“Trīs gadus bļauj, varu nojūgties!” Dzīvoklī Ziepniekkalnā blēj kā aita pilnā rīklē, rīdzinieki nezina kur likties

4 komentāri

Rīdziniekus, dzīvojošus Ziepniekkalna mikrorajonā, Garozes ielas apkaimē, izvedis no pacietības iedzīvotājs, kurš gadiem ilgi dienā un naktī skaļi kliedz, pat brēc, atgādinot aitas blēšanu. Iedzīvotāji ironizē, ka kaimiņš daudziem sarūpējis zooloģiskā dārza atmosfēru. Lai gan vīrietis, iespējams, ir garīgi slims un iedzīvotāji daudz reižu lūguši palīdzību policijai, likumsargi bijuši bezspēcīgi. Par personu, kurai, visticamāk, nepieciešama ārstēšana, Sociālais dienests uzzinājis tikai nupat, kad par notiekošo apkaimē Sociālo dienestu informēja “Bez Tabu”.

“Bez Tabu” redakcijā vērsušies rīdzinieki no Garozes ielas 17. nama, kuri vairs nespēj sadzīvot ar kaimiņu un viņa uzvedību. Demonstrējot video ierakstus, kas tapuši ilgstošā laika periodā dažādos diennakts laikos, iedzīvotāji raidījuma komandai lika saprast, ka ikdiena apkaimē patiesi mēdz būt neciešama trokšņainā kaimiņa dēļ. Video ierakstos dzirdams, ka Garozes ielas 17. nama ceturtā stāva iedzīvotājs skaļi bļauj, pat ķērc. Skaņas atgādina aitas blēšanu. Kad apkaimē viesojās “Bez Tabu” komanda, arī bija dzirdamas kaimiņa balss “prasmes”. Par regulāri traucēto ikdienu, naktsmieru un kopumā iedragāto dzīves kvalitāti raidījuma komandai sūdzējās gan Garozes ielas 17. nama iedzīvotāji, gan citu māju iemītnieki.

Dzīvo Garozes ielas apkaimē

Bļauj gan dienā, gan naktī! Tas nav izturams! Te ir arī ģimenes ar bērniem, kuri baidās no tā visa! Cilvēkiem jāiet uz darbu, bet izgulēties nevar! Cik reižu jau saukta policija, bet bezjēdzīgi tas viss ir!

Dzīvo Garozes ielas apkaimē

Trīs gadus [bļauj]! Es vairs nevaru izturēt! Es varu nojūgties!”

Dzīvo Garozes ielas apkaimē

Bērni baidās. Bļauj dienā un naktī. Visi baidās! Kā mums stāstīja, viņš ir slims, traumēts.

Dzīvo Garozes ielas apkaimē

Viņam vieta “dullajā mājā”!

Iedzīvotāji stāsta, ka vairākkārt saukuši policiju, bet likumsargi neesot varējuši iekļūt trokšņainā iedzīvotāja miteklī. Tāpat uzklausītie rīdzinieki stāsta, ka kopā ar trokšņaino kaimiņu dzīvoklī dzīvojot viņa brālis, kurš it kā pieskatot savu radinieku, tomēr pieskatīšana ir nosacīta, jo kaimiņš trokšņojot arī brāļa klātbūtnē. Garozes ielas apkaimē dzīvojošie uzskata, ka arī šī otra persona, brālis, nav adekvāta.

“Bez Tabu” komanda centās uzklausīt arī trokšņainā iedzīvotāja un/vai viņa brāļa viedokli, tomēr centieni izrādījās nesekmīgi, jo, lai gan dzīvoklī bija dzirdama divu personu sarunāšanās, žurnālistiem neviens durvis neatvēra. “Bez Tabu” izdevās sazvanīt personu, kas, iespējams, ir trokšņainā iedzīvotāja brālis, bet viņa komunikācija bija ļoti savāda, uz jautājumiem par to, kāpēc vīrietis regulāri traucē pārējo ikdienu, viņš neatbildēja.

Nākamajā dienā pēc “Bez Tabu” viesošanās Garozes ielas apkaimē, kā turpmākajā saziņā informēja konkrētās mājas iedzīvotāji, namā bija ieradušies teju visi operatīvie dienesti, kuriem beidzot izdevās iekļūt trokšņainā iemītnieka dzīvoklī, uzlaužot durvis. Kā stāstīja iedzīvotāji, skaļāko no brāļiem nogādāja ārstniecības iestādē. Par spraigajiem notikumiem “Bez Tabu” lūdza informēt Rīgas pašvaldības policijas pārstāvi Tomu Sadovski.

