Tracis mākslas galerijā: “Pazemoja un “noplēsa” 700 eiro!” Sieviete ratiņkrēslā nejauši apskādē skulptūru, piedzīvo dārgāko mākslas “baudījumu”

Natālija Novikova ir persona ar invaliditāti, kura dzīvi pavada ratiņkrēslā. Viņa privātā mākslas galerijā “Birkenfelds” Vecrīgā nejauši ar ratiņkrēslu aizskāra nestabilu podestu, uz kura bija novietota viegla skulptūra, veidota no mākslīgajiem sveķiem, kā rezultātā mākslas darbs nokrita uz grīdas, gūstot neliela izmēra defektu. Galerijas īpašnieks sievietei lika samaksāt par skulptūras pabojāšanu 700 eiro. Sieviete ar invaliditāti, kā pati stāsta, pēc  galerijas īpašnieka nelaipnās uzstājības, kas sašķobīja viņas veselību, samaksāja pieprasīto summu, lai tiktu prom no galerijas. Mākslas mecenāte pret pašas gribu nespēj klusēt par piedzīvoto, tāpēc stāsta par to plašākai sabiedrībai. Kāpēc vērtīgais mākslas darbs nebija apdrošināts? Vai darbi galerijā izvietoti droši? Vai šajā iestādē cilvēki ar kustību traucējumiem ir gaidīti? Šie un citi jautājumi nodarbina Natālijas un nu jau arī plašākas sabiedrības prātus. Publiski sašutumu paudusi arī invalīdu un viņu draugu apvienība “Apeirons”. Nepatīkami pārsteigts par galerijas “Birkenfelds” īpašnieka rīcību ir arī mākslas darba autors no Francijas, ar kuru sazinājās “Bez Tabu”.

Atpakaļ uz rakstu

12 komentāri

 • AGedroics

  AGedroics

  Debiliķei-kroplei naudeles daudz, bet prātiņa gan stipri pamaz...žēl, ka ne otrādi !!!
 • ???

  ???

  Vai tikai šī nav vienīgā privātā galerija, kura ir pieejama cilvēkiem ratiņkrēslā Latvijā? "Apeirons" varētu arī plašāk paskatīties, bet izskatās, ka viņam savu domu nav. Kur kāds ar pirkstu norāda, tur uzreiz klāt un kritizē. Ar tāda veida darbību problēmas nerisinās.
 • Guna

  Guna

  "Neviena no mums negribēja, lai tā sanāk" - stipri dīvains arguments. Arī izraisot satiksmes negadījumu, neviens to nav gribējis, bet atbildība tomēr ir jāuzņemas.
 • ArtLover

  ArtLover

  Zinu uz kuru galeriju es neiešu, par cilvēcīgu attieksmi dažkārt jābalso ar kājām, aicinu arī citus tur neiegriezties līdz Zvirbuļa kungs nav vērsis savu rīcību uz labu.
 • MachoMan

  MachoMan

  Galerijas īpašnieks absolūts deģenerāts, savukārt A.G. smadzeņu kroplis.
 • Juhans
 • Ilga

  Ilga

  Es nesaprotu, kāpēc šis gadījums tiek tik daudz apspriests. Ļoti žēl, ka šī Natālija ir invalīde, bet mākslas darbu sabojāja - tātad zaudējumi ir jāsamaksā. Un viss tas tāpēc, ka tas notika privātā galerijā, jo pret "bagātajiem" galeristiem noteikti "ir jācīnās". Diemžēl tāda situācija ir arī citās jomās mūsu valstī visur, kur ir privātais bizness. Tā, protams, ir citu mazāk spējīgu cilvēku skaudība un nenovīdība un nekas cits.
 • A.G.
 • Murrey
  +14 +14 0

  Murrey

  Nedomāju, ka pēc šī kāds viņam uzticēs izstādīt savus darbus. Vismaz es nē.
 • Mārīte
  0 -10 -10

  Mārīte

  Galeristi lv jau negūst tik lielu peļņu , lai spētu ieguldīt naudu apdrošināšanā. Diskutabls jautājums.Es nebrauktu ar ratiņiem galerijā , kur nav brīva pārvietošanās iespēja.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!