“Tie ir 40 km ierasto 5 km vietā!” Kombuļu pagastā aizslēdz ceļu, radot apgrūtinājumus iedzīvotājiem

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

4 komentāri

Kādreiz Kombuļu pagasta Ļaksu ceļu izmantojuši vietējie iedzīvotāji, lai ātri un ērti nokļūtu uz blakus esošo Skaistas ciemu. Šobrīd tas ir liegts – pa to pārvietoties drīkst tikai kājām.

Kādreiz ceļš bijis publiski pieejams. Lai arī tas nekad neesot bijis teicamā stāvoklī, bet ar traktoru nokļūt uz blakus esošo ciemu bijis ļoti ērti. Viss mainījies Padomju laikā, kad teritorija pārdota un kļuvusi par privātu. Zemes īpašnieki izlēmuši liegt iespēju pa to pārvietoties ar transportu, bet atļāvuši izmantot kājāmgājējiem.

Aivars
vietējais iedzīvotājs

Ierobežojumi parādījās pakāpeniski. Šobrīd, kā jūs redzat, priekšā ir žogs. Blakus atrodas mazi vārtiņi, kurus atverot var pa ceļu iet ar kājām.

Pieminētais ceļa posms atrodas starp diviem ezeriem – Siveru un Latvijā dziļāko Drīdža ezeru. Kombuļu pagastā dzīvojošais Aivars uzskata, ka ceļš ir arī vitāli svarīgs iedzīvotājiem!

Aivars
vietējais iedzīvotājs

Lai nokļūtu uz blakus ciemu, ir jābrauc apkārt Drīdža ezeram. Tas ir apmēram 40 km, 5 km vietā.

Par ceļa atjaunošanu parakstījušies teju 70 cilvēku. Rīkotas arī sapulces ar zemes īpašnieku, lai censtos nonākt pie kāda risinājuma, taču nekas nemainījies – viss palicis pie tā, ka ceļu var izmantot tikai ar kājām. Par galveno iemeslu, kāpēc neatļaut ceļu izmantot automašīnām, zemes īpašnieks minējis risku, ka tiks sabojāts uzceltais žogs. Lai uzklausītu zemes īpašnieka viedokli, “Bez Tabu” sazinājās ar īpašuma pārvaldnieku Aleksandru.

Aleksandrs: Aļo!

Žurnāliste: Labdien!

Aleksandrs: Labdien!

Žurnāliste: Šeit jums zvana no Tv3 raidījuma Bez Tabu Alise Kubiloviča. Jums būtu laiks nelielai sarunai?

Aleksandrs: Uj, šobrīd man ir neērti par šo situāciju runāt. Lūdzu, sazvanīsimies pēc stundas!

Žurnāliste: Jā, labi, es piezvanīšu. Paldies!

Kā norunāts, pēc stundas zvanām atkārtoti, taču Aleksandrs telefonu vairs neceļ! Kombuļu pagasta pārvaldei situācija labi zināma. Pārvaldes vadītājs Aivars Ubraško uzsver, ka pašvaldība būtu gatava piedalīties ceļa posma sakārtošanā, taču tam nepieciešama zemes īpašnieka piekrišana.

Aivars Umbraško
Kombuļu pagasta pārvaldes vadītājs

Pašvaldība varētu, piemēram, drupinātas šķembas sabērt uz šā ceļa, ja būtu tāda vienošanās ar esošajiem zemes īpašniekiem. Jāsaka, ka neliela pretimnākšana ir – ir mutiska atļauja no pārvaldnieka, ka sazvanoties un saskaņojot laikus, viņš ir ar mieru atvērt vārtus, ļaujot caur tiem izbraukt ar traktoru.

4 komentāri