Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas ģimeņu tiesībās un cilvēku savstarpējo konfliktu risināšanā.

14 komentāri

Mārtiņš ir sarūgtināts. Jāuztur ģimene, jāapmaksā rēķini, bet joprojām nav saņēmis darba algu par janvāri, februāri un martu. Kopā sanāk prāva summa, proti, aptuveni divi tūkstoši eiro.

Strādājis Liepājā AS “Tosmares kuģubūvētava” par apsargu. Nekādu pārkāpumu neesot bijis. Slodze bijusi ļoti liela.

Mārtiņš par apsargu sācis strādāt decembrī. Par pirmo mēnesi viņam samaksāts, taču pēc tam, tāpat kā pārējie kolēģi, barots vien ar solījumiem. Arī citiem kolēģiem neesot samaksāts. Pirmajā aprīlī uzrakstījuši atlūgumu un meklējuši citu darbu.

Zvanot uz norādīto tālruņa numuru pat vairākas reizes, ar Mārtiņa darba devēju raidījuma “Bez Tabu” žurnālistiem sazināties neizdodas. Kuģu būves rūpnīcas teritorijā netikt. Priekšā apsargs, kurš paziņo, ka nav tiesīgs televīzijas darbiniekus ielaist un priekšnieku neesot uz vietas.

Fakts, ka akciju sabiedrība “Tosmares kuģubūvētava”  aizkavējusi vai nav izmaksājusi darba algas, sasniegusi arī Valsts darba inspekcijas ausis. Kopš šā gada sākuma saņemti iesniegumi no astoņiem darbiniekiem. Valsts darba inspekcijas pārstāvis Agris Degtjarevs stāsta:

Saņemot visus šos iesniegumus, Valsts darba inspekcija ir uzsākusi lietvedību administratīvo pārkāpumu lietā. Vairākas pārbaudes ir veiktas. Ko saka darba devējs, nebūsim tiesīgi stāstīt. Šobrīd, cik man zināms, nekādi maksātnespējas procesi un lietas nav ierosinātas.

Mārtiņš, tāpat kā pārējie bijušie apsargi, savu naudu, protams, gribētu atgūt, taču Valsts darba inspektori ilūzijas sagrāvuši, sakot, ka būs grūti. To apstiprina arī sarunā ar Bez tabu:

– Vai darbiniekiem ir cerība savu atgūt. Kā izskatās pašlaik?

– To tā grūti teikt. Nevarēsim apgalvot.

Valsts darba inspekcijas pārstāvis Agris Degtjarevs gan bilst, ka Mārtiņa darba devējam pienāksies sods par darba algu neizmaksāšanu un aizkavēšanu. Vai tas būs naudas izteiksmē un cik liels, vai tikai brīdinājums, to nevarot gan pateikt.

Foto

TOP komentāri

 • ras
  +4 +4 0

  ras

  pats esmu tosmares kugubuvetavaa stradajis lidz 2014 gadam -pedejos menesus nesamksaja lidz galam-drosibas tehnika zem kritikas-pedejos 4 gadus nodoklus nemaksaja-isak sakot briesmigs kantoris
 • Jurijs
  +1 +1 0

  Jurijs

  Atrada kur griezties.Darba inspekciju baro tie paši darba devēji,kuri un pārkāpj likumus.Bet varas regulē,ko sodīt,bet kā nav.Tas ir savējās rekets.Vienkāršai tautai sen jau jābūt tam skaidrs
 • ...
  0 0 0

  ...

  Latvijas mīkstie likumi noteikti firmai ja uzliks, tad 100€ sodu par darba algu neizmaksāšanu.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl