“Tiesu izpildītājs man neatstāj ne centa… Kopš vasaras novelk visu pa tīro,” smiltenietis sūkstās par pārdrošo piedzinēju!

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

53 komentāri

Gatis šovasar iezāģēja rokā, tādēļ jau vairākus mēnešus nevar pildīt savus sētnieka pienākumus Smiltenē. Teorētiski vīrietis saņem tā saucamo darba nespējas pabalstu, taču ne viss ir tik rožaini.

3 dēlu tēvs pēc vairākiem gadiem atkal ir oficiāli nodarbināts, tādēļ par sevi liek manīt zvērināts tiesu izpildītājs, kurš piedzen uzturlīdzekļu parādu par 3 dēliem.

Gatis

Gatis
paliek bez iztikas līdzekļiem

Viss sākās jūnijā, kad aizgāju atvaļinājumā. Tad praktiski 100% visa nauda tika pārskaitīta tiesu izpildītājam.

Gan atvaļinājuma nauda, gan mana minimālā alga, gan atmaksātie pārmaksātie nodokļi tika pārskaitīti pilnībā tiesu izpildītājam.

Tagad saņemu darbnespējas pabalstu, un ir tas pats.

Vīrieša konta izraksts liecina, ka septembrī kontā tika ieskaitīti 485,52 eiro, tiesu izpildītājam pārskaitīta vairāk nekā puse jeb 294,48 eiro. Atlikusī summa jeb 190 eiro esot noņemta ”darbavietas kasē”.

Gatim nav ne jausmas, kas slēpjas aiz termina ”darbavietas kase” un stāsta, ka šo naudu neesot saņēmis.

Darba devējs norāda, ka jāvēršas pie tiesu izpildītāja, turpretī tiesu izpildītājs ar jautājumiem aicina vērsties pie sava darba devēja.

Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes priekšsēdētāja vietniece Iveta Kruka pēc Bez Tabu aicinājuma sazinājusies ar tiesu izpildītāju un guvusi apstiprinājumu tam, ka normatīvie akti ievēroti.

Līdz šim ieturējumus no algas veica darba devējs, taču, ņemot vērā faktu, ka Gatim ir darbnespējas lapa, tad vīrietis algu vairs nesaņem. Tā saucamo ”zilo lapu” maksā valsts, līdzekļus pārskaitot uz Gata kontu.

Arī kredītiestāde no tiesu izpildītāja saņēmusi rīkojumu veikt ieturējumus. Uzturlīdzekļu nemaksātājiem jāatstāj vismaz puse minimālās algas (190 eiro), turpretī citu veidu parādniekiem ienākumi minimālās algas apmērā ir neaizskarami.

Iveta Kruka

Iveta Kruka
Latvijas zvērinātu tiesu izpildītāju padomes priekšsēdētāja vietniece

Ja kontā saglabāti 190 eiro, tad viss bijis korekti, jo tā ir uzturlīdzekļu piedziņas lieta.

Ja uzturlīdzekļu parādnieks, piemēram, saņem dāvanu, laimestu, tad visa summa, kas pārsniedz 190 eiro, tiks pārskaitīta uzturlīdzekļu parāda piedziņai.

Jautājumu un neskaidrību gadījumā parādniekiem jāvēršas pie zvērināta tiesu izpildītāja.

53 komentāri