“Tu esi policists! Skrēju lūgt palīdzību!” Ogrē piekautais un sadurtais vaino policiju nolaidībā

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

17 komentāri

Vīrietis Ogrē iekuļas konfliktā, kura laikā viņš apzagts un nodarīti miesas bojājumi. Pirms tam viņš, mūkot no agresoriem, centies rast glābiņu Valsts policijas iecirknī, tomēr iecirkņa durvis bijušas aizslēgtas, dežūrdaļas policisti nav reaģējuši uz klauvēšanu un nav ieskatījušies novērošanas kameras monitorā, kurā vīrietis bija redzams stāvam pie durvīm. ”Tu taču esi policists, skrienu tev lūgt palīdzību!” sašutis ir vīrietis.

Konflikts starp Edgaru un vēl vairākām personām sākās Ogrē, moteļa ”Grīva” bārā, 9. augusta naktī.

Edgars
cietušais, vaino policiju nolaidībā

Viņi jau man sekoja, dodoties uz turieni. Es no viņiem veiksmīgi tiku vaļā, iegāju kafejnīcā, paēdu, pasūtīju arī iedzert. Tad viņi ienāca iekšā. Viens no viņiem vienkārši apsēdās pie mana galdiņa, sāka ēst no mana šķīvja. Tad mēs sākām grūstīties. Izejot ārā, viņš izvilka tādu kā mačeti un nazi.

Neielaiž iecirknī, vēlāk – agresori satiek tunelī

Apzinoties briesmas, muka uz netālo Valsts policijas iecirkni, kur cerēja iekļūt, lai paglābtos no agresijas, tomēr tur cerēto palīdzību nesagaidīja, stāsta Edgars.

Edgars
cietušais, vaino policiju nolaidībā

Durvis bija ciet. Es klauvējos, klauvējos, bet nekā. Neatvēra.

Domādams, ka agresori metuši mieru, Edgars devies prom, ejot cauri netālajam pazemes tunelim, kur viņu tomēr kompānija panākusi.

Edgars
cietušais, vaino policiju nolaidībā

Piekāva, atspārdīja, vēl ar kājām zobus izdauzīja, kaklā viens dūriens, arī mugurā. Nozaga somiņu, visus dokumentus, arī pulksteni, ķēdīti. Mačeti turēja pie kakla, man vēl ir rēta. Es lūdzos kā Dievam, lai viņš man neatņem dzīvību!

Edgars vaino policistus nolaidībā, norādot, ka nekas no tā nebūtu noticis, ja viņš pirms tam būtu ielaists iecirknī.

Edgars
cietušais, vaino policiju nolaidībā

Varēja paskatīties kamerā, atvērt un noskaidrot, kas par lietu. Tu esi policists! Es skrienu tev lūgt palīdzību!

Cietušais Edgars arī stāsta, ka pēc miesas bojājumu gūšanas pats spējis aiziet līdz tam pašam naktslokālam ”Grīva”, kur uzrunājis apsargu, lūdzot pēc palīdzības. Edgars saka, ka šis apsargs ir arī valsts policists. Viņš palīdzējis cietušajam nokļūt līdz iecirknim, bet arī uz viņa centieniem sasaukt kolēģus dežūrdaļā neviens neesot atbildējis.

Edgars
cietušais, vaino policiju nolaidībā

Arī viņš stāvēja pie durvīm vairākas minūtes, arī netika iekšā. Tad viņš apbrauca apkārt, atslēdza durvis, tad atbrauca ātrā palīdzība, kas mani nogādāja slimnīcā.

Dienesta pārbaude par policistu darbu

Kāpēc iecirkņa durvis bija aizslēgtas? Kāpēc neviens nereaģēja uz klauvēšanos? Kāpēc pie durvīm izvietota novērošanas kamera, ja policisti to monitoros nevēro notiekošo? Šie ir jautājumi, uz kuriem Edgaram nav atbilžu.

Ogres iecirknī raidījumam ”Bez Tabu” stāsta, ka durvīm naktī ir jābūt aizslēgtām, tāpat policistiem arī nakts stundās ir ļoti daudz pienākumu.

Vilnis Naglis
Valsts policijas Ogres iecirkņa priekšnieks

Saskaņā ar Valsts policijas iekšējiem noteikumiem policijas iecirkņa durvis no pulksten 23.00 līdz 6.00 ir aizslēgtas. Pie durvīm ir arī izsaukšanas zvana poga.

Tiesa, izsaukšanas poga, kā konstatē ”Bez Tabu”, nav izvietota pie pašām durvīm un, jo īpaši tumsā, satraukumā, arī alkohola reibumā, varētu būt grūti pamanāma.

Vilnis Naglis
Valsts policijas Ogres iecirkņa priekšnieks

Līdz šim visu gadu garumā nav bijis neviens gadījums, kad cilvēks nav spējis atrast pogu. Mums nav tā sistēma tik moderna. Nav tā, ka monitorā parādās signāls, kad parādās cilvēks. Vairākus monitorus uzrauga, kuros ir ne tikai ārdurvis, bet arī izolators. Acīmredzot tajā brīdī kāds [policists] veicis citus pienākumus.

Lai pārbaudītu, vai Ogres iecirkņa dežūrdaļas policists ko pārkāpis, ierosināta disciplinārlieta, informē iecirkņa priekšnieks Vilnis Naglis.

Tāpat Naglis stāsta, ka noskatījies novērošanas kameras ierakstu, kuru gan nedrīkstot uzrādīt ”Bez Tabu”. Noskatījies ierakstu, pauž viedokli, ka Edgars, nonācis pie iecirkņa durvīm, visdrīzāk, bijis krietnā alkohola reibumā, neesot spējis pienācīgi klauvēt un sasaukt policijas darbiniekus.

Par nodarījumu pret Edgaru ierosināts kriminālprocess, informē Naglis. Viņš arī piebilst, ka policija kritiski vērtē Edgara versiju par notikušo noziedzīgo nodarījumu pret viņu, tāpēc patlaban notiekot apstākļu skaidrošana.

Nākamajā dienā pēc ”Bez Tabu” viesošanās Ogrē Valsts policija raidījumu informē, ka viens uzbrucējs aizturēts. Tāpat likumsargi stāsta, ka, iespējams, ierosinās arī kriminālprocesu pret Edgaru, jo arī viņš, iespējams, konflikta laikā nodarījis miesas bojājumus.