Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

32 komentāri

Jaunieši Kandavā lec peldbaseinā vēl neredzēti riskantā veidā. Par šādu pārgalvību pārsteigts ir arī ārsts, kurš glābis daudzu pārgalvju dzīvības.

Kandavas āra peldbaseinā jaunieši lec ūdenī no 10 metrus augstas platformas. Lai gan ar šādām ūdens izpriecām vietējie un ne tikai nodarbojas gadiem ilgi, sabiedrību un ārstus pārsteidz kāda dueta bīstamās izklaides: jaunietis citam uzsēžas uz pleciem, šādi sakabinājušies, abi krīt ūdenī no liela augstuma ar galvām uz leju. Viens no lēcieniem misējas: viens no pārgalvjiem sasveras uz muguras, ūdenī gandrīz uzkrīt otram virsū.

Ārsts: ”Tas varētu beigties ar abu bravūrīgo jauniešu nāvi.”

Bīstamās izpriecas iemūžinātas video, ar tām nekautrējas padižoties sociālajā vietnē ”Facebook.com” Par veidu, kā ”akrobāti” riskē ar dzīvību, izbrīnīts ir arī Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) Neiroķirurģijas nodaļas vadītājs Kārlis Bicāns.

”Tas varētu beigties ar abu bravūrīgo jauniešu nāvi. Var beigties ar mugurkaula bojājumu, kam var sekot paralīze, cilvēks var palikt vai nu ratiņos, vai kopjams gultā uz visu dzīvi,” brīdina RAKUS dakteris Bicāns.

Ārsts ar 30 gadu stāžu informē, ka ik gadu RAKUS nonāk aptuveni 10 ūdens ”akrobātu”, kuru dzīvības karājas mata galā.

”Tā ir bravūra draugu, meiteņu priekšā, bet tas nav tā vērts, jo bēdīga iznākuma gadījumā gan meitene pametīs, gan pašam būs nopietnas problēmas. Kad kaut kas briesmīgs notiek ar tuvinieku pēc šādām izklaidēm, pašam un tuviniekiem ir ļoti grūti pārvarēt psiholoģisko stresu. Tas ir arī ļoti liels psiholoģisks trieciens, izbojāta dzīve, nākotne invalīdu krēslā,” turpina ārsts Bicāns.

Par laimi, neveiksmīgais lēciens beidzās vien ar izbīli, tomēr sociālās vietnes, kur izvietots video, lietotāji pauž sašutumu par šādu pārgalvību. Lūk, daži viedokļi:

”Tikai veiksme šoreiz stāvēja jums blakus, nākamreiz tuvinieki stāvēs pie jūsu kapa!”

”Pēc tāda lēciena labi, ka tas nebeidzās ar ratiņkrēslu. Autor, padomā ko dari!”

”Debili, kas debili! Tāpēc arī jau dabisko atlasi sauc par dabisko atlasi!”

”Tur divi jaunieši nositušies, lecot tāpat kā šie!”

”Vienreiz lecu no turienes, arī sasvēros uz muguras, tikai laimīgā kārtā paliku dzīvs!”

Pagātnes nelaimes un audzinošais darbs

Ne visi ”Bez Tabu” uzrunātie kandavnieki uzdrošinājušies lēkt no augstākās platformas. Stāsta, ka dažs censonis lēcis ūdenī ar velosipēdu, citi mēdzot saderēt uz alus kasti un pierādīt, ka var ielēkt ūdenī bīstamos veidos. Kāds kandavnieks stāsta, ka reiz izklaides ar letālu iznākumu beigušās vīrietim, kuram drīzumā bija gaidāmas kāzas. Tāpat stāsta, ka reiz, atsitoties pret betonu, darba kolektīva atpūtas pasākumā gājis bojā policists.

Kandavas novada pašvaldības policijas priekšnieks Rihards Zariņš stāsta, ka gada siltajos mēnešos peldbaseins ir kārtībsargu patrulēšanas maršrutā. Zariņš norāda, ka ar pārgalvību esot grūti cīnīties, jo normatīvie akti nenosaka, kādā manierē drīkst vai aizliegts lēkt ūdenī. Ar pārgalvjiem notiekot audzinoša rakstura pārrunas. Policisti soda tos, kuri sabiedriskā vietā, tai skaitā atrodoties pie baseina, ir alkohola reibumā.

Sporta komplekss ar baseinu un stadionu ir Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma pārraudzībā. Lai gan baseina saimnieki izvietojuši informatīvos paziņojumus, kas jāievēro lecot baseinā, nereti karstgalvji neievēro tos, atklāj kārtībsargs Zariņš. Viņaprāt, būtu nepieciešams algot glābējus.

RAKUS ārsts Bicāns aizrāda līdzcilvēkiem, kuri stāv malā un iemūžina bīstamās izklaides. Uzskata, ka skatīšanās un priecāšanās par notiekošo ir bezatbildība. ”Tas ir tāpat kā nozieguma aculiecinieks. Ja cilvēks aizietu bojā acu priekšā… Draugiem, draudzenēm vajadzētu atturēt no lielām pārgalvībām,” teic dakteris Bicāns.

Foto

TOP komentāri

 • Bijušais kandavnieks.
  +8 +8 0

  Bijušais kandavnieks.

  Kandavā, jau tā nav ko darīt, vissi ir izbraukuši vainu no, pilsētas vai, pavisam no valsts, kandavas ielas kā izmirušas. Uz katra paša sirdsapziņas ir lekt, vai nelekt, tāpēc nav jārīko skandāls. Nojauciet to tramplīn torni ,aizberiet baseinu un taisiet nākamo sižetu kad jaunieši, no bezdarbības demolē kandavu. Kādēļ , neviens neuztaisa video par to kā bomži, un dzērāji sabiedriskās vietās dzer savus lielos alus nomīzušies, vārtās , bļaustās pie vecā kino teātra, pie vecā zivju veikala, pašā kandavas centrā, maximas , pilskalnā un uz katra cita stūra, uzskaitīt nav iespējams jo kandavā palikuši vairāk vai, mazāk tikai šie nodzērušies cilvēki. Policija tik brauc garām un it kā neredz. Un ķersta bērnus uz divriteņiem jo viņi nepretojas un policijai viegls darbs. Kad beidzot tiks uzfilmēta patiesā problēma ? Kandava ir maza skaista pilsēta bet ir, kā ir.
 • Ivars Tkačenko
  +7 +7 0

  Ivars Tkačenko

  Ieslēdzu video, bet pirms video Lāčplēša alus reklāma! Tas nozīmē, ka pirms lēkšanas jāiedzer alus?
 • S-aliņš

  S-aliņš

  Šie čaļi tik tiešām baseinā ir izauguši, kā lielākā daļa no kandavniekiem!! VIETĒJIE zin ko dara!! Lielākās problēmas ir tieši ar iebraucējiem, kuri sajūtas pārāki par savām spējām!! Protams ir arī runa par alkoholu, bet kandavnieks pat štīmē no leks normāli-bet iebraucējs tikkai štīmē uzkāps un mēģinās lekt ! Tik tiešām kāpēc nerunā pa pirmo video, kurā viss bija labi!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl