“To summu ir grūti aprēķināt.” Rēzekniete pieprasa kompensēt dārziņa noplūdināšanu

Oļegs Visockis

Autors: Oļegs Visockis

0 Komentāru

Leonīda no Rēzeknes drīz pēc gadsimtu mijas Latgales sirds – Rēzeknes – pievārtē esošajā Ozolaines pagasta Pleikšņu ciemā iegādājas īpašumu. Rēzekniete momentāni kļūst arī par dārzkopības kooperatīvās sabiedrības ”Cerība” biedru. Tomēr šovasar un rudens sākumā “Cerība” pieviļ pensionāri.

Pensionāres teritorijā ir neliels namiņš, šķūnītis, augļu koku un ogu krūmu dārzs, kā arī iekoptas dobes dārzeņiem un garšaugiem. Netrūkst arī citu floras pārstāvju.

Lai pavasarī un vasarā “Cerībā” varētu laistīt dārzus, cauri īpašumiem ir izveidota iespaidīga ūdensapgādes sistēma, kas vēl esot saglabājusies no padomju laikiem. Ūdens tiek ņemts no Leonīdas teritorijai līdzās esošā dīķa, ja to tā var nosaukt. Savukārt sūknis izvietots nelielā būdiņā, kas jau sašķiebusies uz dīķa pusi. Un tieši pensionāres īpašumā notiek avārija, kam sekas nav novērstas vēl šobaltdien.

Saimniece parāda plīsušo cauruli un necilo tapu, ar ko mēģināts nosprostot caurumu. Ūdensvads plīsa 7. jūlijā.

Leonīda

Uzreiz tika paaicināta [“Cerības”] priekšsēdētāja, kura kopā ar atslēdznieku nofotografēja to visu bēdu, un tad iedzina šo tapu vai kas tas tāds ir. Ar to netika noslēgts šis tecējums.

Leonīda atklāj, ka ūdens drīz vien ar lielu joni noplūdināja teju visu ražu. Plānotie pārtikas krājumi un rudens veltes  iznīcinātas. Ja saimniece būtu zinājusi, ka dārziņš pārvērtīsies purvājā, rēzekniete būtu audzējusi rīsus. “Tecēja trīs mēnešus. Te bija jūra, visi augi ir sabojāti, nodzeltējuši.”

Dārziņa saimniece uzsver, ka katru gadu biedrībai “Cerība” maksā 24 eiro. Līdzīgu summu atkarībā no dārziņa platības maksā arī kaimiņi. Slāvu valodā runājošie iedzīvotāji kameras priekšā runāt atsakās, taču norāda, ka viss esot kārtībā. Tikmēr Juris, kurš dzīvo netālu no Leonīdas, par kaimiņienes skādi nav informēts un saka, ka ūdensapgāde šovasar esot bijusi lieliska.

Rēzekniete atklāj, ka vērsusies pie biedrības vadības ar iesniegumu, taču rezultāta nekāda.

Sazinoties ar Ozolaines pagasta pārvaldes vadītāju Edgaru Blinovu, “Bez Tabu” noskaidro, ka Pleikšņu ciemā ir pat deviņas dārziņu biedrības, taču pašvaldībai tur esot maza teikšana. Vienīgais, kas piederot pašvaldībai, ir ceļi, kas nemaz neesot ceļi, bet gan zeme, pa kuru pārvietojas iedzīvotāji.

Leonīdai interesē divas lietas – lai plīsusī caurule tiktu pienācīgi salabota līdz nākamajai sezonai un lai biedrība kompensē izpostīto ražu, kā arī morālo kaitējumu.
Inga
biedrības ”Cerība” priekšniece

Nē, par kompensāciju nekas nebija. Mēs tur staigājām un skatījāmies. Cik varējām, ar tādu tā kā tapu aizsitām ciet, lai tas ūdens nepil. Bet par kompensāciju no viņas nekādu iesniegumu nebija. Mums ir uzlikta arī pastkastīte pie ziņojuma dēļa, kur ir priekšlikumi, sūdzības, viss. Lai viņa uzraksta iesniegumu. Jā, izskatīsim sanāksmē. Kompensēsim, cik viņa lielā mērā uzskata, ka tā raža ir, jā, bojāta.

Atceļā no Leonīdas sastopam arī pensionāres pieminēto atslēdznieku, kurš veic “Cerību” ūdensapgādes sistēmas remontu. “Viņai bija teikts – tad, kad mēs ūdeni atslēdzam, nu, sezonālo, ja. Dotajā brīdī tas ir no 1. oktobra. Tagad mēs sāksim veikt visam ūdensvadam, visus plaisājumus, visus šitos remontus,” skaidro biedrības pieaicinātais darbinieks.

Leonīda ar nepacietību gaida ūdensvada remontdarbus un kompensāciju, pēc rēzeknietes domām, vairāku simtu eiro apmērā.

0 Komentāru

Aktuālie Bez Tabu sižeti

"Vispirms esmu sieviete, tikai pēc tam politiķe!" Ramona Petraviča par erotisko fotosesiju un ažiotāžu

"XS" sērija uz izķeršanu! Autovadītāji noskaitušies, CSDD sistēmā netiekot pie īpašām numurzīmēm; daudzas tiek spekulantiem

Rīdzinieci medī parādu piedzinēji, pieprasot atmaksāt aizdomīgu parādu

“Maxima” kliente: Mani nekonsultēja, jo runāju latviešu valodā

Jelgavas dome ierobežo stāvēšanu pieprasītā stāvlaukumā

"Nesaprotu, kā meitenes to dara!" Viktors Buntovskis "X Faktorā" nav pieradis pie grima

Eksperiments: vakcīnskeptiķi akli izplata viltus profilā ievietotu “pasaku”

"Bērns ļoti pārdzīvoja!" Dusmojas par bērnu neielaišanu "zaļā" režīma pasākumā un veikalā

Kāpēc nekad netīra šo daļu?

"Ir vajadzīgas bērnu nāves?" Krustojumā Āgenskalnā gājēju pāreju nesteidzas ierīkot!

Leģendārā "Maskačkas" cūka un - kāpēc Rīgas pašvaldība nesakopj savu īpašumu

"Attiecībās ir jārunā!" Skaļas ovācijas un patiesi komentāri komēdijas "Tabu" pirmizrādē!