Ušakovs pamet izmantotos kaķus Muri un Kuzju

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

12 komentāri

Bijušais Rīgas mērs Muri un Kuzju uz Rīgas domi pārveda pēc diviem amatā pavadītiem gadiem. Līdz šim mēra kabinetā dzīvojošie kaķi aktīvi izmantoti Ušakova reklamēšanā un Rīgas domes galva labprāt ar tiem kopā pozējis. Kopš Ušakovs atstādināts no priekšsēdētāja amata, viņš rūpes par kaķiem aizmirsis.

Kopš priekšsēdētāja vietu ieņēmis Oļegs Burovs, kuram ir alerģija pret kaķiem, ņaudētāji no kabineta izfīrēti. Aculiecinieki iemūžinājuši kaķu rosīšanos domes frakcijas ”Saskaņa” telpās, taču nu arī tur kaķi vairs nedzīvojot.

Izrādās, ka rūpes par kaķiem šobrīd uzņēmusies Rīgas domes priekšsēdētāja vietniece Anna Vladova, kuras kabinetā šobrīd ķepaiņi apmetušies. Ušakovam kaķus pametot, Muris bieži vien ikdienu pavada paslēpies zem galda, Kuzja pārmaiņas tik ļoti neizjūt un brīvi pārvietojas pa jaunajām telpām. Latvijas Veterinārārstu biedrības pārstāve Lita Konopore norāda, ka kaķi izmantoti tik ilgi, kamēr tie bijuši izdevīgi.

Lita Konopore
Latvijas Veterinārārstu biedrības pārstāve

Viņi ir bijuši kā dzīvnieki, kā PR rīks, lai spodrinātu savu tēlu. Mēs ļoti labi zinām, ka dzīvniekus nevar adoptēt Rīgas dome, kurai nav ne tādu funkciju, ne tādu tiesību, tātad dzīvniekus adoptējusi kāda konkrēta persona. Tas ir ļoti vienkārši noskaidrojams, kura persona šobrīd bezatbildīgi izturas pret dzīvniekiem, tos ir pametusi.

Nils Ušakovs uz Bez Tabu telefona zvanu neatbild. Vēlāk sarakstē viņš ignorē Bez Tabu aicinājumu atbildēt uz jautājumiem par kaķu pamešanu. Politologs Filips Rajevskis norāda, ka adoptētu dzīvnieku publiska pamešana nebūtu iedomājama citās valstīs, kur rūpes par dzīvniekiem uztver ļoti nopietni.

Filips Rajevskis
Politologs

Bijušais Eiropas komisijas priekšsēdētājs paņēma sunīti. Mainot amatu, viņš nepametīs suni. Arī Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons nesen adoptēja suni. Ir neiedomāji, ka viņš, pametot premjera amatu, pametīs suni tikai tādēļ, ka viņš vairāk nav premjers.

Bez Tabu sazinājās arī ar patversmes ”Ulubele” vadītāju Ilzi Džonsoni,  no kuras vadītās patversmes tika adoptēti Kuzja un Muris, lai noskaidrotu, kā viņa raugās uz šo izmantoto kaķu likteni. Džonsone neko nosodošu Ušakova rīcībā nesaskata.