”Tiešām 10 gadīgs puika nedrīkst pārvietoties viens ar autobusu?” Mamma sašutusi par šofera atteikumu

53 komentāri
”Tiešām 10 gadīgs puika nedrīkst pārvietoties viens ar autobusu?” Mamma sašutusi par šofera atteikumu

Šad tad sanāk situācijas, kad bērnu nepieciešams uzticēt svešiem cilvēkiem! Šoreiz runa nav par auklīti vai kādu pieskatītāju, bet, piemēram, autobusa šoferi. Ja Tevi māc kādas bažas, tad Tu vismaz bērnu pavadi līdz sabiedriskajam transportam un iesēdini viņu iekšā, un skaties, kā viņš aizbrauc uz vietu, kur viņam jānokļūst!

Šādu situāciju piedzīvojusi arī kāda māmiņa un Bez Tabu skatītāja, kura raidījuma mājaslapas sadaļā Sūdzību dēlis atsūtījusi vēstuli. Lūk, ko viņa raksta:

Baiba

“Labdien! Mans 10 gadīgais puika vēlējās braukt ar sabiedrisko transportu no punkta A līdz punktam B (50 km)! Kāpjot iekšā un pērkot pie šofera biļeti, es kā mamma piebildu, ka puika brauks viens, un otrā galā viņu sagaidīs!

Saņēmu atbildi, ka puika viens nevarot braukt! Tā tiešām ir, ka 10 gadus vecs bērns nevar viens pārvietoties ar sabiedrisko transportu? Labi, ka viss beidzās labi, un viņu pavadīja pazīstams cilvēks!”

Protams, ka nav patīkami, ja izveidojas šāda situācija un tev pa galvu pa kaklu jāmeklē kāds pieaugušais, kurš Tavam bērnam var sastādīt kompāniju līdz noteiktam galapunktam!

Bet – vai šādai situācijai ir kāds pamats? Vai tiešām desmit gadīgs bērns nedrīkst viens pats pārvietoties sabiedriskajā transportā?!

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas direktore Inga Krastiņa norāda, ka vecākiem pašiem ir jāsaprot, vai bērns ir gatavs viens pārvietoties ar sabiedrisko transportu. Jo viens ir tas, kas ir noteikts likumā, ka no septiņiem gadiem ir atļauts, bet otrs, vai bērns ir emocionāli gatavs, vai viņš ir nobriedis un pats gatavs to darīt. Jo stumt autobusā raudošu bērnu arī gluži nevajadzētu!

Bez Tabu sazinājās arī ar autotransporta direkciju, kura pieļauj, ka autobusa šoferis šoreiz varbūt nobijies ņemt 10 gadīgo puisīti, jo iepriekš no vadības puses ticis bārts par to, ka autobusā uzņēmis bērnu, jo, kā zināms, bērni mēdz samuldēties par savu vecumu!

Bet, ja kas, abas iestādes iesaka uzrādīt bērnam personu apliecinošus dokumentus, lai šādas domstarpības nerastos!

53 komentāri