Ulbrokā vēlas nocirst vienu no Latvijas lepnumiem – kļavu, kas vecāka par Latvijas valsti

Stopiņu novada Ulbrokā tieši pie daudzdzīvokļu nama aug tā saucamā Sarkanmuižas kļava, kas atzīta arī par dižkoku. Šobrīd šā dabas retuma nākotne ir zem lielas jautājuma zīmes.

Atpakaļ uz rakstu

12 komentāri

 • Ērika Krimska

  Ērika Krimska

  Mašīnām...drošāku stāvvietu ;) laikam kāds no kantorīša dzīvo :)
 • Daiga Lazdina
 • Anda Zahovska
 • Aija Voitova
 • Edvīns Lukaševičs-Lācis
 • Žanis Mikalausks

  Žanis Mikalausks

  Nekas.. neaiztiekat to dizkoku... pagaodam kad kadam uzkritis uz galvas... a tad paradat sito rakstu ka vinu nevarot zaget
 • Lana Gūtmane

  Lana Gūtmane

  Tik vecs kļavas koks droši,ka ir jau sen ar cauru vidu un turas vēl kkā,bet lūzt var kuru katru brīdi un nedod dievs uz kāda uzkrīt.Pilsētās nedrīkst tik vecus kokus turēt,ir jāstāda jauni kociņi,kas aug ātri bet vecie jācērt.
 • Kate

  Kate

  Šī kļava ir ļoti skaista un kupli zaļojoša,visi mājas un daudzi Ulbrokas iedzīvotāji bija šokā par piepešo vēlmi šo dižkoku nozāģēt.Ļoti ceru,ka beidzot šis tracis ir rimies un kļava,kurai ir stipri vairāk par 200 gadiem,vēl ilgi zaļos un nevienam netraucēs.Ulbrokā ir daudz citu koku,kas tiešām ir bojāti,nokaltuši un bīstami,bet tiem ,kā par brīnumu ,neviens neķeras klāt,bet šai skaistajai kļavai kāds,laikam ieinteresēts,atrada vainu.Tā nedrīkst apieties ar DIŽKOKIEM-tie ir mūsu dabas bagātības.Paskatoties to skenējuma spektrogrammu var padomāt,ka tā kļava turas tikai uz mizas,kam neviens netic.
 • Jānis Lazarenoks

  Jānis Lazarenoks

  Majas tuvuma esos liels koks agrak vai velak sagadas problemas, vai ta mums koku trukst, esam tjipa bagati ar meziem(cailcirtem) man vienalga uz tiem paris kokiem
 • Ieva Ieva Ieviņa

  Ieva Ieva Ieviņa

  Par nociršanu... mums Braslas 49b pagalmā arī slima 50gadīga kļava un to dendrologi apliecināja personīgi man,kļavām ir tendence vienā mirklī vnk krist.tāda ir mums pagalmā,3.kopā saaugušas,viena jau atdalijās nokrita,palika 2ivas un kas zin kurā mirklī tā kritīs..IRST GUDRI VAR TIKAI TIE KURI TAI PAGALMĀ NEDZĪVO,MŪSU GADĪJUMĀ TĀ APDRAUD MŪSU DZĪVĪBAS UN ĪPAŠUMU,KLĀVA LIELA,IESPAIDĪGA!!!!! Problēma tāda,ka tā nav uz tās zemes ko itkā piespiedu kārtā nomājam 50cm pietrūkstot,RD atsakās to darīt,RNP tāpat un zemes īpašnieks velk garumā cik saprotam,jo to zemes gabalu grasās pārdot,bet mums jādzīvo bailēs!!!!! VIENVĀRDSAKOT VISIEM PO!!!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!