Uz policijas automašīnām izvietota privāta uzņēmuma reklāma. Kā tad tā?!

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Pieredzējusi TV3 "Bez Tabu" žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un problēmu risināšanā. Veido sizetus par dažādām tēmām. Rūpīgi iedziļinās katrā stāstā un rod risinājumus pat sarežģītām konfliktsituācijām. Palīdz novērst netaisnību.

9 komentāri
Uz policijas automašīnām izvietota privāta uzņēmuma reklāma. Kā tad tā?!

Liepājnieks Dainis ir neizpratnē, ka pa ielām pārvietojas policijas automašīnas, uz kurām ir privāta uzņēmuma reklāma. Redzējis daudzus gan Valsts, gan pašvaldības policijas busiņus, kuri reklamē privātfirmu. Viņam tas liekas dīvaini.

“Bez Tabu” filmēšanas grupa dodas uz Liepāju un secina, ka tiešām operatīvais transports ir aplīmēts ar kāda uzņēmuma reklāmu. Kamēr Valsts policija meklē atbildi uz jautājumu, kāpēc tā, Liepājas pašvaldības policijai situācija jau ir skaidra.

Uz pašvaldības policijas transportlīdzekļiem ir uzņēmuma, kas pārbūvējis mikroautobusus, uzlīmes, uz kurām ir norādīta uzņēmuma mājaslapas adrese, nosaukums un kontakttālrunis. Automašīnas ar visu reklāmu policijai tikušas iepirkuma rezultātā un līgumā neesot atrunāts, ka tāda informācija  nedrīkstētu atrasties uz operatīvajiem transportlīdzekļiem. Neesot nekā slikta, jo tad visiem skaidrs, kura ir tā firma, kas busiņus pielāgojusi policijas vajadzībām.

“Bez Tabu” gan iebilst. Ja vadās pēc šāda principa, tad, piemēram, arī uz roku dzelžiem, kuros saista  likumpārkāpējus, arī  jābūt norādei, kas tos ražojis, tāpat policijas formastērpu būtu jāizdaiļo ar uzņēmuma, kas tos šuvis, mājaslapas adresi,  kontakttālruni un nosaukumu.

Valsts policija par šo kutelīgo jautājumu runā nelabprāt un atsūta vien rakstveida ziņu.

Līna Kaļķe
Valsts policijas pārstāve

Šo uzlīmju atrašanās uz Valsts policijas transporta nav saskaņota ar mums. Saņemot informāciju par šādiem gadījumiem, tiek dots rīkojums, lai uzlīmes tiktu noņemtas no Valsts policijas transporta. Ja arī uz kādas no policijas automašīnām ir palikusi uzlīme, tas nav bijis ar mērķi reklamēt uzņēmumu.

“Bez Tabu” sazinās ar uzņēmuma, kura reklāma ir uz policijas auto, pārstāvi. Viņš uzskata, ka nekā peļama tajā nav.

-Uz visām mašīnām, ko mēs pārbūvējam, līmējam.
-Vai jums tāds līgums ir ar policiju?
-Man grūti atbildēt.
-No tiem, kam bija iebildumi, mēs noņēmām.
-Vai daudz iebildumu bija?
-Daudz nebija, daži bija tikai.

Gunta Skrebele
Iekšlietu ministrijas pārstāve

Paldies, ka esat pievērsuši uzmanību šim konkrētajam gadījumam. Policija uz šo gadījumu, kā arī uz iepriekšējiem, ir reaģējusi un devusi rīkojumu, lai šīs uzlīmes tiktu noņemtas. Mūsuprāt, ka šādas uzlīmes atrodas uz operatīvā transportlīdzekļa, nav pieļaujams.

Aptaujātie liepājnieki vienbalsīgi uzskata, ka policija nedrīkstētu reklamēt privātu uzņēmumu.

Liepājas pašvaldības policijas pārstāvis norāda, ka šī ir pirmā reize, kad saņem aizrādījumus par uzlīmēm. Sola šo jautājumu izskatīt un, iespējams, no operatīvajiem transportlīdzekļiem tās noņemt.
9 komentāri