Tieslietu ministrijas organizētā ballē ieejas maksa – simts eiro vienai personai

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

8 komentāri

Iegādāties ieejas biļetes uz šo pasākumu nemaz nav tik viegli, jo pasākumu nav iespējams atrast biļešu tirdzniecības platformā. Pie biļetēm var tikt tikai tie, kuriem ir piekļuve īpašai saitei.

Pasākuma aprakstā norādīts, ka tā rīkotājs ir Tieslietu ministrija sadarbībā ar pasākumu aģentūru ”Emotion Industry”. Par muzikālo pusi rūpēsies ”Musiqq”, ”Eolika”, Žoržs Siksna, stīgu orķestris, Liepājas bigbends, Andris Ērglis, Laimis Rācenājs un citi. Tāpat pasākuma apmeklētājiem paredzētas kopīgas vakariņas, kas ir iekļautas biļetes cenā.

Paredzēts, ka pasākumu apmeklēs tieslietu jomas darbinieki no visas Latvijas. Tieslietu ministrijas valsts sekretārs Raivis Kronbergs bija viens starp tiem pirmajiem simts balles dalībniekiem, kurš paspēja biļeti iegādāties par pazeminātu cenu (70 eiro 100 eiro vietā).

Šobrīd līdz ballei atlikušas vēl divas nedēļas un tirdzniecībā joprojām pieejama vairāk nekā trešdaļa no biļešu kopskaita. Tas liek uzdot jautājumus, kas notiks gadījumā, ja apmeklētāju skaits būs mazāks nekā nepieciešams, lai segtu visus izdevumus.

Raivis Kronbergs
Tieslietu ministrijas valsts sekretārs

”Balles organizēšanā netiek izmantoti Tieslietu ministrijas līdzekļi. Tas ir pašfinansēts pasākums. Ideja par šo balli radās pagājušajā gadā. Vērtēsim rezultātus, šobrīd plānots, ka balle varētu notikt reizi piecos gados.”

Kronbergs drosmīgi norāda, ka ”paņems kredītu un visu nomaksās” gadījumā, ja ballei radīsies zaudējumi.

”Bez Tabu” izdodas noskaidrot, ka Finanšu ministrija 20. novembrī noīrējusi Nacionālā teātra lielo zāli, kur rīkoja ”FM svinīgo gada sanāksmi”, kā tas norādīts biļešu tirdzniecības platformā. Katram ministrijas darbiniekam pie ieejas tika pasniegta dāvaniņa. Pasākumu vadīja un ar priekšnesumu uzstājās aktrise Dita Lūriņa, kuras honorāru ministrijas pārstāvis Aleksis Jarockis nevar nosaukt. ”Mākslinieku uzstāšanās Gada sanāksmē notika teātra un FM sadarbības ietvaros, kas nav novērtējama ar eiro ekvivalentu,” stāsta Jarockis. Maksa par telpu nomu Nacionālajā teātrī ir bijusi 4 500 eiro bez pievienotās vērtības viedokļa.

Tāpat ”Bez Tabu” novērojums liecina, ka pasākumam piesaistīti vairāki viesmīļi, kuri rūpējās, lai glāzēs tiktu iepildīts vīns. Jarockis atklāj, ka šos izdevumus ”sedza FM vadība no saviem personīgiem līdzekļiem”.

Foto

8 komentāri