5 komentāri

Iesākoties apkures sezonai, Aleksejs un viņa māte sirmgalve nonākuši neapskaužamā situācijā – Latvijas gāze atslēgusi dabasgāzes padevi, jo klienti tiek vainoti gāzes zagšanā. Dēls un māte uzsver, – gāzes patēriņš samazinājies daudzdzīvokļu nama apsildīšanas rezultātā, nevis iejaucoties skaitītāja darbībā.

Nomainot veco gāzes skaitītāju pret jaunu 2015. gada rudenī, nekas neliecināja par problēmām, jo mērierīču nomaiņas aktā Latvijas gāzes meistars nav pieminējis pēdas, kas liecinātu par ļaunprātīgu iejaukšanos skaitītāja darbībā.

“Partizānu metodes” un 9000 eiro parāds

Nomaiņa notika klienta Alekseja prombūtnes laikā, aktu parakstīja viņa māte-sirmgalve, kura pilnībā uzticējusies speciālistam. Pēc mēneša gāzes piegādātājs atsūta pretenziju, kurā vaino Alekseju gāzes zagšanā un pieprasa samaksāt parādu 8700 eiro apmērā.

“Ekspertīzē ar mikroskopa palīdzību atrasti kaut kādi bojājumi uz plombas. Atsūtīts ārprātīgs rēķins, tā it kā mēs būtu centušies piekurināt kaut kādu šķūni, kuram durvis visu laiku atvērtas,” sašutis ir Aleksejs.

Lai gan mērierīču nomaiņas aktā meistars nav pieminējis ļaunprātīgas ietekmēšanas pēdas, nu uzņēmumā skaidro, ka tolaik darbiniekam bijušas aizdomas.

Vaicāta par to, kāpēc iedzīvotājus par tām neinformēja vizītes laikā, AS “Latvijas gāze” pārstāve skaidro, ka bažas nepieciešams pierādīt pirms kādu vainot.

Foto

“Pārbaudot skaitītāju, ekspertīzē eksperts ir konstatējis iejaukšanos skaitītāja darbībā,” informē AS Latvijas gāze pārstāve, norādot uz fotoattēliem, kuros palielinājumā redzams plombas defekts.

Zādzībā vainotā puse pieļauj, ka plombai kaut kas nodarīts kādā no pārbaudēm vai nomainot skaitītāju.

Latvijas gāzes klient, arī tu neesi pasargāts!

Jānis Tiesnieks, advokāts

Ministru kabineta noteikumi nosaka gan to, ka ir jākonstatē pārkāpums, gan to, ka notikusi zagšana. Viņi [Latvijas gāze] šai lietai pieiet formāli, proti, saka – mums neinteresē, kāpēc plomba tāda ir un vai reāli ir notikusi gāzes zagšana.

Varbūt mērierīce jau ir uzstādīta tāda. Šie defekti ir konstatēti nevis apskates laikā, bet gan ar mikroskopa palīdzību pie noteikta pie noteikta gaismas leņķa. Iespējams, jums mājās ir skaitītājs, bet jūs gribēdams nevarat noskaidrot, vai plomba ir vai nav bojāta.

Tāpat advokāts apšauba uzņēmuma piesaistītā eksperta Aivja Ivaško veiktās ekspertīzes un speciālista neatkarību. Šis eksperts ļoti bieži figurē pretenzijās par gāzes zagšanu.

“It kā nevajadzētu būt šaubām par neatkarību, jo viņam taču ir sertifikāts. Bet par kādu neatkarību mēs varam runāt, ja uzņēmums pats vienmēr algo viņu?” retoriski vaicā advokāts J. Tiesnieks.

AS Latvijas gāze pārstāve Dace Baltābola atsakās komentēt ekspertīžu veicēja darbu.

Neņem vērā argumentus un atslēdz apkuri!

Gāzes patēriņa samazinājums ir vēl viens iemesls, ar ko teju 9000 eiro parāda piedziņu argumentē Latvija gāze, tomēr, kā uzskata iedzīvotāji, neņem vērā, ka 2011. gadā nams siltināts. Gāzes patēriņš samazinājies uz pusi visiem, tā apstiprina nama apsaimniekotājs.

Tomēr šo faktoru Latvijas gāze atsakās apspriest, atstājot to tiesas ziņā, kura jau novembrī atzīs,  – klienti zaguši vai nē.

Tomēr vēl pirms tiesas gāzes piegādātājs pārtraucis dabasgāzes padevi. Iedzīvotāji uzskata, ka tā ir šantāža, lai pēc iespējas ātrāk tiktu samaksāta astronomiskā summa. Zagšanā vainotie un advokāts uzskata, ka tādējādi Latvijas gāze izmanto monopola stāvokli, liekot saprast, ka iedzīvotājiem nav alternatīvu.

Aleksejs, zagšanā vainotais

Viņi negrib saprast, ka māja siltināta. Pirms skaitītāju nomaiņas un pēc patēriņš ir vienāds. Divas nedēļas atpakaļ nebrīdinot aizgrieza ventiļus. Ir jau jākurina, mana māte mēdz slimot, viņa ir invalīde!

Video

Lasi vēl