Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

21 komentārs

Sestdienās Tallinas šosejas malā pie tilta pār Gauju, Ādažu novadā, notiek krāmu tirgus, tā nosaukums “Lietu tirgotava”. Raidījumu “Bez Tabu” uzrunāja autovadītājs, kurš uzskata, ka tirdziņš apdraud satiksmes drošību. “Labajā ceļa malā izveidots tirgus, kurš dezorganizē autovadītājus. Ceļš nav piemērots šāda veida pasākumiem. Pirmo ceļu satiksmes negadījumu jau sagaidījām, tagad gaidīsim nākamo,” raksta autovadītājs.

Autovadītājs atsūtījis video, kurā redzams, ka pāris automašīnas piestājušas autoceļa malā, nedaudz tālāk noticis ceļu satiksmes negadījums. Sastrēgums bija izveidojies vietā, kur atļautais braukšanas ātrums ir 90 km/h. Valsts policija raidījumam “Bez Tabu” apstiprināja, ka 12. maijā saņemts izsaukums. Netālu no Gaujas tilta bija “sadūrušās” divas automašīnas, bijis arī viens cietušais, kurš uzreiz nogādāts mediķu rokās. Nav gan zināms, vai autovadītāji bijuši krāmu tirgus apmeklētāji.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tirdziņš atrodas Ādažu novada teritorijā pie Kārklu ielas, tāpēc atļauju tirdzniecībai tur izsniedz Ādažu novada dome. “Latvijas Valsts ceļi” ir vērsušies pie Ādažu novada pašvaldības, kura atbilstoši Ceļu satiksmes likumam ir atbildīga par satiksmes organizēšanu un ceļu satiksmes drošību savā administratīvajā teritorijā, ar aicinājumu aizliegt tirdzniecību Tallinas šosejas (A1) tiešā tuvumā, jo tas apdraud satiksmes drošību.

Lai uzlabotu drošības situāciju autoceļa posmā, tajā ir izvietotas apstāties un stāvēt aizlieguma zīmes, lai novērstu transportlīdzekļu “parkošanos” uz ceļa tirdziņa apkārtnē. “Latvijas Valsts ceļu” pārstāve Anna Kononova norāda, ka agrāk pircēji spēkratus novietojuši autoceļa malā, šobrīd pēc ceļazīmju izvietošanas situācija ir uzlabojusies. Tomēr ātrgaitas šoseja neesot paredzēta gājēju satiksmei.

Anna Kononova
“Latvijas Valsts ceļi” pārstāve

“Izveidojot situāciju, ka tiešā ceļa tuvumā ir tirdzniecība, automātiski rodas situācija, ka tur palielinās gājēju satiksmes intensitāte. Palielinās to transportlīdzekļu skaits, kas vēlas apstāties, piebremzēt, kaut kur nogriezties.”

Turklāt – andelēšanās šosejas malā novērš autobraucēju uzmanību. Ādažu novada domē skaidro, ka agrāk lietoto mantu tirgus norisinājies citur, bet zemes īpašnieks pārtraucis nomas līgumu. Tirgus sadalījies divās daļās, viena komanda iekārtojusies pie tirdzniecības centra “Apelsīns”, otra šosejas malā. Starp uzņēmējiem esot sīva konkurence, un domes priekšsēdētājs uzskata, tā arī veicinājusi sūdzību vēstules.

Problēma ar nobraukšanu un uzbraukšanu uz Tallinas šosejas esot novērojama vairākas vietās. “Tas ir cilvēku īpašums, ja viņi veic tirdzniecību vairāk nekā 50 metru attālumā no šosejas, nav nekāda likumiska pamata viņiem to liegt,” skaidro Ādažu novada domes priekšsēdētājs Māris Sprindžuks.

“Lietu tirgotavas” organizatore Renāte Sliede norāda, ka īpašumā ir vieta 200 klientu automašīnām, un aizrāda tiem, kuri tās novieto šosejas malā. “Mēs paši organizējam satiksmi, vienmēr stāv cilvēks, kurš norāda uz stāvvietām, kur likt automašīnas,” stāsta tirdziņa organizatore.

Renāte Sliede
“Lietu tirgotavas” organizatore

“Attiecībā uz Kārklu ielas pieslēgumu Tallinas šosejai no SIA “Taču būda”, kas organizē tirdziņu, ir saņemta ceļazīmju izvietojuma shēma, lai aizliegtu iebraukt ar kreiso pagriezienu Kārklu ielā (virzienā uz Rīgu) un aizliegtu izbraukt no Kārklu ielas ar kreiso pagriezienu uz Rīgu. LVC speciālisti patlaban izvērtē šo iesniegumu un sniegs atbildi tuvākajā laikā,” skaidro Anna Kononova. Visticamāk, ja tiks aizliegti kreisie pagriezieni, neapmierināti būs Kārklu ielā dzīvojošie.

Foto

TOP komentāri

 • Roberts Locāns
  +6 +6 0

  Roberts Locāns

  Pilnigs sviests..... nekas tur netrauce! Tas ka LV pie stures sez loti daudz aunu kas braukt nemak gan ir fakts
 • Boriss Sīlis
  +5 +5 0

  Boriss Sīlis

  Te ir zemūdens akmeņi. Savulaik viņus "brīvprātīgā piespiedu" kārtā gribēja nosēdināt pie apelsīna. Bet tur prasija nesamērīfu samaksu par vietu. Tagad viņi tirgojās uz privātās zemes. Saimniekam nav iebildumu. Kā savādāk viņus var piespiest no turienes aizvākties? Vot i ķērušies pie zemiskām metodēm!
 • Ragnārs Lodbroks
  +3 +3 0

  Ragnārs Lodbroks

  Tad jau Straupes tirdziņš ar ir bistams,tur ar atlautais ir 90km/h un javeic pat kreisais pagrieziens lai iebrauktu. Taka sis ir tirakais konkurentu pasutits sisets...noladetais latviesu "ka tik otram sliktak".😡😡

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl