“Tosmares kuģubūvētava” baro darbiniekus ar tukšiem solījumiem, bet algas nemaksā

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

TV3 Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un dažādu problēmu risināšanā.

14 komentāri

Mārtiņš ir sarūgtināts. Jāuztur ģimene, jāapmaksā rēķini, bet joprojām nav saņēmis darba algu par janvāri, februāri un martu. Kopā sanāk prāva summa, proti, aptuveni divi tūkstoši eiro.

Strādājis Liepājā AS “Tosmares kuģubūvētava” par apsargu. Nekādu pārkāpumu neesot bijis. Slodze bijusi ļoti liela.

Mārtiņš par apsargu sācis strādāt decembrī. Par pirmo mēnesi viņam samaksāts, taču pēc tam, tāpat kā pārējie kolēģi, barots vien ar solījumiem. Arī citiem kolēģiem neesot samaksāts. Pirmajā aprīlī uzrakstījuši atlūgumu un meklējuši citu darbu.

Zvanot uz norādīto tālruņa numuru pat vairākas reizes, ar Mārtiņa darba devēju raidījuma “Bez Tabu” žurnālistiem sazināties neizdodas. Kuģu būves rūpnīcas teritorijā netikt. Priekšā apsargs, kurš paziņo, ka nav tiesīgs televīzijas darbiniekus ielaist un priekšnieku neesot uz vietas.

Fakts, ka akciju sabiedrība “Tosmares kuģubūvētava”  aizkavējusi vai nav izmaksājusi darba algas, sasniegusi arī Valsts darba inspekcijas ausis. Kopš šā gada sākuma saņemti iesniegumi no astoņiem darbiniekiem. Valsts darba inspekcijas pārstāvis Agris Degtjarevs stāsta:

Saņemot visus šos iesniegumus, Valsts darba inspekcija ir uzsākusi lietvedību administratīvo pārkāpumu lietā. Vairākas pārbaudes ir veiktas. Ko saka darba devējs, nebūsim tiesīgi stāstīt. Šobrīd, cik man zināms, nekādi maksātnespējas procesi un lietas nav ierosinātas.

Mārtiņš, tāpat kā pārējie bijušie apsargi, savu naudu, protams, gribētu atgūt, taču Valsts darba inspektori ilūzijas sagrāvuši, sakot, ka būs grūti. To apstiprina arī sarunā ar Bez tabu:

– Vai darbiniekiem ir cerība savu atgūt. Kā izskatās pašlaik?

– To tā grūti teikt. Nevarēsim apgalvot.

Valsts darba inspekcijas pārstāvis Agris Degtjarevs gan bilst, ka Mārtiņa darba devējam pienāksies sods par darba algu neizmaksāšanu un aizkavēšanu. Vai tas būs naudas izteiksmē un cik liels, vai tikai brīdinājums, to nevarot gan pateikt.

Foto