“Tika skaidri pateikts – pretimnākšanas nebūs!” Tirdzniecības centru nomnieki neziņā par nākotni

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

4 komentāri

Telpās, kur 15 gadu garumā atradies Latvijā ražoto bērnu apģērbu veikals “Mini Mode”, šobrīd gaisma izslēgta – zīmola vadītāja Kristīne Līpiņa atklāj, kāpēc T/C “Spice” telpas nācies pamest.

Nenoliedzami, ārkārtējās situācijas dēļ uzņēmumu celtais kāršu namiņš sācis šķobīties. Kristīne vairākkārt rakstījusi tirdzniecības centra “Spice” vadībai vēstules, lūdzot pārskatīt prasīto nomas maksu.

Kristīne Līpiņa
uzņēmēja

Sākumā lūdzām pārskatīt īri, atbilstoši cilvēku plūsmai, nepiekritām rēķinam, kas bija sastādīts par pilnu samaksu, kas nebija atbilstošs situācijai.

Saprotot, ka turpināt maksāt pilnu īres naudu, it kā nekas nebūtu mainījies, “Mini Mode” nespēj, pieņemts grūts lēmums – telpas pamest! “Telefonsarunā tika skaidri pateikts, ka nekādas pretimnākšanas nebūs,” atceras Kristīne.

Arī rotaslietu veikals “Accessorize” ir “Spices” telpu nomnieks – sākoties pandēmijai, arī aksesuāru veikala vadība aizsūtījuši tirdzniecības centram vēstuli, lūdzot pārskatīt līguma nosacījumus – atbilde nesekojusi! Aksesuāru veikalam ir arī divas tirdzniecības vietas Igaunijā, veikala vadība secinājusi, ka mūsu kaimiņi reaģējuši ne tikai daudz operatīvāk, bet arī pretimnākošāk.

Anda Pavloviča
“Accessorize” pārstāve

Tika piedāvāta gan ietekmīga atlaide, gan arī tika atlaista īres maksas uz periodu, kad bijām slēgti.

Tirdzniecības un rūpniecības kameras pārstāve akcentē, ka sarunu ceļā būtu jāatrod labākais risinājumus krīzes pārvarēšanai. T/C “Spice” vadība no komentāriem “Bez Tabu” kameru priekšā atteicās, atsūtot savu skaidrojumu vēstulē.

[…] Šajā situācijā centāmies savu iespēju robežās būt pretimnākoši, tādēļ mums ļoti žēl par pašreizējo situācijas attīstību. Ar nomnieku vairākkārtīgi veicām pārrunas – aicinājām izvērtēt situāciju, biznesa riskus un potenciālu, taču ”Mini Mode” tomēr izvēlējās lauzt nomas līgumu. […] Tāpat vēlamies uzsvērt, ka arī TC ”Spice” ir uzņēmējs, un mums ir jāpieņem lēmumi, lai nodrošinātu labvēlīgus biznesa apstākļus pārējiem 200 mūsu nomniekiem, tāpēc šiem lēmumiem ir jābūt vienlīdz godīgiem pret visiem.

Pēc “Bez Tabu” iesaistīšanās ledus ir sakustējies – “Spice” aicinājusi aksesuāru veikala vadību uz sarunu. Tomēr, kāds būs tās rezultāts un citu nomnieku liktenis, to rādīs laiks.