”Tur bija jābūt mellenēm!” Norāda uz ”Laima” produktu pircēju maldināšanu

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

3 komentāri

Tirgošanā nonākušas ”Laimas” ražotās dražejas ”Mellenes tumšajā šokolādē”, taču, kā norāda kāds pircējs, mellenes šajā produktā gandrīz nav iespējams atrast.

Dražejas ražotas Igaunijā, bet Latvijā tiek tirgotas ar ”Laimas” zīmolu. Produkta marķējumā lasāms, ka pildījums sastāv no augļu piedevas, kas satur ābolus, glikozes sīrupu, cukuru, rīsu miltus, 2% melleņu, kazeņu sulu un citas sastāvdaļas. Tajā pašā laikā uz dražeju iepakojuma redzamas lielas un kārdinošas mellenes, kas var radīt iespaidu, ka dražejās arī ir tādas pašas mellenes.

Redzams, ka produktā, kas tiek tirgots kā ”Mellenes tumšajā šokolādē”, melleņu ir nieka divi procenti, turklāt krietni vairāk ir ābolu un rīsu miltu. Pārgriežot uz pusēm skatītāja norādītos saldumus, redzams, ka pildījums mellenes neatgādina nemaz. Drīzāk tā ir kāda nenosakāma masa, kas nepavisam nelīdzinās ogai.

Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) pārstāvis Māris Eiklons raidījumam “Bez Tabu” norāda, ka dienests sazināsies gan ar saviem kolēģiem Igaunijā, kur tiek ražotas dražejas, gan informēs ”Laimas” pārstāvjus Rīgā. PVD ieskatā patērētāji, iespējams, var tikt maldināti, jo vizuālie materiāli uz iepakojuma neatbilst tam, kas patiesībā ir atrodams dražejās.

Māris Eiklons
Pārtikas un veterinārā dienesta pārstāvis

Droši vien īsti korekti tas nebūs. Redzot šīs skaistās mellenes, šokolādi, es noteikti sagaidītu, ka tur iekšā ir vesela oga.

Eiklons aicina patērētājus jau veikalā iepazīties ar produktu sastāvdaļām, lai izvairītos no pārpratumiem. Tikmēr ”Laimas” pārstāvji neko nepareizu šajā situācijā nesaskata un neuzskata, ka uzņēmums patērētājus maldinājis. ”Jāsaprot, ka ražošanas procesā ne vienmēr var izmantot svaigus augļus un ogas. Mums nav detalizētāk reglamentētas likuma prasības. Šim produktam organoleptiskās īpašības atbilst mellenēm,” raidījumam atklāj uzņēmuma pārstāve Lineta Mikša.

No “Bez Tabu” uzrunātajiem iedzīvotājiem, kuri piekrita pagaršot jau pieminētās dražejas, neviens nenorādīja, ka spēj sagaršot mellenes.

Mikša norāda, ka šobrīd neesot pamata mainīt produkta nosaukumu vai marķējumu.

3 komentāri