53 komentāri

Šad tad sanāk situācijas, kad bērnu nepieciešams uzticēt svešiem cilvēkiem! Šoreiz runa nav par auklīti vai kādu pieskatītāju, bet, piemēram, autobusa šoferi. Ja Tevi māc kādas bažas, tad Tu vismaz bērnu pavadi līdz sabiedriskajam transportam un iesēdini viņu iekšā, un skaties, kā viņš aizbrauc uz vietu, kur viņam jānokļūst!

Šādu situāciju piedzīvojusi arī kāda māmiņa un Bez Tabu skatītāja, kura raidījuma mājaslapas sadaļā Sūdzību dēlis atsūtījusi vēstuli. Lūk, ko viņa raksta:

Baiba

“Labdien! Mans 10 gadīgais puika vēlējās braukt ar sabiedrisko transportu no punkta A līdz punktam B (50 km)! Kāpjot iekšā un pērkot pie šofera biļeti, es kā mamma piebildu, ka puika brauks viens, un otrā galā viņu sagaidīs!

Saņēmu atbildi, ka puika viens nevarot braukt! Tā tiešām ir, ka 10 gadus vecs bērns nevar viens pārvietoties ar sabiedrisko transportu? Labi, ka viss beidzās labi, un viņu pavadīja pazīstams cilvēks!”

Protams, ka nav patīkami, ja izveidojas šāda situācija un tev pa galvu pa kaklu jāmeklē kāds pieaugušais, kurš Tavam bērnam var sastādīt kompāniju līdz noteiktam galapunktam!

Bet – vai šādai situācijai ir kāds pamats? Vai tiešām desmit gadīgs bērns nedrīkst viens pats pārvietoties sabiedriskajā transportā?!

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas direktore Inga Krastiņa norāda, ka vecākiem pašiem ir jāsaprot, vai bērns ir gatavs viens pārvietoties ar sabiedrisko transportu. Jo viens ir tas, kas ir noteikts likumā, ka no septiņiem gadiem ir atļauts, bet otrs, vai bērns ir emocionāli gatavs, vai viņš ir nobriedis un pats gatavs to darīt. Jo stumt autobusā raudošu bērnu arī gluži nevajadzētu!

Bez Tabu sazinājās arī ar autotransporta direkciju, kura pieļauj, ka autobusa šoferis šoreiz varbūt nobijies ņemt 10 gadīgo puisīti, jo iepriekš no vadības puses ticis bārts par to, ka autobusā uzņēmis bērnu, jo, kā zināms, bērni mēdz samuldēties par savu vecumu!

Bet, ja kas, abas iestādes iesaka uzrādīt bērnam personu apliecinošus dokumentus, lai šādas domstarpības nerastos!

TOP komentāri

 • Aiva Dano
  +23 +20 -3

  Aiva Dano

  Koks ar diviem galiem. Atceroties neseno notikumu ar mazo Ivanu beigās visi šoferi vainoja. Priekš kam šoferim tāda atbildība uz sava kakla vajadzīga.
 • Kristaps Stumps
  +18 +14 -4

  Kristaps Stumps

  Tad visi blava kad vainigs soferis kad notika nelaime ar Ivanu.Tagad visi brec atkal preteji?Wtf? Protams beztabu kartejo reizi pierada to kad ir kaku kantoris! 😂
 • Mamma
  +8 +8 0

  Mamma

  Nesaprotu, ko te visi piemin Ivana lietu, nav salīdzināms 5 gadus vecs bērns, kurš vēl iet bērnu dārzā un ir rūpīgi jāpieskata un 10 gadīgs, kurš jau iet stabili 3 klasē! Murgs kaut kāds... dzīvoju mazpilsētā un bieži redzu no rītiem arī 8-9 gadus vecus bērnus autobusa pieturā, braucam uz skolu! Reti kurš vecāks var pirms darba piemēram aizvest bērnu uz skolu un kur nu vēl vairāk savākt pēc skolas, pat ja strādā tieši līdz 17.00! 10 gadīgi bērni ir jau pastāvīgi, paši iet no skolas uz pulciņiem tad mājās. Ja bērns normāli audzināts, arī mājās pats sev ēst var kaut ko sagatavot! Varbūt te kādam brēcējam vēl tiešām bērns 10 gados pie pupa sēž un netiek laists ārā bez mammas, bet nu tad jādomā vai tas jau nebojā bērna psihi! Un tad brīnās kāpēc 18 gados, pabeidzot skolu daudzi vēl nezina par ko iet studēt un sēž tikai vecākiem uz kakla, saņemās visādus ātros kredītus lai patusētu, jo nav iemācīta ne mazākā atbildības sajūta! Paldies manai mammai, kura man ļāva mācīties būt patstāvīgai jau no 8 gadu vecuma un pieskatīja nemanāmi tikai no malas, novērtējot cik daudz varu darīt pati! Tagad savos 27 gados man ir augstākā izglītība, laba mašīna, labs darbs, savs personīgais dzīvoklis, neviena kredīta, jau pašai savi bērni un mīlošs vīrs!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl