“Tilts ir pabriesmīgs, un nejēdzību ir daudz!” Iedzīvotāji šokēti – Zemitāna tilts esot bijis slēgts vecākiem ar ratiem 

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

3 komentāri

“Gribas skaļi kliegt, Zemitāna tilts ar bērnu ratiņiem ir slēgts!” savu sašutumu pauž rīdziniece Daiga, kura pati ir vecmāmiņa un konkrēto ceļa posmu mēro bieži. Sliedes, lai vecāki ar bērnu ratiņiem tiktu uz tilta, ir slēgtas.

Daiga redzēto skatu, kurā sliedes slēgtas, nofotografējusi – kamēr uzkavējusies pie kāpnēm, pamanījusi vairākas māmiņas, kuras pie Jorģa Zemitāna tilta sapratušas, ka augšā tikt nespēs, griezušas ratus uz otru pusi un braukušas prom.

No sākuma vajadzēja braucamo daļu uztaisīt un tikai tad būvēt margas, uzskata Daiga, kura novērojusi vēl citas nepilnības.

Daiga
nesapratnē par remontdarbu kārtību

Ir pabriesmīgi! Gājējiem ir aiztaisīta mazā ietvīte ciet, tumšajos rudens vakaros ir jāiet pa apakšu un šeit nav ļoti droši. Otrajā pusē, kad noiet lejā ar ratiem nav gājēju pārejas.

Šobrīd tilts tiek uzfrišināts – notiek kāpņu margu norobežošanas darbi. Lai gan viss notiek uz labu un tilts piedzīvos jaunu skatu, satiktie iedzīvotāji ir vienisprātis – pirmajā vietā jābūt apkārtējo komfortam! Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Una Ahuna-Ozola stāsta, ka bija notikusi vienošanās ar strādniekiem, kuri solījuši māmiņām palīdzēt.

Una Ahuna-Ozola
Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve

Mēs gan bijām vienojušies ar strādniekiem, ka viņi, ja piebrauc māmiņa ar ratiņiem, palīdz uzkāpt uz tilta, iespējams, ka šajā brīdī tur nebija kāds uz vietas vai bija pusdienās, vai kaut kur izskrējis, tāpēc gadījās šāda situācija, par to mēs ļoti atvainojamies.

Kāpnes kājāmgājējiem esot drošas – margas gan esot šaubīgākas, tāpēc pieņemts lēmums tās norobežot, lai atjaunotu. Šobrīd uzslietas saucamās pagaidu sliedes māmiņu ērtībām, kas paliks līdz tilta rekonstrukcijas brīdim!

Una Ahuna-Ozola
Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve

Tehniskās inspekcijas slēdzienu saņemsim rudens pusē, tad mēs veiksim iepirkuma procedūru tilta rekonstrukcijas projektēšanai. Atkarībā no tā, cik ilgi notiks projektēšanas darbi, pēc tam uzreiz varēsim veikt šī tilta rekonstrukciju.

Tāpat dome sola projektēšanas laikā vairāk padomāt par cilvēkiem ar kustību traucējumiem un māmiņām, lai nokļūšana uz tilta būtu pēc iespējas ērtāka.

Foto