Toreiz un tagad! Mūžamājās – kapsētā arī valda korupcija?

Pievienot komentāru
Toreiz un tagad! Mūžamājās – kapsētā arī valda korupcija?
Foto: Ekrānuzņēmums

Ierodoties kapos nolikt ziedus tuvinieku piemiņai, atdusas vietā sagaida pilnīgi svešu cilvēku apbedījumi. Kā tas iespējams? Ar absurdo situāciju raidījums Bez Tabu saskāries jau vairākkārt, mēģinot izmisušajiem cilvēkiem palīdzēt un situāciju vērst par labu.

Bez Tabu Toreiz

Mūziķis Andris Lapiņš, apmeklējot dzimtas kapavietu Raiņa kapos, bijis vairāk nekā pārsteigts. Viņa vecvecāku abas kapavietas nolīdzinātas, piemiņas plāksnes noņemtas.

Noskaidro, ka to izdarījusi blakus esošās kapavietas nomniece, paplašinot savas dzimtas apbedījumu teritoriju. 2009. gadā viņai ar Rīgas kapsētu pārvaldes iepriekšējo vadību pat izdevies noslēgt nomas līgumu par šo apbedījumu vietu uzturēšanu.

Foto

Ar jurista palīdzību Andris Lapiņš noskaidro, ka Kapsētu pārvaldei nebija tiesību slēgt šādu līgumu. Pat ja iepriekšējie nomnieki kapuvietas nav pietiekami rūpīgi kopuši. Jo saskaņā ar Rīgas domes saistošajiem noteikumiem viņam bija tiesības noslēgt apbedījumu vietas uzturēšanas līgumu līdz pat 2113. gadam.

Arī Kapsētu pārvaldes vadība atzīst, ka ir noticis pārkāpums, taču darbinieki, kas atdevuši Lapiņa kunga dzimtas apbedījumu vietas svešiniekiem, te vairs nestrādā.

Vai tiešām visi gali ūdenī?

Video

Bez Tabu Tagad

Lai izvairītos no gadiem ilgas un, iespējams, bezjēdzīgas tiesāšanās, Bez Tabu mēģina noskaidrot iespējamos alternatīvos risinājumus. Līdz no tagadējā Rīgas kapsētu pārvaldes saņemam ziņu, ka Andra Lapiņa dzimtai tiks ierādītas citas kapavietas. Mūziķis pateicīgs raidījumam un rastajam risinājumam piekrīt.

Taču nu jāatrisina vēl viens, ne mazāk sarežģīts jautājums: ko iesākt ar savu senču pīšļiem? Pārapbedīt jaunierādītajā vietā, vai atstāt tur, kur pašlaik? Samierinoties, ka virs tiem tiks veikti sveši apbedījumi… .

Foto

Video