“Uz Gulbeni jābrauc ar pamperu!” Dome slēdz pilsētas parka vienīgās labierīcības

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

5 komentāri

Gulbenes iedzīvotāji neizpratnē par pašvaldības rīcību – dome slēgusi Gulbīšu parka vienīgās labierīcības. Ņemot vērā, ka parks ikdienā ir gana apdzīvots, iedzīvotājiem nekas cits neatliek, kā dabiskās vajadzības nokārtot aiz sirsniņmājas.

Lai arī sirsniņmāja pilsētas Gulbīšu parkā ir jau sen – iedzīvotājiem nākas palauzīt galvu, lai atcerētos, kad pēdējo reizi tā strādājusi. Visbiežāk sanākot atdurties pret slēgtām durvīm vai arī izmantot cilvēku radīto alternatīvu – tualeti aiz mājas, kas ne tikai bojā pilsētas tēlu, bet arī vidi.

Mārīte
Gulbenes iedzīvotāja

Uz Gulbeni ir jābrauc ar pamperu, bet to jau visi nezina!

Siltajās dienās pilsētas parks ir gana apdzīvots – teritorijā esošais rotaļu laukums un strūklaka, kurā plunčāties pievilina jaunākos gulbeniešus un viņu vecākus. Arī satiktie parka apmeklētāji ir neizpratnē, kāpēc tualete ilgstoši nedarbojas. Dzirdēts, ka dome pieņēmusi lēmumu, ka labierīcības jāslēdz, lai ierobežotu Covid-19 izplatību.

Uzrunājot Gulbenes novada domi, top skaidrs, ka tiešām Covid-19 izplatība valstī ir iemesls, kāpēc iedzīvotājiem un pilsētas viesiem nav ļauts apmeklēt parka sirsniņmāju – dome nespējot nodrošināt pilnvērtīgu dezinfekciju, tāpēc pieņemts lēmums uz nenoteiktu laiku tās slēgt.

Gunta Kalmane
Gulbenes novada domes pārstāve

Šobrīd nav iespējams nodrošināt dežurantu, kas varētu pēc katra apmeklētāja veikt dezinfekciju. Tomēr nav gluži tā, ka šīs būtu vienīgās labierīcības. Ir labierīcības Rīgas ielā 65, kas ir maksimums piecu minūšu attālumā no parka, kur ir arī dežurants un ir nodrošināta visi nepieciešamie apstākļi.

Iedzīvotāji uzskata, ka domes paustais iemesls labierīcību slēgšanai ir aplams, uzskatot, ka tieši tas, ka cilvēki šobrīd nokārtojas, kur vien pagadās var būt iemesls kādai saslimšanai.

“Bez Tabu” uzrunā Veselības inspekciju, kura piekrīt iedzīvotājiem, stāstot, ka nav pamatoti slēgt Gulbīšu parka tualeti.

Veselības ministrija

No Covid-19 profilakses viedokļa tualešu slēgšana nav pamatota, jo koronavīruss neizplatās fekāli – orālā ceļā. Galvenais izplatības ceļš ir un paliek cilvēks-cilvēks kontakts, arī informācija par iespēju inficēties no virsmām ir neviennozīmīga, līdz ar to tas noteikti nav galvenais inficēšanās ceļš. Varētu būt vienkāršs paziņojums Covid-19 laikā katram pašam pievērst lielāku uzmanību personīgai roku higiēnai. Tualešu slēgšana būtu saprātīga, ja kādā atsevišķa reģionā būtu vērojams izteikts saslimstības pieaugums.

Pēc “Bez Tabu” stāsta esam saņēmuši ziņu no stāsta varones Mārītes, kura paziņo jaunumus – tualete atkal ir atvērta!