Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

9 komentāri

“Šī sieviete ir nelīdzsvarota, mierīga viņa ir tikai tad, kad lepni sēž savā ložā!” Ar šādu raksturojumu kāda rīdziniece apraksta pasažieri, kura regulāri pārvietojas 27. trolejbusā ceļā uz Ziepniekkalnu.

Bez Tabu komanda saņem ziņu no sievietes, kuras mērs esot pilns! Viņa vairākkārt saņēmusi rupju vārdu virkni no sievietes, kura regulāri pārvietojas ar sabiedrisko transportu.

Konkrētā sieviete jau vairāku gadu garumā izvēlas sēdēt vienā un tajā pašā trolejbusa vietā. Pēc sievietes stāstītā, ja šī vieta ir aizņemta, pasažiere velta rupjus vārdus citu cilvēku virzienā un pat grūsta apkārt esošās personas.

“Viņa vienmēr ar savām somām un mantām skrien uz savu VIP vietu. Ja viņas vieta ir aizņemta, viņa ļoti rupji izturas pret cilvēkiem, kuri stāv viņai ceļā – pukst un sauc cilvēkus par kropļiem un “zarazām”.”

Bez Tabu komanda sievieti satiek mirklī, kad gadiem lolotā sēdvieta ir viņas rīcībā. Koši sarkanās lūpās un pieskaņotos svārkos tērpā pasažiere itin nemaz neizskatās agresīvi noskaņota.

Pirmajā satikšanās reizē kundze seju ir pavērsusi loga virzienā un sarunās ar Bez Tabu ielaižas nelabprāt.

Arīdzan nākamajā dienā pasažiere paspējusi lepni ieņemt iecienīto sēdvietu. Jautājums par to, kas tad īsti šajā vietā ir tik īpašs, kļūst arvien aktuālāks…

 • Žurnāliste: Kāpēc Jūs vienmēr sēžat šeit?
 • Pasažiere: Kāda Jums darīšana? Kāpēc Jūs tas uztrauc?
 • Žurnāliste: Es bieži pārvietojos šajā transportā, tāpēc esmu to novērojusi, un man tas šķiet interesanti.
 • Pasažiere: Man pirms pāris gadiem bija lauzta kāja, tāpēc man ir ērtāk sēdēt tieši te, jo šeit ir vairāk vietas kājām.
 • Žurnāliste: Bet ja kāds šeit jau ir apsēdies?
 • Pasažiere: Ko tad? Tad neko!

Rīgas pašvaldības policijas galvenais speciālists Deins Millers atzīst, ka pārkāpumu skaits sabiedriskajā transportā ar katru gadu pieaug.

“Ja 2014. gadā bija konstatēti 144 pārkāpumi, tad šobrīd mēs esam saņēmuši jau 350 sūdzības.”

Arī SIA “Rīgas satiksme” sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Baiba Bartaševiča- Feldmane atzīst, ka ik pa laikam gadās saņemt sūdzības par agresīvu pasažieru rīcību sabiedriskajā transportā.

Neturam sveci zem pūra un atklājam regulārajai trolejbusa pasažierei patieso iemeslu, kāpēc Bez Tabu komanda vairākas dienas viņu uzrunā.

Sieviete noliedz, ka jebkad iesaistījusies kādās konfliktsituācijās. Taču piebilst, ka braucot sabiedriskajā transportā, ir jārēķinās, ka cilvēki ir dažādi un katram ir savi ieradumi un lietas, kuras viņam sagādā prieku. Sievietes gadījumā tā ir viņas iecienītā sēdvieta.

Jāatzīst, ka empātija un iejūtība varētu būt vienas no galvenajām īpašībām, ar kurām pastāvīgajiem sabiedriskā transporta pasažieriem būtu jāapbruņojas!

Foto

TOP komentāri

 • Skaidrīte Kralliša
  +9 +4 -5

  Skaidrīte Kralliša

  ...izskatās, ka dažiem pašiem ir problēmas un nav ko darīt.🤔.žēl kundzes..☺️
 • Liene Knēta
  +5 +3 -2

  Liene Knēta

  Ļoti netaktiski no žurnālistes puses. Kādā sakarā uzbāžas pasažierim ar saviem muļķīgajiem jautājumiem? Ažiotāža - tantīte vairākkārt apsēžas vienā un tajā pašā vietā! Nu gan problēma :D
 • Ērika Krimska
  +5 +3 -2

  Ērika Krimska

  Ja būtu video un dzirdams,ka kundze lamājas,vēl varētu saprast,bet tagad.....ielikt cilvēka bildi....es viņas vietā,sūdzētu tiesā,kā vispār tā drīkst! Katrs sāks bildēt un stāstīt brīnumus......varbūt vienkārši ieriebj!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl