Trest darbinieki netic Valsts darba inspekcijai un vaino to iesniegumu nozaudēšanā!

6 komentāri
Trest darbinieki netic Valsts darba inspekcijai un vaino to iesniegumu nozaudēšanā!
Foto: Ekrānuzņēmums

Pirms nedēļas Bez Tabu atklāja, kāda situācija valda TREST degvielas uzpildes staciju tīklā, kur darbinieki jau mēnešiem nav saņēmuši algu par padarīto.

Toreiz Valsts darba inspekcija apgalvoja, ka nekādu īpašu sūdzību par šo darba devēju nav bijis, taču pēc sižeta pārraidīšanas ēterā vairāki bijušie un esošie TREST darbinieki pauda sašutumu, – Valsts darba inspekcijas pārstāvji melojot, rakstveida iesniegumi iestādei sniegti jau sen!

Lūk, viens no ierakstiem raidījuma redakcijas automātiskajā atbildētājā

Labdien. Es zvanu saistībā ar Bez Tabu sižetu par neizmaksātajām Trest algām. Šajā sakarā vakar komentāru sniedza Rīgas reģiona darba inspekcijas vadītāja Evita Leonova-Bērziņa, ka līdz šim neviens iepriekš nav sūdzējies par algu neizmaksāšanu. Bet! Mana māsa jau pirms trim mēnešiem Valsts darba inspekcijā iesniedza iesniegumu par to, ka viņai kopš aprīļa mēneša nav izmaksāta alga.

Kad žurnālists atkārtoti ierodas VDI, Rīgas reģiona priekšniece pastāsta, ka nesaprašanās sanākusi, jo šoreiz runa ir nevis par SIA Trest, bet citu mazfirmu. Jo nereti ir tā, ka zem vienas franšīzes apvienojas vairāki darboņi.

Tad cik galu galā ir signālu?

Darba inspekcijas apkopojumā, kurā redzamas ar Trest saistītas firmas, skatāms, ka ir septiņi SIA. Īpaši izceļas divas, par kurām ir vairāk nekā desmit sūdzību.

Foto

Ignorēti tiek arī žurnālisti

Atkārtoti tiek mēģināts arī sazināties ar īpašniekiem, bet nekā. Žurnālists tiek ignorēts tāpat, kā darba inspekcija un dzirdam, ka, visticamāk, ka nāksies piesaistīt policiju.

Lietvedības turpinās, kāds būs iznākums, nav zināms. Iespējamie soda apmēri no 70 līdz 700 eiro, kas tomēr šķiet pārāk mazi. Vismaz šajā gadījumā.

Video