Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

4 komentāri

Ķīmiskās tīrītavas skurstenis kūp katru dienu, padarot blakus mājas iedzīvotāju ikdienu nebaudāmu. Iedzīvotāji pat nevar izvēdināt savu dzīvokli, jo jebkurā brīdī tas var piepildīties ar dūmiem.

Neretas ielas iedzīvotāju pacietības mērs ir pilns, viņi vairs nevēlas sadzīvot ar ķīmiskās tīrītavas dūmeni. Pie Bez Tabu vērsās Ivars, kurš dzīvo blakus ēkas sestajā stāvā. Kopš ģimenei pieteicies mazulis, dūmu klātesamība kļuvusi īpaši nevēlama.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Ivars
Dzīvo blakus ķīmiskai tīrītavai

Iztēlojaties, ka jums ir kamīns un jūs aiztaisāt šīberi, dūmi, kas nonāks dzīvoklī, nebūs patīkami. Tepat blakus ir bērnudārzs, kura audzēkņi spiesti ieelpot šos dūmus.

Ieejot bērnistabā un sajūtot, ka tā ir pilna ar dūmiem, nerodas patīkama izjūta.

Mainīgo laikapstākļu dēļ nav iespējams paredzēt, kurā brīdī dūmi tiks spiesti pie zemes, nevis tie celsies augšup. Ivars pamanījis, ka tīrītavas teritorijā tiek izkrauti kokmateriāli, kas atvesti no nojauktām celtnēm.

Arī Bez Tabu konstatē, ka uzņēmuma teritorijā redzami dēļi, sijas un citi kokmateriāli, kas, visticamāk, iegūti no kādas nojauktas celtnes. Redzams, ka materiāli turpat tiek sazāģēti un aiznesti krāsns virzienā.

Jānis Lapsiņš
Valsts vides dienesta pārstāvis

Iepriekš esam konstatējuši, ka kurināšanai izmanto krāsotus, lakotus dēļus, ko nedrīkst dedzināt. Par to piespriesti administratīvie sodi. Pēdējā pārbaudē pārkāpumi nav konstatēti.

Vides aizstāvji norāda, ka pērn uzņēmums sodīts trīs reizes. Kopējais naudas soda apmērs sasniedz 900 eiro.

”Ražošanas vajadzībām mums ir nepieciešams tvaiks, to ražojam paši, tādēļ arī darbinām katlumāju. Esam saņēmuši nepieciešamās atļaujas. Mēs saprotam pretējās mājas iedzīvotājus, bet ķīmiskā tīrītava šeit ir jau no 90. gadiem, turpretī blakus ēku uzcēla nesenāk,” skaidro ķīmiskās tīrītavas līdzīpašniece Kate Lasmane!

Nākot pretī iedzīvotājiem, dūmenis pirms aptuveni 10 gadiem uzstādīts divas reizes garāks. Uzņēmēja gan atteicās ļaut iemūžināt krāsni, kas dienu dienā tiek kurināta. Gadījumā, ja dzīvojat netālu un pamanāt melnus dūmus, tad droši zvaniet Valsts vides dienestam, lai inspektori šo gadījumu piefiksētu un pēc tam dotos objektu pārbaudīt.

Foto

TOP komentāri

 • Es
  +5 +5 0

  Es

  Kad pirka dzīvokli par to vajadzēja domāt, nevis tagad pēc 10 gadiem, tur jau īpašniece kā minēja- tā apt pretim nāk, skursteni uzbliezuši augstāku
 • nu ja
  +3 +3 0

  nu ja

  Citam tagad traucēs trolejbusi un tramvaji Rīgā, citam Daugava. Paši redzēja , kas tur blakus notiek. Sanāk, ka iekāpa peļķē un tagad ir sašutuši, ka ūdens peļķē bija un tas bija slapjš un netīrs.
 • Kaķis
  0 0 0

  Kaķis

  Nereta jau tur bija pirms uzcēla tās blakus esošās dzīvojamās mājas ! Pirms cēla tās mājas vajadzēja domāt...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Tests - ko tu zini par alus vēsturi?

Tests - ko tu zini par alus vēsturi? 8

Alus plūdi Londonā – vai tas maz ir iespējams? Izpildi testu par alus vēsturi, uzzini pārsteidzošus faktus un tiec pie sertifikāta! Neizpaliks arī balva.

Lasi vēl