Tracis Skrundā! Bijušais ieslodzītais draud ar izrēķināšanos saviem mājas kaimiņiem

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

2 komentāri

“Bez Tabu” redakcijā vērsās satraukti Skrundas iedzīvotāji, kuri nespēj sadzīvot ar kaimiņu – bijušo ieslodzīto. Pieķerts zādzībās, jaunietis vairākus gadus pavadījis aiz restēm. Bērzu ielas iedzīvotājiem ir aizdomas, ka no kļūdām nav mācījies, jo vairākas reizes pieķerts paņemam arī kaimiņu īpašumā esošas lietas. Tāpat neizpaliek asa vārdu apmaiņa un draudi.

Egīls stāsta, ka dusmīgais kaimiņš ir regulārs ballīšu rīkotājs. Pie viņa viesojas draugi, skan skaļa mūzika, tiek lietots alkohols. Tas viss notiek nakts stundās, tāpēc pārējie iedzīvotāji spiesti sadzīvot ar neciešamu troksni. Lai arī kaimiņi vairākkārt centušies ar ballētāju situāciju izrunāt, nekas nemainoties – kā vakars klāt, Bērzu ielā notiek jandāliņš.

Arī Skrundas novada dome un pašvaldības policija ir informēta. Likumsargi reaģē uz iedzīvotāju zvaniem, regulāri apsekojot kaimiņa dzīvesvietu. Jāpiebilst, ka ballītes tiek rīkotas pašvaldībai piederošajā dzīvoklī, kas jaunajam vīrietim piešķirts, nokļūstot uz brīvām kājām.

Pārsla
vietējā iedzīvotāja

Man ir ļoti bail. Tāpēc arī staigāju ar piparu gāzes baloniņu, lai nepieciešamības gadījumā varētu aizsargāties.

Iedzīvotāji jūtas nepasargāti. Lai arī policija regulāri patrulē ap Bērzu ielu, situācija nemainoties. Lai fiksētu kaimiņa izdarības, vietējie iedzīvotāji par saviem līdzekļiem nopirkuši un uzstādījuši videonovērošanas kameras. Tās fiksējušas arī vaininieku nokārtojam dabiskās vajadzības puķu dobēs, kas Pārslu ļoti skumdina, jo viņa tās regulāri apkopj!

“Bez Tabu’ uzrunā ar pašu kaimiņu. Viņš nenoliedz, ka konflikti ir, tāpēc stāsta, ka dosies uz pašvaldību lūgt citu dzīvokli. Pašvaldība norāda, ka dzīvokļu īres komisija vērtēs, vai īrnieka izteiktie iemesli, kāpēc pārcelties citur, ir pietiekami, lai sniegtu iespēju pārcelties citur.