Topošie policisti un karavīri riskē ar dzīvību pa ceļam uz studijām! Jānotiek nelaimei, lai kāds rīkotos?

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

19 komentāri

Valsts policijas koledžas, Latvijas Nacionālās akadēmijas studenti un mācībspēks ikdienu riskē ar dzīvību: dodoties uz un no studijām, darbavietām, šķērso Ezermalas ielas brauktuvi, kad tur brauc liela automašīnu plūsma. Rīgas domes Satiksmes departamentam gadiem ilgi lūdz iekārtot vismaz gājēju pāreju, bet lūgumi tiek ignorēti. “Kam jānotiek, lai parūpētos par drošību šeit?” vaicā Valsts policijas koledžā.

Valsts policijas koledžas studenti un mācībspēks izkāpj no sabiedriskā transporta Ezermalas ielā vai atstāj automašīnu ielas malā un dodas uz koledžu, skrienot pāri brauktuvei, kur ļoti intensīva satiksme. Pēcpusdienā, kad dodas mājup, bīstamā skriešana pāri brauktuvei atkārtojas.

“Lai iekļūtu teritorijā, nav nevienas gājēju pārejas. Satiksme no rītiem un vakaros, kad ir lielākā cilvēku kustība, ir ļoti intensīva. Ceļa malā nākas pavadīt līdz pat 15 minūtēm, lai tiktu pāri. Vērsušies Rīgas domes Satiksmes departamentā jau kopš 2011. gada. Lūdzam, lai šeit izveido gājēju pāreju,” stāsta Ieva, Valsts policijas koledžas Studentu pašpārvaldes pārstāve.

Agris
Sašutis ir topošais policists

Kam jānotiek, lai šeit būtu gājēju pāreja? Šis jautājums jāuzdod Satiksmes departamentam. Dzīvības un veselības vārdā nevar izveidot gājēju pāreju?

Solīt sola, bet nedeva…

Lai gan lūgumi vairāku gadu garumā nav uzklausīti, cerības stars iespīdējis 2015. gadā, kad Satiksmes departaments informējis studentus, ka gājēju pāreja taps gadu vēlāk, 2016. gadā, netālu no sabiedriskā transporta pieturas “Aizsardzības akadēmija”. Bet iedzīvotāji palikuši gaidot.

Arī šā gada sākumā departaments atbildē Valsts policijas koledžai melns uz balta apliecināja, ka neregulējama gājēju pāreja ar apgaismojumiem taps 2017. gada būvdarbu sezonā. Tomēr, kā saka, papīrs panes visu.

Kaimiņos Valsts policijas koledžai ir Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija, kuras vadība gan atsakās runāt kameras priekšā, bet, kā stāsta Aizsardzības ministrijas pārstāve Anete Gnēze, arī karavīri ilgstoši cer, ka Satiksmes departaments parūpēsies par drošību.

Gājēju pāreja – risinājums?

Una Ahuna-Ozola
Satiksmes departamenta pārstāve

Projektēšanas process ir sarežģīts, ņemot vērā, ka jāsaskaņo ar apakšzemes komunikāciju un teritoriju īpašniekiem. Radušās dažas aizķeršanās, līdz ar to projekts tika nodots vēlāk nekā paredzēts.

Šogad izstrādāts būvprojekts, kas nozīmē, ka tūlīt izsludināsim iepirkuma konkursu būvniecībai. Pie labvēlīgiem apstākļiem šī gājēju pāreja jau taps.

Neregulējama gājēju pāreja bez luksoforiem, kādu izveidot konkrētajā ceļa posmā, nav saprātīgākais risinājums, uzskata Juris Kreicbergs, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Mašīnzinātnes, transporta un Aeronautikas fakultātes docents.

“Gājēju pārejas ļoti palīdz tiesu sistēmai un policijai vainīgā noteikšanā. Gājēju pārejām ir negatīva īpašība: cilvēki sajūtas ļoti droši, bet cilvēki mēdz arī kļūdīties. Tādos gadījumos gājēju pārejas ir vietas, kur notiek nepatīkami notikumi. Ja taisa gājēju pāreju, tā jāveido pietiekami pilnīga, lai transporta kustības ātrums būtu mazāks, protams, lai būtu arī luksofori. Varbūt labāk izrakt tuneli vai izbūvēt gājēju tiltu,” teic RTU eksperts J. Kreicbergs.

Taujāta, vai nebūtu iespējams izveidot gājēju tiltu vai tuneli, Satiksmes departamenta pārstāve U. Ahuna-Ozola skaidro, ka šādi risinājumi “ir novecojuši satiksmes organizācijas līdzekļi, jo neatbilst vides prasībām. Lai izbūvētu tiltu vai tuneli, pa kuriem būtu ērti pārvietoties cilvēkiem invalīdu ratiņos un māmiņām ar bērnu ratiem, jāvelta ievērojami līdzekļi un platība. Tāpēc šādas iespējas pilsētvidē būtībā vairs netiek izskatītas”.

TOP komentāri

 • Vija Patricija Gulbe
  +7 +7 0

  Vija Patricija Gulbe

  Ko var murgot? Pamēģiniet paši tur kādreiz pāriet ceļu ar pilnu čemodānu vai smagu somu rokās! 😒 un mašīnas tur nāk no visām pusēm ieskrējušās.
  Varētu padomāt, ka nākamie vai esošie policisti vai karavīri nav cilvēki! Tie taču ir mūsu klasesbiedri, kaimiņi, radinieki un paziņas! Attopieties!!!
 • Rīdzinieks
  +5 +5 0

  Rīdzinieks

  Nauda drausmīgai visa centra izjārēšanai ir, bet vienai pārejai nav...... Loooooģika
 • Vita Gerve
  +3 +3 0

  Vita Gerve

  Tas tiesa,eju uz darbu katru dienu un pāriet pāri ielai brīžiem nav iespējams. Pietiktu ar gājēju pāreju ar luksoforu abās pusēs kam poga.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl