Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

2 komentāri

Ūdens stāvvada aizsērēšanas un dzīvokļu applūšanas dēļ rīdzinieki svētku laikā pamet savus mitekļus. Iedzīvotāji vaino apsaimniekotāju Rīgas namu pārvaldnieks nolaidībā, nerisinot problēmu dzīvoklī, kura īpašnieks jau sen kā miris.

Mārtiņš, kurš dzīvo Alauksta ielas 21. nama 6. stāvā, skaidro, ka pirms trijām nedēļām aizsērējis stāvvads. Avārijas dienests esot to iztīrījis, tomēr pēc divām dienām atkal aizsērējis, kā rezultātā appludināts dzīvoklis 4. stāvā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Līst no griestiem, tāpēc mūk no mājām

Bez Tabu komanda, ciemojoties 4. stāva dzīvoklī, pārliecinās, ka uz griestiem daudzviet applūšanas pēdas. Mitekļa saimniece atzīst, ka baidās ieslēgt apgaismojumu, jo nezina, kad applūšana atkārtosies.

Mārtiņš, sašutis par Rīgas namu pārvaldnieka kūtrumu

Man ieteica sēdēt un gaidīt. Sēdēt un gaidīt bez ūdens un kanalizācijas ir kā ir. Pagājušas jau divarpus nedēļas.

Lai neappludinātu kaimiņus zemākos stāvos, Mārtiņš uz nenoteiktu laiku pametis dzīvokli un dzīvo citviet.

Bezdarbība triju nedēļu garumā

Kā uzskata iedzīvotāji, aizsērējums radies starp 4. un 5. stāva dzīvokļiem, lai to novērstu jāiekļūst 5. stāva miteklī, tomēr tā īpašnieks jau sen kā esot miris. Apsaimniekotāja SIA Rīgas namu pārvaldnieks pārstāve teic, ka uzlauzt durvis esot prettiesiski.

Santa Vaļuma, SIA Rīgas namu pārvaldnieks pārstāve

Mēs diemžēl neiekļuvām 5. stāva dzīvoklī. Pēc mūsu rīcībā esošās informācijas, īpašnieks ir miris, līdz ar to dzīvoklī mūs neviens neielaiž. Mūsu speciālisti centās sazvanīt dzīvokļa īpašnieka iespējamos pārstāvjus.

Iedzīvotāji ir sašutuši par apsaimniekotāja nostāju ārkārtas situācijā, kas apdraud vairākus īpašumus.

“Protams, ka jālauž durvis! Kas tad drīkst lauzt? Lai turpina appludināt, lai viss tur sapūst?” sašutusi ir nama iedzīvotāja.

“Man tagad, svētku laikā, jāpamet dzīvoklis. Turklāt mācos universitātē. Visas mācības šeit. Tas viss jāpārnes uz citurieni, sesija tuvojas. Tagad atkal viss jāpārkārto un jāmeklē, kur vispār dzīvot,” neziņā ir iedzīvotājs Mārtiņš.

Nelegālie podi

Pārsteidzošā kārtā pēc Bez Tabu iesaistīšanās uzrodas dzīvokļa mirušā saimnieka pārstāvis, kurš nodrošina apsaimniekotājam piekļuvi stāvvadam. Tomēr vienlaicīgi veiktas pārbaudes arī citos mitekļos, kuru rezultātā atklājies, ka likstu iemesls ir nevis aizsērējums 5. stāva dzīvoklī, bet gan nelegāli pieslēgumi stāvvadam.

“Šo iemeslu dēļ notiek aizsērēšanas un applūšanas. Mājai, kopš uzcelšanas brīža, paredzēta tikai virtuves kanalizācija, stāvvads 50 milimetru diametrā. Pie šāda diametra tualetes kanalizāciju nedrīkst pieslēgt ne pie kādiem nosacījumiem, jo esošais stāvvads tam nav paredzēts,” stāsta Santa Vaļuma, SIA Rīgas namu pārvaldnieks pārstāve, norādot, ka kāpņu telpā ir kopējās labierīcības.

Lai gan iedzīvotāji, izbūvējot klozetpodus savos mitekļos, vien vēlējušies dzīvot cilvēka cienīgos apstākļos, nama apsaimniekotāja pārstāve norāda, ka pieslēgumi ir nelikumīgi. Tāpēc santehniku nedrīkstēs izmantot, kamēr netiks pārveidotas koplietošanas komunikācijas.

Foto

TOP komentāri

  • ferdinands
    +2 +2 0

    ferdinands

    Pagaidām lai visi organizeti dodas izmantot labierīcības apsaimniekotāja kantorī
  • Raimis

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl