“Tikai vienu dienu bija normāli…” Vaidelotes ielas nama pagrabā atkal noplūst kanalizācija

1 komentārs

Ierodoties daudzstāvu namā Vaidelotes ielā, pretēji iepriekšējai reizei, tagad pagraba durvis ir aizslēgts, pat roktura nav. Zinot to, ka nama pagrabstāvs ir savienots, dodamies uz kaimiņu kāpņutelpu, kas ir plaši pavērta, bet gaisā virmo jau iepazītais aromāts.

Tumšajā pagrabā valda kanalizācijai raksturīgā smaka un pamatīgs mitrums. Ideāli apstākļi dažnedāžādiem mošķiem, kas te jūtas kā zivis ūdenī. To, ka viss kļūs tikai ļaunāk, liecina ūdens tērcīte – tātad, līmenis ceļas.

Natālija

Es šeit jau dzīvoju, vai, vai, vai, cik gadu. Pa šo laiku esmu redzējusi tikai reizi, ka tur kāds maina caurules. Parasti atnāk un kaut ko salipina. Viss!

Natālija un viens no augšējo stāvu kaimiņiem, veicot remontu vannas istabā, nolēma par saviem līdzekļiem arī nomainīt visam stāvam kanalizācijas stāvvadus. Izmaksas – ap tūkstošs eiro. Par spīti tam tik un tā notiek avārijas.

Arī Genaīda atver Bez Tabu filmēšanas komandai sava mitekļa durvis, lai izrādītu, kādos apstākļos spiesti dzīvot nama iemītnieki. Pensionāre atklāj, ka pirms divām dienām pie mājas esot rosījušies strādnieki.

Genaīda

Viņi iztīrīja, teica, ka iedzīvotāji kanalizācija noskalo zivju galvas, visādas paketes un kartupeļu mizas. Es te nāku, neko nemetu iekšā, pat papīru podā nemetu. Tur tiešām daudz iztīrīja, un teica, ka viss būs labi. Vienu dienu bija normāli, nekas nenotika. Un tad atkal noplūda, un atkal viss pa vecam.

Dodoties tālāk pa pagrabstāvu, beidzot nokļūstam vietā, kas pērnā gada rudenī pārbaudīja pat operatora raksturu. Salīdzinot ar iepriekšējo reizi, situācija ir mainījusies – nav vairs šķidrās zampas, bet atstātās skaidas ir palīdzējušas savākt un uzsūkt mitrumu un netīrību. Tomēr viss nebūt nav kārtībā.

”Rīgas namu pārvaldnieks” atkārtoti uzsver, ka paši iedzīvotāji neatbilstoši veicot kanalizācijas ekspluatāciju, metot tualetes podā visu, ko vēlas. Apsaimniekotājs gan piebilst, ka kanalizācijas mezgla remonts esot iekļauts darāmo darbu sarakstā, taču pašreiz tā neesot prioritāte.

Iedzīvotāji cer un paļaujas, ka “Rīgas namu pārvaldnieks” šoreiz izdarīs ko vairāk par skaidu izbēršanu pagrabā.

1 komentārs