Ugunsgrēkā nodeg ģimenes māja, lūdz ziedot – interneta krāpnieki kļūst vēl nekaunīgāki!

Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

6 komentāri

Septembra vidū kādā ogrēniešu diskusiju forumā internetā publicēts palīgā sauciens – “31. augusta vakarā liela nelaime piemeklēja manu paziņu mājas. Ugunsgrēkā nodega ģimenes dzīvojamā māja.” Ieraksta autore norādījusi, ka bez pajumtes palikusi vecmamma (66), meita (35) un mazmeitiņa (10 mēneši).

Ģimenei esot vajadzīgs apģērbs, gultas, skapji, gāzes plīts, cita sadzīves tehnika un remontmateriāli, jo sociālā dienesta ierādītajā dzīvoklī nepieciešams kārtīgi ieguldīt, lai tajā būtu iespējams dzīvot. Nekur nav norādīts, kā ar nelaimē nonākušo ģimeni sazināties, un sludinājuma autore sīkāku informāciju sniegšot personīgi.

Ar starpnieci centusies sazināties Bez Tabu skatītāja, kurai sludinājuma autore tā arī netika atbildējusi, taču citai sievietei rakstījusi, ka ģimene atrodas Ropažos. Aizdomas par nelaimes esamību radījis vēl kāds sīkums – sludinājuma autore kādā citā domu biedru grupā pamanīta tirgojam zīdaiņu drēbītes.

Ogrē un Ropažos par nelaimi nezina

Nelaimes aprakstā minēts arī novada sociālais dienests, kas esot ierādījis jaunu mājvietu. Pēc informācijas pārbaudīšanas sociālajā dienestā un pašvaldības centrālajā administrācijā Ogres novada domes pārstāvis ir pārliecināts, ka šāda nelaime Ogres novadā attiecīgajā laika posmā nav notikusi.

Ja Ogres novadā notiek kāda nelaime, par to tiek informēta pašvaldība, kas arī attiecīgi rīkojas, palīdzot ģimenēm. Vēlāk arī iesaistās ģimenes mājas atjaunošanas darbos. Ogres novadā ir pieņemti savi saistošie noteikumi par palīdzību nelaimes gadījumos.

Arī Ropažu novada pašvaldībā pārbaudīta visa reģistrētā informācija, šāda ģimene ciemā nav izmitināta. Sociālais dienests, sadarbojoties ar pašvaldības policiju un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, par šādiem gadījumiem parasti tiek informēts, šoreiz – ziņu nav.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā šāds izsaukums nav reģistrēts. 31. augustā tik liela nelaime nav reģistrēta visā Latvijā, savukārt laika posmā no 25. augusta līdz 5. septembrim Ogres un Ropažu novados. Lai veiktu padziļinātāku izpēti, dienestam jāzina ugunsgrēka konkrēta vieta un laiks.

Kā “neuzķerties”?

Bez Tabu centās sazināties ar sludinājuma autori, taču uz vēstuli atbildi tā arī netika saņemta. Reakcija nesekoja arī uz labdarības lapas “Palīdzēsim viens otram” izrādīto interesi. Tās koordinatore pastāstīja, ka regulāri kāds cenšas “krāpties”, tāpēc katra situācija tiek pārbaudīta – uzdoti āķīgi jautājumi un uzrunāti sociālie dienesti.

Grupas “Palīdzēsim viens otram” koordinatore aicina ziedotājus izmantot labdarības lapu starpniecību. “Pie mums nesen vērsās sieviete, kas bija noziedojusi ģimenei veļasmašīnu, un pēc tam ieraudzījusi, ka tā tiek tirgota sludinājumu portālā,” stāsta Linda Novicka.

Foto: Ieva Čīka / LETA

Aināru Ančevski seriāla “Ēnu spēles” fani atpazīs kā rūdītu detektīvu, taču dzīvē aktieris pats ir pieredzējis to nepatīkamo sajūtu – kļūt par krāpnieku upuri. Ieraudzījis skumju vēstuli sociālajā portālā draugiem.lv, un pārskaitījis  diezgan ievērojamu naudas summu.

“Vēlāk es sapratu, ka esmu baigi izčakarēts, un pieļauju, ka daudzi uzķērās. Lai šiem cilvēkiem viss izdodas!”

Tomēr tā ir pašu pieredze, no kuras varot mācīties labāk nekā no citu ieteikumiem vai brīdinājumiem. Diemžēl šādi viltus palīdzības lūdzēji izdara lāča pakalpojumu tiem, kuriem tiešām atbalsts ir nepieciešams.

TOP komentāri

 • Juris Muuls-ievins
  +15 +15 0

  Juris Muuls-ievins

  Tie kas to dara ir riktiigi pretekli,gan jau no augshas vinus sodiis.
 • Arnis Vilemsons
  +12 +12 0

  Arnis Vilemsons

  Bībelē apustulis Pāvils saka: "Visu pārbaudiet!" Neziedojiet nepazīstamiem vaimanātājiem!
 • Ērika Krimska
  +4 +4 0

  Ērika Krimska

  Man neliela būdiņa,bet apdrošināta,vajag vel arī noteikti nežēlot,dūmu uztvērējiem un mājā būt dzēšamajam aparātam.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl