“To var formulēt, kā slepkavību ar iepriekšēju nodomu” Rēzeknes novadā bīstami elektrības vadi

Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

0 Komentāru

Raidījums “Bez Tabu” saņēma palīgā saucienu no Rēzeknes novada, Ozolaines pagasta Pleikšņiem. Vīrietis, ciemojoties pie radiem, pamanījis bojātus eletrības vadus, ziņojis vairākām institūcijām, taču neviens bīstamo situāciju nav novērsis. “Tā ir augstsprieguma līnija, ja vads pārtrūks un nokritīs uz cilvēka, pāri paliks pelni, ja nokritīs uz šķūņa, tad šķūnis aizdegsies, ko mums darīt,” tā Ēriks.

Maija sākumā Ēriks ievērojis, ka blakus radu mājai Rēzeknes novada Pleikšņos, bojāti elektrības vadi. Zvanījis “Sadales tīklam”, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam, vietējai pašvaldībai, bet visas iestādes kā viena sūtījušas pie elektības tirgotāja – uzņēmuma “FAVORIT MG”. “Firmas vadītāja ir viena sieviete tikai, nav ne elektriķu, viņi nav elektrības tirgotāju reģistrā, kas tā par valsti,” norāda Ēriks.

Ēriks uzskata, ka augstsprieguma līnijas tuvumā atrasties ir bīstami, savukārt elektrības vadu apsaimniekotājs pieprasa nozāģēt priedes. Blakus mājā dzīvo arī 1. grupas invalīds, kurš baidās doties ārā no mājas, tāpat kā pārējie iedzīvotāji. “To var formulēt kā tīšu nodomu uz slepkavību, iedomājieties, es uz ceļa ieroku mīnu un gaidu, kad tā uzsprāgs, tas ir tas pats,” uzskata Ēriks.

SIA “FAVORIT MG” reģistrēts kā mazumtirdzniecība nespecializētajos veikalos, kuros galvenokārt pārdod pārtikas preces, dzērienus vai tabaku. AS “Sadales tīkls” informāciju par bojājumu saņēma aprīļa beigās.

Gatis Jukāms
AS “Sadales tīkls” pārstāvis

“Aizbraucām, konstatējām, ka klientam piederošos tīklos ir bojājums, mēs šo vadu savienojām. Redzot visu tīkla tehnisko stāvokli, sastādījām aktu par neatbilstošu tīkla stāvokli, un nodevām informāciju tīkla īpašniekam, kurš solīja tuvākajā laikā novērst visas neatbilstības.”

Aktā uzskaitītas vairākas neatbilstības, kas saistītas ar trases tīrību, vadu, balstu un izolatoru tehnisko stāvokli. Par tīklu jārūpējas apsaimniekotājam. Nepieciešamības gadījumā “Sadales tīkls” var arī atslēgt elektrību.

Raidījums “Bez Tabu” sazinājās arī ar Rēzeknes novada pašvaldību, tās izpilddirektors Jānis Troška noskaidroja, ka par šo gadījumu ir ziņots Ozolaines pagasta pārvaldei aptuveni pirms 3 nedēļām. Pagasta pārvaldes vadītājs ir zvanījis AS “Sadales tīkls”, kur viņam pateikts, ka līnija ir dārzkopības kooperatīva “Rītausma” iekšējie elektrības tīkli, un līnijas īpašnieku pienākums ir novērst bojājumus.

Foto

0 Komentāru