciens no darba uz mājām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Renārs
negadījumā zaudējis tēvu

Te stāvēja betona bluķis, kam bija asas šķautnes. Tēvs 13. septembrī brauca no darba, ar riteni uzbrauca bluķim, pārsita pret to galvu un gāja bojā.

Ļoti daudzi šeit ir krituši. No laternas šeit nespīd gaisma, vakarā šeit ir pilnīga tumsa.

Pašvaldības pārstāvji gan pārliecināti, ka problēma šajā vietā neesot bijusi. Negadījums bijis dažādu apstākļu sakritību rezultāts, taču vismaz 10 gadu laikā par betona šķērsli neesot saņemta neviena sūdzība.

Tieši vienu dienu pirms Bez Tabu vizītes pašvaldība likusi betona šķērsli aizvākt. Vietvaras pārstāvi samulsina jautājums par to, vai šķērslis tumsā bija pamanāms. Pēc īsas apdomāšanās raidījuma komanda saņem atbildi, kas citiem varētu šķist pat nedaudz ciniska.

”Tāds jautājums… cilvēkam, kurš ļoti bieži brauc pa šo maršrutu…, pat jautājums par pamanāms, nepamanāms… Cilvēks zina, ka tas tur ir. Ja tas būtu kāds igauņu tūrists, tad mēs liktu uzsvaru uz to,” norāda Valmieras domes Satiksmes drošības komisijas priekšsēdētājs Valdis Stiģis!

Aculiecinieka uzņemtā bilde vakarā ir kā pierādījums tam, ka apgaismes stabs traģēdijas vietā savu uzdevumu nepilda un vieta, kur kādreiz atradās betona bluķis, ir pilnīgā tumsā. To, ka šķērslis bija bīstams, apliecina arī turpat sastaptie valmierieši. Vairāki uzrunātie riteņbraucēji atzīst, ka tumsā šķērslim uzbraukuši un krituši.

Rita Jemšika
Valmieras domes nekustamo īpašuma pārvaldes vadītāja

Piekrītu, ka varbūt zari jāapzāģē, lai būtu vairāk izgaismots. Domāju, ka gaisma bija pietiekama. Gaisma dega, šeit nav tumšs.

Betona šķēršļa funkcija bija atturēt autovadītājus un kvadriciklistus no uzbraukšanas uz vecā dzelzceļa uzbēruma. Savdabīgi, ka tilta otrā pusē bluķis jau pirms vairāk nekā pieciem gadiem ir novākts no celiņa un redzams turpat grāvī.

Tāpat uz uzbēruma var piekļūt pa citiem ceļiem, līdz ar to tumsā esošais bluķis sardzē bija palicis gluži viens.

TOP komentāri

 • Enrigue Enrigue Duglass
  +8 +8 0

  Enrigue Enrigue Duglass

  Latvijas ierēdņi vispar neko neredz, viņiem prats atverās algas dienā.
 • Сергей Шабуров
  +7 +7 0

  Сергей Шабуров

  Skarbi, līdz jūtu ģimenei. Man arī ir savs viedoklis:
  1. Pašvaldība vispār ir šoka, jo nevien pat viss labākais politiķis nekad nebūtu aizdomas par to bluķi uz taciņas. Protams ka tagad nav ko teikt viņiem jo notika tāds negadījums, un visi vaino apgaismojumu un slikto taciņas stāvokli.
  2. Igaunijas tūrists neieskries tāda bluķi jo viņa ritenis ir aprīkots ar lukturi un vis drīzāk vel viens lukturis ir uz pieres.
  3. Ka var braukt pa nakti bez luktura ? labi es saprotu cilvēks vecuma un ta un šita...
  Bet ja Jūs zināt ka Jūsu tuvinieks brauc ar riteni bieži - uzdāviniet viņam lukturīti, visprastāko, pat ja lukturītis nedos pietiekami daudz gaismas lai redzēt visu ceļu tad vismaz Jūs busiet pamanāmi priekš citiem.

  Mans ieteikums velobraucējiem - Aizmugurējais lukturis + priekšējais lukturis + pieres lukturis (lai patiešam redzēt kur brauci)
 • Лера Цируле
  +4 +4 0

  Лера Цируле

  nu cik nopratu tam bluķim bija tomēr arī mērķis, pateicoties tam pa to taku nebrauca mašīnas ( ka jau zināms daudzi nemaz neskatās uz ceļa zīmēm) un viņš tur stāvēja jau diezgan ilgu laiku(es protams saprotu ka medz aizmirsties, aizskatīties un noversties, bet ne jau bluķis un ierēdņi pie tā vainīgi) .

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Tests - ko tu zini par alus vēsturi?

Tests - ko tu zini par alus vēsturi? 8

Alus plūdi Londonā – vai tas maz ir iespējams? Izpildi testu par alus vēsturi, uzzini pārsteidzošus faktus un tiec pie sertifikāta! Neizpaliks arī balva.

Lasi vēl