Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

52 komentāri

Gatis šovasar iezāģēja rokā, tādēļ jau vairākus mēnešus nevar pildīt savus sētnieka pienākumus Smiltenē. Teorētiski vīrietis saņem tā saucamo darba nespējas pabalstu, taču ne viss ir tik rožaini.

3 dēlu tēvs pēc vairākiem gadiem atkal ir oficiāli nodarbināts, tādēļ par sevi liek manīt zvērināts tiesu izpildītājs, kurš piedzen uzturlīdzekļu parādu par 3 dēliem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Gatis

Gatis
paliek bez iztikas līdzekļiem

Viss sākās jūnijā, kad aizgāju atvaļinājumā. Tad praktiski 100% visa nauda tika pārskaitīta tiesu izpildītājam.

Gan atvaļinājuma nauda, gan mana minimālā alga, gan atmaksātie pārmaksātie nodokļi tika pārskaitīti pilnībā tiesu izpildītājam.

Tagad saņemu darbnespējas pabalstu, un ir tas pats.

Vīrieša konta izraksts liecina, ka septembrī kontā tika ieskaitīti 485,52 eiro, tiesu izpildītājam pārskaitīta vairāk nekā puse jeb 294,48 eiro. Atlikusī summa jeb 190 eiro esot noņemta ”darbavietas kasē”.

Gatim nav ne jausmas, kas slēpjas aiz termina ”darbavietas kase” un stāsta, ka šo naudu neesot saņēmis.

Darba devējs norāda, ka jāvēršas pie tiesu izpildītāja, turpretī tiesu izpildītājs ar jautājumiem aicina vērsties pie sava darba devēja.

Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes priekšsēdētāja vietniece Iveta Kruka pēc Bez Tabu aicinājuma sazinājusies ar tiesu izpildītāju un guvusi apstiprinājumu tam, ka normatīvie akti ievēroti.

Līdz šim ieturējumus no algas veica darba devējs, taču, ņemot vērā faktu, ka Gatim ir darbnespējas lapa, tad vīrietis algu vairs nesaņem. Tā saucamo ”zilo lapu” maksā valsts, līdzekļus pārskaitot uz Gata kontu.

Arī kredītiestāde no tiesu izpildītāja saņēmusi rīkojumu veikt ieturējumus. Uzturlīdzekļu nemaksātājiem jāatstāj vismaz puse minimālās algas (190 eiro), turpretī citu veidu parādniekiem ienākumi minimālās algas apmērā ir neaizskarami.

Iveta Kruka

Iveta Kruka
Latvijas zvērinātu tiesu izpildītāju padomes priekšsēdētāja vietniece

Ja kontā saglabāti 190 eiro, tad viss bijis korekti, jo tā ir uzturlīdzekļu piedziņas lieta.

Ja uzturlīdzekļu parādnieks, piemēram, saņem dāvanu, laimestu, tad visa summa, kas pārsniedz 190 eiro, tiks pārskaitīta uzturlīdzekļu parāda piedziņai.

Jautājumu un neskaidrību gadījumā parādniekiem jāvēršas pie zvērināta tiesu izpildītāja.

TOP komentāri

 • Aldis
  +11 +10 -1

  Aldis

  Un nemaksājot uzturlīdzekļus bērniem nav pārkāptas cilvēktiesības? Tu ļoti uztraucies par šo vīrieti, bet kā mātei uzturēt 3 bērnus ja tēvs neliekas ne ziņas?
 • !!!
  +7 +7 0

  !!!

  "Ja minimāla alga ir 380 eiro, tad drīkst aiztikt tikai to kas pārsniedz šo summu" - jā, bet izņemot gadījumus, kad piedzen uzturlīdzekļu parādu - tad parādniekam atstāj tikai pusi no minimālās.
 • Aija Rusaika
  +5 +5 0

  Aija Rusaika

  Ja vecāki ir rūpējušies par saviem bērniemun ieaudzinājuši pamatvērtības, tad vajadzības gadījumā pilngadīgās atvases paši palīdz bez karmas un tiesu lēmumiem.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl