Toreiz un tagad! Vecāki ziņo par nepārvaramu gājēju pāreju Pārdaugavā

1 komentārs
Toreiz un tagad! Vecāki ziņo par nepārvaramu gājēju pāreju Pārdaugavā

Oskaram ar meitu Mariku Vienības gatves un Satiksmes ielas krustojumu nākas šķērsot vismaz reizi nedēļā. Un, lai gan ir stiprā dzimuma pārstāvis, atzīst, ka gājēju pāreja ik reizi ir nopietns pārbaudījums viņa izturībai.

Luksofora sarkanās gaismas signāls ļauj tuvāk izpētīt pretinieku un rūpīgi izplānot nākamo gājienu. Cilvēkam bez pieredzes, gājēju pāreju šķērsot paša spēkiem tik tiešām ir ļoti sarežģīti.

Grūti pat iedomāties, kā gājēju pāreju šķērsotu cilvēki ratiņkrēslā vai ar kustību traucējumiem.

Rīgas domes Satiksmes departamentā pirms kāda laika TV3 raidījumam Bez Tabu skaidroja, – bruģis ir kultūrvēsturiskais mantojums, tāpēc to nevar nomainīt pret asfalta segumu.

Video

Vīrietis novērojis, ka blakus esošo gājēju pāreju šķērsot ir vienkāršāk, lai gan tai nekādi remontdarbi nav veikti. Arī blakus esošās kafejnīcas darbinieks apstiprina, cilvēki seguma radītajiem šķēršļiem ir pielāgojušies, bet lietus laikā parādās vēl kāda problēma.

Rīgas domes Satiksmes departamentā skaidro, ka sabiedriskā transporta pieturas platformas izbūves ietvaros nebija paredzēta visa krustojuma pārbūve.

Departaments ielu ikdienas uzturēšanas darbu ietvaros izskatīs iespēju jau šogad veikt seguma remontu arī pārējās šā krustojuma vietās, lai uzlabotu vides pieejamību, tomēr jāakcentē, ka, lai pilnībā atrisinātu vides pieejamību un ūdens atvadi Vienības gatvē, ir nepieciešams veikt pilnu ielas pārbūvi.

Departaments ir informēts par ielas stāvokli šajā krustojumā un plāno tā krustojumu gājēju pārēju sakārtošanu būvprojekta “Veloceļa Centrs-Ziepniekkalns izbūve” ietvaros, kura projektēšana ir uzsākta. Būvniecība tiek plānota 2018. gadā.

Video

1 komentārs