“Tu mau*a, es tev rīkli pārgriezīšu!” Tracis Grobiņas novadā! Kaimiņš regulāri draud izrēķināties ar apkārtējiem

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

3 komentāri

Grobiņas pagasta daudzdzīvokļu nama iemītniece Regīna ir izmisuma pilna – kaimiņš pret kundzi uzsācis morālu un fizisku teroru. Neskaitāmi daudz aizvainojošu vārdu, kuri pārtapuši arī fiziskā aizskaršanā. Iesniegumi Grobiņas pašvaldības policijai nav šķērslis kaimiņam Andrejam nomierināties, tāpēc Regīna lūdz “Bez Tabu” palīdzību.

Regīna raidījumam “Bez Tabu” parāda fotogrāfijas, kurās redzami zilumi uz viņas rokas. Stāsta, ka kaimiņš viņu sitis ar kruķi. Uz jautājumu, kas bijis konfliktu cēlonis, kundzei atbildēt ir grūti. Atceras, ka problēmas sākušās, kad mājā ievākusies Andreja audžumeita. Regīna uzskata, ka audžumeita Andrejam sastāstījusi pilnas ausis, tāpēc Andrejs sācis Regīnu aizvainot. Andreja nežēlīgo rīcību redzējuši arī citi kaimiņi. Viena no mājas iedzīvotājām nenoliedz, ka viņai no Andreja ir bail, jo viņš var rīkoties neapdomīgi. No kaimiņa rīcības cietis arī Regīnas suns, kuru Andrejs iekaustījis. Tāpēc ne tikai pati Regīna, bet arī viņas mājdzīvnieks Andreja dēļ nonācis pie mediķiem.

Regīna

Viņš man pateica: “Tu mau*ka, ko tu vēl te dari?”

Andrejs no “Bez Tabu” kamerām nebīstas. Gatavs izstāstīt, kas ir konfliktu cēlonis. Viņaprāt, Regīna sevi uzskata par mājas saimnieci, lai gan tur nemaz neesot deklarējusies. Regīna dzīvo pie savas otras pusītes, tomēr Andrejam šķiet, ka viņai nebūtu jāsaimnieko pa apkārtni. Tāpat norāda, ka kundze mēdzot klačoties un aprunāt pārējos iedzīvotājus. Protams, Regīna to noliedz, stāstot, ka tā neesot taisnība.

Vaicājot, vai Andrejs ir gatavs izlīgt mieru ar Regīnu un turpināt dzīvot saticīgi, kungs ir tiešs.

Andrejs

Nē, vairs es neesmu gatavs izlīgt, jo pārāk daudz viņa ir sastāstījusi citiem.

Tāpat Andrejs arī “Bez Tabu” kameru priekšā nebaidās teikt, ka būs karš! Viņš panākšot, ka Regīna tur vairs nedzīvos.

Grobiņas pašvaldības policija ir informēta par kašķiem. Likumsargi saņēmuši arī iesniegumus no cietušās Regīnas. Tāpat vairākkārt viesojušies daudzdzīvokļu mājā, lai novērstu konfliktus. Andrejs saņēmis arī administratīvo pārkāpumu protokolu par huligānismu. Pats Andrejs gan norāda, ka dosies uz policiju, lai to pārsūdzētu. Policija nenoliedz, ka līdz šim noformētie protokoli nav panākuši vēlamo rezultātu – mieru Grobiņas pagastā. Nākamais solis, ko iesaka Regīnai, – vērsties Valsts policijā, ko viņa arī apņēmusies izdarīt.

Arī Grobiņas sociālā dienesta pārstāve informē, ka ir gatava ar abām iesaistītajām strādāt, lai panāktu, ka daudzdzīvokļu mājā iestājas miers.

3 komentāri