Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

5 komentāri

Izbraukāta zeme, ugunskuru atstātās pēdas, nogāzti krusti un apgāztas kapu plāksnītes, tāds skats pavērās Edgaram, kurš no Ventspils puses dažas reizes gadā uz Tukuma novadu dodas apkopt sava radinieka – vecmāmiņas vectēva atdusas vietu.

Bez Tabu rīcībā esošā informācija liecina, ka zemesgabals pieder pašvaldībai un tā lietošanas mērķis noteikts, kā kapsētas teritorija. Tāpat izcirtumā redzamas kapu plāksnītes no kurām jaunākā uzstādīta 1970. gadā mirušai kundzei. Kapsētā lielākoties apbedīti turpat netālu esošā pansionāta iemītnieki.

Tas viss liecina par to, ka vietvarai bija informācija par kapsētu un tur apglabātajiem, tomēr tas nav atturējis kapsētu izbraukāt ar traktortehniku.

Santa Heimane
Pūres un Jaunsātu pagasta pārvaldes vadītāja

Es organizēju darbus. Mēs katru gadu tīrām kapsētas, malku vedam uz baznīcām. Pilnībā uzņemos atbildību, tikai nesaprotu, ko es varu tagad izdarīt.

Sātu evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs Edvīns Vilks apstiprina, ka baznīca no pagasta pārvaldes saņēmusi malku. ”Ko man darīt tagad? Nededzināt? Izteikt pārmetumus pagasta pārvaldniecei? Tie kapi nav mūsu pārvaldījumā. Es tur nevadu kapu svētkus,” mierīgā tonī atbild dieva kalps.

Krimināllikumā par kapa apgānīšanu paredzēts gana smags sods. Ja pārkāpums izdarīts grupā pēc iepriekšējas vienošanās, tad valsts maizē var nākties pavadīt pat 8 gadus, vai arī šķirties no naudas summas līdz pat 57 tūkstošiem eiro.

Foto

TOP komentāri

 • ...
  +2 +1 -1

  ...

  Cerams, ka pēc sižeta atbildīgās iestādes rīkosies! Lai jau samaksā 57 000 :)
 • dullais janka
  +2 +1 -1

  dullais janka

  mauka tada nesaprot ka uzvesties kapos.darbus vareja paveikt neko neizpostot sodit vajag tas aitas kam nav prata
 • Sole
  0 0 0

  Sole

  Ventspils novada Zlēku pagastā arī pagasta pārvaldniece uzskata,ka drīkst darīt visu uz mana tēva privātīpašuma.Piemēram uzbūvēt ceļu,bez zemes īpašnieka atļaujas.Un tas viss ar policijas svētību!Neviens neko pagasta vadītājiem nevar izdarīt!Tie var neievērot likumus...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl