To nevar saost, to nevar redzēt. Tā ir neredzamā nāve!

6 komentāri

Pamatīgu sašutuma vētru sabiedrībā izraisīja ziņa par to, ka 2019. gada janvārī stāsies spēkā likuma izmaiņas kuras paredz, ka līdz tam brīdim visiem, kuriem mājās ir gāzes iekārtas – plītis, apkures katli un kuriem pie dabiskās ventilācijas šahtas ir pievienoti tvaika nosūcēji, tie būs jāņem nost.

Ja tas nebūs izdarīts, nāksies maksāt sodu. Un protams, ka daudzos tas raisa pamatīgu neapmierinātību un jautājumu – kāpēc?

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
 • Svētdien Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā tika nogādāta ģimene, kura atrasta bezsamaņā. Ģimene saindējusies ar tvana gāzi un par divu cilvēku dzīvību cīnās reanimācijā.
 • Šorīt agri no rīta Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Toksikoloģijas un sepses klīnikā nogādāta jau otrā ģimene, kura bija saindējusies ar tvana gāzi.”
 • Sestdien Alūksnē, kādas mājas dzīvoklī notika propāna gāzes eksplozija. Viens cilvēks cietis, 33 evakuēti.

Vien daži no ziņu lentu rakstiem par nelaimes gadījumiem, kas saistīti ar gāzes un apkures iekārtām. Visos gadījumos notikusi tvana vai gāzes noplūde, neredzamajam slepkavam nav bijusi iespēja tikt izvadītam ārpus telpām.

Šādi nelaimes gadījumi ir iemesls iecerei mainīt likumu, kurš noteiks, ka telpās, kurās atrodas ar gāzi darbināmas ierīces, gāzes plīts, apkures katls un ja telpā esošajai dabiskās ventilācijas šahtai ir pievienots tvaika nosūcējs, vai kas cits, tas viss līdz 2019. gadam jānovāc.

Nemanāmā nāve

Šī gada laikā ugunsdzēsēji braukuši kopumā uz 71 izsaukumu, kurš saistīts ar gāzes noplūdi. Problēma esot tajā, ka ja telpā, kur ir gāzes plīts, pie ventilācijas šahtas pieslēdz tvaika nosūcēju, tad izslēgtā stāvoklī tas darbojas kā vāks.

Ja ir gāzes noplūde, tai vairs nav kur izplūst no dzīvokļa, un, ja koncentrācija ir liela, notiek saindēšanās, pat vienkārša elektrības slēdža ieslēgšana var izraisīt sprādzienu. Tas pats var notikt ja telpā, kur atrodas gāzes apkures katls, arī nav dabiskās ventilācijas. Te papildus vēl ir risks saindēties ar tvana gāzi, kas var beigties ar nāvi.

Foto

Bezjēdzīgs pasākums?

Gāzes apkures jomas speciālisti piekrīt tam, ka dabiskās ventilācijas šahtas nedrīkst būt nosprostotas, bet viņi vērš uzmanību uz apstākli, kurš varētu traucēt. Iespējams, ka siltinot ēkas netiek padomāts par dabisko ventilāciju, aiztaisa visas šķirbas.

Tvaika nosūcēja noņemšana neko nedos, jo vecās mājas ceļot ir domāts par dabisko ventilāciju, kuru var nosprostot, ja siltinot ēku par to nepadomā. Uz šo VUGD pārstāvis sakās, ka jau projektējot renovācijas darbus ir jāparedz dabiskā ventilācija.

Tās esamību baudīt negrasās. VUGD neplāno pārbaudīt katru dzīvokli, māju. Prioritāte būs mājokļi, par kuriem būs iesniegtas sūdzības vai būs notikuši ugunsgrēki.

Video

TOP komentāri

 • !!!
  +4 +4 0

  !!!

  Interesanti cik Latvenergo apmeta tiem rikļu ravējiem par šādu izmaiņu īstenošanu !!!!
 • laimīgais
  +3 +3 0

  laimīgais

  Tas viss ir blefs. Kārtējais lobijs. Tūlīt ar varu piespiedīs pirkt elektriskās plītis un maksās kampējiem lielo naudu par elektrību. Kāds no augsti stāvošiem lobēs elektrisko plīšu iegādi. Mūsu zemē viss notiek ar varu un beztiesisku rīcību par labu naudas maisiem, kuriem vēl nav piepildītas žaunas.
 • otto
  +3 +3 0

  otto

  lai paraada kuraa kuraa istabaa ir ventilaacija daudzdziivokllos un cik lieliem jaabuut ventilaacijas luukaam?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl