“Uz pusi dārgāk!?” Liepājā mājas vecākā šokā par nama kāpņutelpu remonta izmaksām

3 komentāri

Liepājniece Māra jau vairākus gadus ir daudzdzīvokļu nama Strazdu ielā 16 mājas vecākā. Līdz ar to kundze ir kā tilts starp dzīvokļu īpašniekiem un ēkas apsaimniekotāju.

Piecu gadu laikā māja teju pārvērsta līdz nepazīšanai – veikta fasādes renovācija, siltināšana, nomainīta apkures sistēma, uzlikts jauns jumts.

Pagājušā gada nogalē uzsākts arī kāpņutelpu remonts, kas tagad draud sagraut šo tiltu starp īpašniekiem un uzņēmumu “Liepājas namu apsaimniekotājs”. Māra uzskata, ka tikusi apmānīta, kā rezultātā iedzīvotājiem nu būšot krietni jāpārmaksā par kāpņutelpu flīzēšanas darbiem.

Māra

Problēma ir par izmaksām – par flīzēm, par kvadrātmetriem. Vai pareizi kvadrātmetri, vai ir pareizi izcenojumi. Cik maksā flīzes, cik maksā java un viss pārējais.

Vispirms panākta vienošanās par četru kāpņutelpu remontu, kas izmaksās 13 650 eiro. Tomēr pēc gadumijas uzrodas papildu tāme par vēl teju 5500 eiro. Ar mājas uzkrājumu nepietiekot, kas tagad nozīmē lielākus rēķinus.

Māra sazinājusies ar apsaimniekotāju grāmatvedi un ēku ekspluatācijas inženieri, un namu pārzini. Visi kā viens esot atbildējuši, ka viss ir kārtībā ar rēķiniem.

SIA “Liepājas namu apsaimniekotājs”

Pirms darbu veikšanas ir veikta cenu piedāvājuma apzināšana un izvēlēta SIA “Multi būve”. Citi piedāvājumi bija dārgāki, vai iespējamais darbu veicējs no piedāvājuma atteicās. Sadārdzinājumu veido papildu visu četru kāpņu telpu ieejas laukumu flīzēšana, kā arī logu režģu stiprināšana. Tāmes pieaugumu veido arī pašu mājas iedzīvotāju bezatbildīga rīcība, apzināti bojājot vēl nepabeigto flīzēšanas darbu kāpņu telpās.

Apsaimniekotājs norāda, ka remonta laikā sabojāta izlīdzinošā grīda un sienas apdares vietas. Kāds pat pamanījies sadauzīt vairākus iepakojumus ar flīzēm. Kur tas noticis, Māra nezinot. Arī nekādu aktu par postījumiem neesot.

Mājas vecākā apstiprina, ka ir parakstījusi darbu pieņemšanas-nodošanas aktu. “Es jau neesmu tehnisks darbinieks. Oficiāli es esmu kontaktpersona, tā mēs  saucamies.”

Latvijas Nekustamā īpašuma pārvaldnieku asociācijas vadītājs Vitolds Peipiņš norāda, ka tā bijusi liela kļūda – parakstīt papildtāmi un darbu pieņemšanas-nodošanas aktu.

Vitolds Peipiņš
Latvijas Nekustamā īpašuma pārvaldnieku asociācijas vadītājs

Mājas vecākās kļūda ir tajā ziņā, ka viņa, pirmkārt, šajos jautājumos nav kompetenta. Ja divas puses ir par kaut ko vienojušās, ir noslēgts līgums, apstiprināta tāme, tad pēc tam attiecīgi šo te tāmi mainīt, dot papildu tāmi, pirmkārt, no izpildītāja puses nav korekti, bet dzīvē visādi var gadīties, kad var būt objektīvi iemesli, kāpēc šis sadārdzinājums ir, tad ir jāatrod abpusēja vienošanās. Un šajā gadījumā dzīvokļu īpašnieku pārstāvis varēja iebilst, un viņai bija pilnīgs pamats iebilst.

Peipiņš uzskata, ka Māras un Strazdu ielas 16 iedzīvotāju gadījumā vilciens jau esot aizbraucis, jo darbi, neraugoties uz iespējamo pārmaksāšanu, pieņemti bez pretenzijām. Protams, atliek variants – vērsties tiesā pret apsaimniekotāju.
3 komentāri

Aktuālie Bez Tabu sižeti

"Tur viss ir pretīgi! Gribam atpakaļ naudu!" Četri indieši Rīgā "iegrābjas" ar dzīvokļa īri

Dūru vicināšana un kliegšana jeb cīņa par apsaimniekotāju Rīgas "Ķīnas mūrī"

"Jau trīsreiz mēneša laikā!" Nepiestājot pieturā, autobusu šoferi vairākkārt atstājuši bērnu šosejas malā

Latvijā "pazaudē" pat pusmiljonu kilometru! Notinot nobraukumu, "iesmērē" no ārzemēm ievestus auto

"Viņam seko bērni, glābiet viņus, kamēr var!" "TikTok" aktīvists stāsta par netiklībām ar bērniem un bez mitas lamājas

"Ar tādu mašīnu nav problēmu pārsniegt ātrumu arī vecmammai." CSDD tehniskās apskates darbinieks traucas ar 168 km/h

"Jāuzmanās, uzticot bērnus tādām skolām." Vakcīnskeptiķu skolā bez licences sola "saudzīgu vidi" bez Covid-19 ierobežojumiem

Banānu cena uz pusi zemāka par pašizmaksu! "Banānu karā" "Lidl" konkurenti izmisīgi cenšas nezaudēt pircējus

"Kā cilvēks var tā "salabot" apavus?!" Dobelnieci pārsteidz darbnīcas meistara veikums

"Drusciņ sapurinās nevakcinētos!" Sākoties ārkārtējai situācijai, iedzīvotāju noskaņojums krasi atšķiras: no izpratnes līdz dusmām

Dziedātāja Olga Rajecka sašutusi: Maksāju par trim fāzēm, bet saņemu vienu!

Rīdzinieki pikti, jo nav apkures un sākuši pelēt pat vasarā nomainītie logi!