4 komentāri

”Jūs esat nonācis finanšu grūtībās? Nāciet pie mums, mēs Jums palīdzēsim nokārtot maksātnespēju un Jūsu dzīve nokārtosies!” Aptuveni šāds aicinājums ir lasāms kādā mājaslapā, kurā piedāvā risināt sarežģītus juridiskus jautājumus.

Bet kas zem tā slēpjas? Iespējama krāpniecības shēma, par kuru pārsteigti ir pat maksātnespējas administrācijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Bezbailīgais ”jurists”

Bez Tabu dodas vizītē uz kādu Bruņinieku ielas namu. Vizītes mērķis ir vaigā sastapt kādu kungu, kurš sabiedrībā sevi pasniedz kā juristu, un attiecīgā adrese norādīta viņa mājaslapā. Durvis atver kungs, kurš sakās, ka neko par attiecīgo personu nezina. Oto Bezbailis.

Viņš arī Oto Šleiers, kura foto skatāms kādā mājaslapā, kura piedāvā palīdzību finanšu grūtībās nonākušiem cilvēkiem tās atrisināt. Viņa pakalpojumus izmanto kāda kundze, kura kārto maksātnespējas procesu, pat nenojaušot, ar ko viss beigsies.

”Jurista” kliente

Viņš man iedeva parakstīt aizdevuma līgumu par Ls 10 000, ar atpakaļejošu datumu. Viņš teica, ka tad kļūs par lielāko manis kreditoru, saņems lielāko ieturamo naudas summu, kuru sadalīsim savā starpā. Labi gan viņam, gan man.

Sadalām pīrāgu?

Pēc likuma ir tā, ka ja kādam cilvēkam ir maksātnespēja, no viņa algas ietur trešo daļu, kuru izmaksā kreditoriem jeb aizdevējiem. Jo lielāka summa aizdota, jo vairāk kreditors saņem no ieturētajiem līdzekļiem.

Bez Tabu rīcībā ir attiecīgais līgums. Kundzes maksātnespējas procesu virza uz tiesu, bet tās lēmums ir viņai nelabvēlīgs, jo maksātnespējas administratore, kuras rokās nonāk šī lieta, pamana iespējamās nelikumības.

Shēmu shēmām izshēmots

Šāda veida iespējamā krāpšanas shēma līdz šim neesot manīta. Maksātnespējas administrācijas vadītājas pienākumu izpildītāja Baiba Banga šajās darbībās saskata vistīrāko krāpniecību. Gan no kundzes, gan vīrieša puses.

Viņi ne vien vēlas ”uzmest” kreditorus, bet arī uz tā rēķina nopelnīt. Kā to lai nesauc par krāpniecību?

Ir zināms, ka vismaz viens iesniegums likumsargiem jau nogādāts. Policija to nedz apstiprina, nedz noliedz, bet aicina visus, kuri šādā veidā konsultēti no kunga puses, vērsties pie likumsargiem.

Mūsdienu Ostaps Benders?

Kunga, kura pašreizējā mājaslapa, starp citu, ir mats matā, kā kāda aizjūras uzņēmuma virtuālā vietne, vārds tiek locīts saistībā ar krāpniecību, kurā izmantoti matrači. Par toreizējo afēru ir bijusi tiesvedība.

Shēma vienkārša – cilvēkam piedāvā divas nedēļas izmēģināt jaunu matraci. Ja tas patīk, tad to var iegādāties. Ja nē, atdot atpakaļ firmai SIA De Margo. Bet piegādes brīdī cilvēkam ātri iedod parakstīt papīrus, starp kuriem ir arī aizdevuma līgums.

Pārstāvji pazūd, cilvēks par matraci maksā brēkdams. Ko pats jurists? Sazvanīts viņš sākotnēji piekrīt intervijai, tad sakās, ka neko nezina par līgumiem, beigās no komentāriem atsakās. Lai nu kā, ledus ir sakustējies, un jānovēl likumsargiem veiksmi faktu pārbaudīšanā.

Foto

TOP komentāri

 • Svetlana
  +1 +1 0

  Svetlana

  Es gan nepiekritīšu ne šim sižetam, ne augstākajiem komentāriem!
  Pirms pieciem mēnešiem biju pie ši kunga Otto , un viņš man ārkārtīgi palīdzēja, es visu mūžu būšu viņam par to pateicīga! Un tieši tapēc ka varēju sadalīt 5 maksājumos šo procesu, nevis maksāt visu summu uzreiz, kuras man protams nebija.
  Tagad jau esmu uzsākusi maksātnespējas procesu bez jebkādas aizķeršanās, un paldies man jāsaka tieši Otto!
 • Es
  0 0 0

  Es

  Ta ari nesapratu, vai vins ir jurists vai nav? Jo jurista diploms un advokata aplieciba esot zagla pase.
 • Signe
  0 0 0

  Signe

  Viņu kantorim ne tikai ir mājaslapa, bet viņi kkur dabon telefonu numurus, zvana un uzstāj ka jākārto šāda lieta, labi ka es pakonsultejos ar savu juristu un mani brīdināja lai neeju uz tādām aizdomigam vietām!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl