Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

15 komentāri

Februāra sākumā Rencēnu ielas 29. nama iedzīvotāji savās pastkastītēs saņēma vēstuli no valsts akciju sabiedrības “Latvijas dzelzceļš” par to, ka ar šī gada janvāri mainīsies maksājums par elektroenerģiju.

Saņemtais “Latvijas dzelzceļš” paziņojums ir jaunākais temats, ko steidz aprunāt 152 dzīvokļu īpašnieki. Viena no dzīvokļu īpašniecēm Inga norāda, ka jebkādas izmaiņas rēķinā nav iepriekš saskaņotas ar iedzīvotājiem, kā to paredz savstarpēji noslēgtais līgums.

Inga
Pērk elektroenerģiju no “Latvijas dzelzceļa”

Piedāvājumā ir vairākas juridiskas nepilnības: nav sagatavošanas datuma, nav uzrādīta persona, kura piedāvājumu sagatavojusi, tas ir ar atpakaļejošu datumu, proti, no 01.01.2018., kaut gan elektroenerģijas tirdzniecības līguma 4.2 punkts nosaka, ka šī procedūra bija jāveic 45 dienas pirms iepriekšējā termiņa beigām, tātad piedāvājumu mums bija jāsaņem kā minimums 2017. gada novembrī.

Iedzīvotāja norāda, ka “Latvijas dzelzceļa” atsūtītais skaidrojums par to, kādi elementi turpmāk veidos maksājamo summu, rada vairāk jautājumu nekā sniedz atbilžu. Tabula tik ļoti samulsinājusi iedzīvotājus, ka radies priekšstats, ka turpmāk par 1 patērēto kilovatstundu nāksies maksāt 3,29 eiro.

Māris Ozols

Māris Ozols
“Latvijas dzelzceļa” pārstāvis

“Latvijas dzelzceļš” savus tarifus nemaina. Šī vēstule nav līguma izmaiņas, tas ir skaidrojošs materiāls. Vēlējamies izskaidrot klientiem, kas viņus sagaida saistībā ar obligāto iepirkumu komponenti.

Paziņojumu sagatavojis uzņēmuma jurists, un šobrīd radusies situācija – gribēja kā labāk, sanāca kā vienmēr. M. Ozols norāda, ka teorētiski uzņēmums pat varēja neizsūtīt šādu paziņojumus. To apstiprina arī Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas pārstāve Ieva Bethere.

”Šīs izmaiņas attiecas uz pilnīgi visiem elektroenerģijas galalietotājiem Latvijā. Regulatora lēmums ir publiski pieejams,” norāda I. Bethere.

Iedzīvotāji apzinās, ka izmaiņas saistītas ar obligātās iepirkumu komponentes aprēķina izmaiņām, taču uzsver, ka elektroenerģijas piegādātājam vajadzēja laicīgāk par to informēt savus klientus, lai jauno kārtību nepiemērotu ar atpakaļejošu datumu.

TOP komentāri

  • Līdumnieks
    +16 +16 0

    Līdumnieks

    Kas jums liek maksāt par OIK? Mūsu tautas elektrība nāk no Daugavas upes. Pati lētākā pasaulē! Ko vēlējiet par tiem "Žuļikiem"? Boikots ir vienīgais veids, kā padzīt tos Laupītājus!
  • Lasma Berzina
  • besis

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl