“Tur viss brutāli notiek!” Rīdziniecei ar slimiem bērniem jācīnās ar rupjiem kaimiņiem un prusakiem

2 komentāri

Rīdziniece Inga ar diviem bērniem, no kuriem vienam ir pat ļoti nopietnas veselības problēmas, pagājušā gada vasarā ievācās tikko izremontētā dzīvoklī Valdlauču ielā. Līdz ar Ingas ģimeni Rīgas pašvaldībai piederošos dzīvokļus sāka īrēt arī citas ģimenes, taču drīz vien izveidojās nopietns konflikts.

Inga
vēlas pasargāt ģimeni

Naktīs pilnīgi neguli. Ja tu esi 24 stundas bērnam vajadzīgs, auklēt, audzināt, tad, piedodiet man, es nevaru kādu stundiņu arī pagulēt, jo tur notiek dzeršana, bļaustīšanās, rupji vēl pie tam. Tur tas viss brutāli notiek. To var dzirdēt aiz durvīm visu, jo man tieši istaba ir mazai meitenītei.

Kaimiņu dzīvoklis nereti kļūstot par “viesnīcu” pudelesbrāļu un māsu izmitināšanai. Un tam visam jau redzamas sekas – koplietošanas telpās uzradušies prusaki. Inga arī novēroja, ka tie izmūkot tieši no skandalētāju dzīvokļa.

Noskaidrot, vai arī kaimiņi ievērojuši nevēlamos ciemiņus jeb kaitīgos prusakus, neizdodas, – tuvāko mitekļu durvis paliek aizvērtas. Tad nu nolēmām uzrunāt dzīvokļa īrniekus, kurus Inga tur aizdomās par insektu ievazāšanu.

saruna ar kaimiņieni

Ak mans Dievs! Indēšu!

Inga: Ar ko indēsi? Kāpēc to jau tagad nedari?

Indēšu! Santehniķi izsaukšu, ko tu… piesējāties man, bāc!

Inga: Un kāpēc visu laiku dzeršana notiek?

Kāda dzeršana?

Inga: Policija atbrauca, tu…

Tāpēc, ka tu izsauc policiju!

Inga: Tev vajag pierādījumus tam, ko tu dari dzīvoklī?

Ko es daru dzīvoklī?

Inga: Pļēguro un taisi traci.

To, pirmkārt, dara mans vīrs.

Bez Tabu: Viņš ir mājās, vīrs?

Nē, viņš aizbrauca.

Bez Tabu: Strādāt vai?

Nē, viņš aizbrauca darīšanās.

Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis apstiprina, ka uz Ingas norādīto dzīvokli policija pēdējo nedēļu laikā saukta divas reizes. Abos gadījumos veiktas pārrunas, lai kaimiņi uzvestos klusāk.

Pašvaldībai norādītais dzīvoklis ir zināms

Mārīte Javorska
Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta vadītāja

Mums ir atnākusi iedzīvotāju vēstule no Valdlauču ielas 10 par viena dzīvokļa īrniekiem, kuri, kā saka, nepilda īres līguma nosacījumus, ir antisanitāri apstākļi dzīvoklī. Mēs veicam pašlaik pārbaudi par šo situāciju. Esam pajautājuši pašvaldības policijai informāciju un informējuši arī departamentā kolēģus, kas nodarbojas ar apsaimniekošanas jautājumiem.

Pārvaldnieks steidz novērst tehnisko brāķi

Valdlauču ielas 10 mājas renovācijā pašvaldība iztērēja vairāk nekā 800 000 eiro. Vēl pirms prusakiem un konfliktiem ar kaimiņu ģimeni visa nama iedzīvotājiem nācās pārdzīvot dažnedažādas likstas, arī kanalizācijas plūdus.

Inga arī parāda vēl kādu tehnisko brāķi, ko neviens tā arī nelabo – mēnešiem ilgi monotoni pīkst ieejas durvju elektroniskā slēdzene.

Pēc “Bez Tabu” izrādītās intereses Rīgas namu pārvaldnieks durvis salaboja.

Pārvaldnieks arī sekošot līdzi prusaku invāzijai, nepieciešamības gadījumā veicot plašāku dezinsekciju. Tomēr svarīgākais ir iznīdēt prusakus dzīvokļos, ko izdarīt var tikai attiecīgais īpašuma īrnieks.

Inga
vēlas pasargāt ģimeni

Daudzi uzskata, ka es esmu ļoti stingra, bet, piedodiet man, es cīnos tikai un vienīgi par bērnu tiesībām. Jo bērnam ir tiesības dzīvot tik, cik viņam ir. Jo, ja man jāraugās bērnam acīs un jādomā, vai viņš piecelsies vai ne, kas man tagad ir jādara, un, ja man dubultā vēl šis, es to vienkārši nevaru izturēt. Es gribu, lai mans bērns ir ilgāk kopā ar mani, noturas tomēr.

Inga uzskata, ja reiz kaimiņu ģimene nespēj novērtēt pašvaldības palīdzību, tad varbūt viņus vajadzētu pārcelt uz citu mitekli, bet šo dzīvokli Valdlauču ielā piešķirt citai – daudz kārtīgākai un apzinīgākai ģimenei.

Dzīvokli Valdlauču ielā, iespējamo prusaku mājvietu, jau esot apsekojuši arī sociālā dienesta darbinieki, konstatējot higiēnas un arī bērnu audzināšanas problēmas. Savukārt prusaki, visticamāk, atvesti no iepriekšējās dzīvesvietas. Labklājības departaments pieļauj, ka situācija uzlabošoties, kad darbu ar ģimeni uzsāks īpaši norīkots asistents.