Sievieti pārsteidzis redzētais Rūjienas kapsētā – vairākās kapu kopiņās saspraustas “parādzīmes”. No sākuma sieviete nodomājusi, ka tās ir kapuvietas, kuras netiek koptas, bet necilās kartona plāksnes rotā arī skaisti koptas kapuvietas. Viņa noskaidrojusi, ka atzīmētas tās kopiņas, par kurām piederīgie nav samaksājuši gada nodevu.

Atpakaļ uz rakstu

54 komentāri

 • opis

  opis

  Nekad nebiju iedomājies ka dzimtajā Rūjienā būs tāds idiotisma kalngals!!!Ja jau naudu iekasē tad jau par to arī kaut kas būtu jādara!Diemžēl šādus darbus nemana.Ja tiek apglabāts tuvinieks tad paši tīra celiņus....u.t.t.Runāju pirms kapu svētkiem ar blakus esošo kapu kopēju un izrādās ka viņa jau vairākus gadus kopj kapu vietu,jo nav vairs neviena tuvinieka.Mammīte ir ap 70 gadus veca un nāk vismaz 2 reizes mēnesī lai koptu piemiņas vietas.Viņa saka ka mietiņš ar zīmīti ir kā zaims aizgājējiem.Ja būtu nauda tad viņa samaksātu...bet zāles un viss pārējais dzīves smagums neļauj to darīt .Viņa kopjot vairākas kapu vietas un bija skumji redzēt ka ar asarām acīs viņa teica-ka savā dzīvē tādu necieņu pret aizgājējiem nav pieredzējusi.Kapu svētki Alūksnē...Apē...Rūjienā un vēl daudzās vietās ir zīmīgi ar labi sakoptiem kapiem...lielo cilvēku skaitu kapu svētkos un diemžēl tikai Rūjienas novada dome ir veikusi šādu unikālu darbu...un kā mammīte teica-PAT KOMUNISTI SKUDRĪTES KAPOS NAV NEKO TĀDU ATĻĀVUŠIES.Viņa atcerējās ka cilvēki uz kapu svētkiem braukuši ar pajūgiem un vietējā vara pat bija organizējusi izbraukuma bufetes lai cilvēki varētu paēst...jo daudzi bija un vēl tagad sabrauc no visas republikas novadiem.
  KAUNS PAŠVALDĪBAI UN PILNĪGI PIEKRĪTU KA CILVĒKIEM IR JĀDOMĀ KO IEVĒL UN KĀDUS IZPILDĪTĀJUS DARBĀ DOMĒ PIEŅEM.
  Minētais domes speciālists(iniciators naudas iekasēšanai no aizgājējiem)būtu jāpadzen ar s..ū..ainu koku,jo tāds cilvēks ir nenomazgājams traips rūjieniešiem.
 • Juris Bērziņš
 • Una

  Una

  Tas ir kā - izsolīs, ja nepieteiksies 3 gadu laikā. Izraks mirušo vai viņam pa virsu ieraks jaunu?
 • Inese Gaile

  Inese Gaile

  Es laikam atšķiršos no lielākās daļas komentētāju viedokļa, jo mani kaut kā pārņem citas emocijas.... mums valstī ir nodokļi, nodevas, samaksas un vēl un vēl un vēl, kas ikdienā ik uz soļa jāmaksā... mēs maksājam apsaimniekošanas samaksu ik mēnesi par savu dzīvokli, NĪ nodokli par măju, saimniecību utt... šeit jāmaksā nodeva par kapa vietu... un tas ir tikai normāli visu nodevu kopējā katlā... es saprotu, ja cilvēkam vairs nav tuvinieku, tā cita lieta, kas būtu atsevišķi izskatāma, bet ja kaps apkopts ar zinămu regularitāti, bet vienreizēju maksājumu nespēj samaksāt, tad nu ir šāds rezultăts.... neatzīstu metodi, bet arī nenosodu!
  • aija

   aija

   Nekad nezaimo par kapu vietām!!!Nekad Skudrītes kapu vēsturē neviens no varturiem nav atļāvies paust necieņu pret aizgājēju tuviniekiem(ja vēl ir)prasot naudu.Pavērojiet kā vietējā dome saimnieko...ko un kā tērē...un ko runā vietējie
   Nevajag muldēt par kapu kopšanu...jo Skudrītes kapi ir vieni no vissakoptākajiem kapiem valstī.Ja esat slima...tad jāārstējas bet tracināt cilvēkus ar savu stulbumu Jums neviens nav devis tiesības.
   Aizejiet uz domi un paskatiet kā tērē iekasēto naudu....un Jums mute atvērsies no redzētā....
   Ne velti baumo ka tiek krāti materiāli lai nodotu izmeklēšanai...un tad gan varēsiet cildeniem vārdiem aizstāvēt savējos pie vietējās siles
 • Martins

  Martins

  Vācijā cilvēks nopērk kapa vietu uz 10 vai 15 gadiem,gadi paiet kapu vāc nost,pērk nākamais.
 • Es

  Es

  Vai tad no nodokļiem, ko maksājam, pašvaldībai jau netiek arī par to maksāts? Cik man zināms, ka tie ietver arī to!
 • Aleksandr Feoktistov
 • Uģis Ābols

  Uģis Ābols

  Latvijā trūkst nodokļu maksātāju,tagad sāks pelnīt uz aizsaulē aizgājušajiem. Tas nav normāli,jo tālāk jo trakāk
 • Gatis Zunte

  Gatis Zunte

  Man tiešām ir kauns, ka tādas lietas notiek Rūjienā - manā dzimtajā pilsētā. Urlakovu izlēcienus Rīgā vēl var saprast, jo viņi vienkārši ir no dabas apdalīti, bet tak ne jau Rūjienā!!!
 • Aleksandrs Melnikovs

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!