”Treknas, bezbailīgas žurkas sagaida pie konteinera!” Iedzīvotāji bezspēcīgi cīņā ar grauzējiem

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

Pievienot komentāru

Mājas iedzīvotājiem video izdevies iemūžināt žurku apdzīvoto atkritumu konteineru. Par grauzēju savairošanos informēts arī ”Rīgas namu pārvaldnieks”, taču iedzīvotāji norāda, ka apsaimniekotājs viņus pametis likteņa varā.

Atverot durvis, aiz kurām stāv atkritumu konteiners, no tā izspurdz liels žurku skaits. Redzams, ka divas no tām pat drosmīgi sastingst un tikai ļoti negribīgi seko pārējām sugas māsām un brāļiem uz pazemi.

Raidījuma filmēšanas komanda kopā ar nama iedzīvotāju Zigmāru izstumj atkritumu konteineru, zem kura līdz šim veiksmīgi slēpās iedzīvotājiem netīkamās žurkas. Tur redzams, ka grīdā ir kanalizācijas noteka, kur patvērumu atradušas žurkas. ”Bez Tabu” komandai par pārsteigumu žurkas nemaz nebaidās no spilgtās kameras gaismas, pat labprāt tajā uzturas. Pēc brīža zem kameras starmešiem pagozēties iznāk vēl dažas žurkas. Novietojot konteinerus vietā, jau pēc 3 sekundēm no pazemes parādās pirmās žurkas, kuras mērķtiecīgi dodas sev labi zināmā atkritumu konteinera virzienā.

Zigmārs
REGULĀRI NOVĒRO ŽURKAS

”To skaits kļūst lielāks. No sākuma bija 3,4, bet nu jau kādas 20 var redzēt. Piezvanīju ”Rīgas namu pārvaldniekam”, tur teica, ka no mūsu mājas jau bijis zvans. Esot paziņots tālāk. Pagājušas kādas divas nedēļas, bet nekas nav darīts.”

Veselības inspekcijas pārstāve Ilona Drišļuka norāda, ka inspekcija veiks pārbaudi. Par deratizāciju atbildīgs ir nama apsaimniekotājs. ”Mēs varam arī sodīt, taču tas nerisinās lietas būtību,” stāsta Drišļuka, kuras pārstāvētā iestāde arī no iedzīvotājiem saņēmusi sūdzību par žurku savairošanos Salacas ielas 17. namā.

”Bez Tabu” skatītāja uzņemto video demonstrē arī ”Rīgas namu pārvaldnieka” pārstāvim Kristam Leiškalnam. Pašvaldības uzņēmuma pārstāvis atklāj, ka šajā namā deratizācijas pasākumi tiek veikti reizi trīs mēnešos. Jūlijā veiktā deratizācija nenesa gaidīto rezultātu, līdz ar to augustā tika veikta ārpus kārtas deratizācija. ”Šonedēļ tiks veikta vēl viena deratizācija, kā arī analizēsim, no kurienes šīs žurkas nāk, kā šos pārvietošanās ceļus likvidēt,” norāda Leiškalns.

Pašvaldības pārstāvja teiktais norāda, ka deratizācija izmaksā 27 eiro +PVN, ja grauzēji sešu nedēļu laikā netiek iznīcināti, atkārtota deratizācija ir uz pakalpojuma sniedzēja rēķina.

Foto

Lasi vēl