Toms Sadovskis
Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis

Laiku pa laikam Rīgas pašvaldības policija ir saņēmusi izsaukumus uz šo vietu. Jāsaka gan, ka vairumā gadījumu, kad ierodas policijas darbinieki, trokšņošana jau ir beigusies. Ierodoties uz izsaukumu pēdējā reizē, bija dzirdams, ka viena no personām dzīvoklī sauca pēc palīdzības. Tika pieņemts lēmums piesaistīt Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbiniekus, lai uzlauztu durvis un pārliecinātos, vai dzīvoklī netiek apdraudēta kāda cilvēka dzīvību vai veselība. Tomēr aizvien tā īsti nav skaidrs, kāpēc šī viena persona sauca pēc palīdzības. Brīdī, kad policijas darbinieki iekļuva dzīvoklī, sastaptās personas bija noskaņotas diezgan agresīvi. Tika pieņemts lēmums vienu no personām nodot ārstu rokās.

Rīgas pašvaldības policijā gan atteicās precizēt, vai personu nogādāja aprūpei pie mentālās veselības dakteriem.

Garozes ielas trokšņainā mitekļa iemītnieki līdz šim nebija Rīgas Sociālā dienesta redzeslokā, informē Rīgas domes Labklājības departamenta pārstāve Linda Sausā. Sausā arī stāstīja, ka nedz apkaimes iedzīvotāji, nedz policija iepriekš nebija informējusi Sociālo dienestu par, iespējams, garīgi slimu personu konkrētajā adresē. Uzzinot no “Bez Tabu” par satraucošo situāciju Garozes ielā, Sausā stāsta, ka sociālie darbinieki jau centušies piedāvāt sociālo palīdzību.

Linda Sausā
Rīgas domes Labklājības departamenta pārstāve

Sociālā dienesta darbinieki, uzzinot no jums par notiekošo apkaimē, ieradās konkrētajā adresē, bet neviens durvis neatvēra. Sociālie darbinieki netika iekšā dzīvoklī, bet atstāja informāciju, kā var saņemt sociālo palīdzību. Turpmāk sociālie darbinieki var piesaistīt, piemēram, ģimenes ārstu, kas var piesaistīt citus speciālistus, lai saprastu, kā personai var palīdzēt. Varbūt cilvēkam jāizraksta medikamenti.

Ja ārstniecības iestādē nogādāto personu palaidīs mājās, sociālie darbinieki turpmāk piedāvās sociālo palīdzību dzīvoklī abām dzīvoklī mītošajām personām, stāsta Sausā. Tāpat tikšot skaidrots, vai ir kādi tuvinieki, kuri varētu iesaistīties personu aprūpē.

4 komentāri

Aktuālie Bez Tabu sižeti

"Jūs nopietni?!" Māmiņām ar zīdaiņiem un maziem bērniem liedz iepirkties lielveikalos

"Jau trīsreiz mēneša laikā!" Nepiestājot pieturā, autobusu šoferi vairākkārt atstājuši bērnu šosejas malā

Bijusī īrniece šokā, saņemot paziņojumu no tiesas, ka viņai ir sens parāds namīpašniekam

"Viņam seko bērni, glābiet viņus, kamēr var!" "TikTok" aktīvists stāsta par netiklībām ar bērniem un bez mitas lamājas

"Jāuzmanās, uzticot bērnus tādām skolām." Vakcīnskeptiķu skolā bez licences sola "saudzīgu vidi" bez Covid-19 ierobežojumiem

"Ar tādu mašīnu nav problēmu pārsniegt ātrumu arī vecmammai." CSDD tehniskās apskates darbinieks traucas ar 168 km/h

Dziedātāja Olga Rajecka sašutusi: Maksāju par trim fāzēm, bet saņemu vienu!

Rīdzinieki pikti, jo nav apkures un sākuši pelēt pat vasarā nomainītie logi!

Dūru vicināšana un kliegšana jeb cīņa par apsaimniekotāju Rīgas "Ķīnas mūrī"

"Balkoni nenogāzīsies?" Olainē apšauba mājas renovācijas projektu

"Ja atkal notiks avārija, atkal taisni upē?" Tilts jau gadu bez barjerām, bīstamība uz Bauskas šosejas

"Tur viss ir pretīgi! Gribam atpakaļ naudu!" Četri indieši Rīgā "iegrābjas" ar dzīvokļa īri