Trakums! No Rīgas Pasažieru ostas mājās var nokļūt tikai ar taksi vai kājām

Ēriks Palkavnieks

Autors: Ēriks Palkavnieks

8 komentāri

Ja jums ir smagi koferi, varbūt arī vēl bērns ar bērnu ratiņiem un jums ir jānokļūst Rīgas Pasažieru ostā vai arī no tās pilsētas centrā – šī var izrādīties nespējamā misija. Vienīgā iespēja, kā to izdarīt – vai nu dārgs taksometrs vai apgrūtinoša iešana kājām.

Par šo absurdo situāciju sašutis ir Bez tabu skatītājs Artūrs:

Iebraucot Rīgā, pirmie 560 metri ir visgrūtākie… Bet kā jūs domājat, vai tik viegli var nokļūt ar bērnu un koferi pie rokas Rīgas pasažieru ostā?

Vai prāmja pasažieris Rīgā ir gaidīts viesis? Nē! Vai Latvijas iedzīvotājs, kurš atgriežas mājās ar prāmi, ir gaidīts? Nē!

Vai ir drošs sabiedriskais transports līdz pasažieru ostai? Nē, nav! Tuvākais transports ir tramvajs, un pietura ir pie Ausekļa ielas.

No centra atnākt līdz ostai kājām – murgs: gājēju pārejas ir izvietotas neloģiski, gājēju celiņu gar Eksporta ielu tikpat kā nav…

Rīgas Tūrisma Attīstības biroja vadītāja Vita Jermoloviča norāda, ka šāds speciāls transports, kas nogādātu cilvēkus uz vai no ostas centrā būtu tikai plus, taču arī pašreizējā situācija neesot tik bēdīga:

Es domāju, ka Rīga ir unikālā situācijā, jo pasažieru kuģi ienāk gandrīz Vecrīgā. Vairāk ir bijuši tieši sajūsmas saucieni, ka pilsēta ir tik tuvu. Akūtas, lielas vajadzības nekad nav bijis.

Ir ceturtdienas rīts, pulkstenis nosit vienpadsmito stundu un no tikko ostā piestājušā prāmja uz cietzemes kāpj pasažieri ar smagiem koferiem. Daudziem līdzi ir arī bērni un bērnu ratiņi, kas pārvietošanos padara sarežģītāku.

Aptaujātie ceļotāji par speciālu autobusu, kas viņus nogādātu centrā būtu laimīgi.

 • ”Jā tas būtu diezgan labi. Jo tūristiem, kas ceļo kruīzā tad nebūtu jāizmanto taksometrs vai kaut kas cits” stāsta Albertas, tūrists no Lietuvas.
 • ”Jā, tas būtu daudz labāk”, apgalvo Sarmīte, kura stāv ar milzīgu, melnu koferi un gaida, kad kāds atbrauks viņai pakaļ.

Protams, ja maka biezums atļauj, var izmantot taksometru pakalpojumus, kuri to vien gaida, kad tūristi sēdīsies viņu spēkratos. Vidējo cenu uzzināt ir grūti, jo visi kā viens braucot tikai un vienīgi pēc skaitītāja, bet apmēram pieci līdz desmit eiro.

Var izmantot arī tūristu busiņu – tiesa tas būs vēl dārgāk: ”Jums jāpērk ekskursijas biļete. 17 eiro. Pusotra stunda. Stunda ar autobusu, pusstunda ar kājām Vecrīgā”.

Rīgas Satiksme stāsta, ka izveidot speciālu autobusu neesot ekonomiski izdevīgi, jo pasažieru plūsma esot pārāk maza, turklāt viņi jau ir pastiepuši ceļotājiem palīdzīgu roku: ”Ir pagarināts sestā tramvaja maršruts no Radio loka līdz Ausekļa ielai.

Ja izkāpj pieturā Ausekļa iela, tad līdz ostai mērojamais gabals ir aptuveni 500 metru, kas ir salīdzinoši neliels” stāsta Rīgas Satiksmes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Baiba Bartaševiča – Feldmane.

Iejūtoties tikko no Zviedrijas atbraukuša tūrista ādā, izmēģinām, cik tad tālu, ilgi un sarežģīti ir nokļūt tramvaja pieturā. Sekojot norādēm, kurās ir minēts, kādā virzienā atrodas tramvaja pietura, var nedaudz apmulst un sliktākajā gadījumā arī apmaldīties – to papildinājums nāktu tikai par labu.

Taču ar veiksmīgu apkārtējo cilvēku palīdzību nokļūstam nevis Ausekļa ielas pieturā, kā minēja Rīgas Satiksmes pārstāve, bet gan Kronvalda ielas pieturā. Esam nogājuši 490 metrus 18 minūtēs (gājām ļoti lēni, varētu pat teikt ”vilkāmies”).

Arī trotuāri bija normālā stāvoklī. Secinājums – varbūt, ka visi dodas pa nepareizo ceļu un uz nepareizo pieturu? Tādēļ aicinājums vēlreiz visiem atbildīgajiem – salieciet vairāk norādes, kāds ir īsākais un labākais ceļš uz tramvaja pieturu. Bet labā ziņa – sadedzinājām veselas 39 kalorijas.

Foto

TOP komentāri

 • zaza
  +2 +2 0

  zaza

  Es parasti izsaucu taxi. Kompanija parasti esam tris cetri cilveki. Ta ka neesam ridzinieki, tad parsvara jau vai nu autoosta vai dz.stacija. Taksa cena apmeram 3 lidz 3.50. letak izdevigak ertak, neka ar url tramvaju
 • smaidīgā
  +1 +1 0

  smaidīgā

  Kā sauc aplikāciju, ko izmantoja Ēriks Palkavnieks mērot km no ostas līdz centram?
 • Andra Carlen
  +2 +1 -1

  Andra Carlen

  Cik aizkaitinoši Jermolovičas kundzes attrunas! Ja nav normāla sabiedriskā transporta, vismaz aizvāciet tos super dārgos takšus!!!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl