“Teicu mammai, kur tu esi iegrābusies?” Medicīnas centrs turpina vervēt klientus, iejūdzot kredītsaistībās

Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

8 komentāri

“Bez Tabu” skatītāji ziņo, ka turpina saņemt zvanus no kādas medicīnas iestādes, kuras potenciālie klienti tiek aicināti uz bezmaksas veselības pārbaudi, bet vizīte pie speciālista rezultējas kredītsaistību līgumā. Medicīnas centram šobrīd mainījies nosaukums, un iedzīvotāji vēlas brīdināt par tā nemainīgajām, viņuprāt, agresīvajām darbības metodēm.

2018. gada rudenī “Bez Tabu” redzeslokā nonāca kāda medicīnas iestāde, tās potenciālie klienti vispirms tiek aicināti uz bezmaksas veselības pārbaudi. Pārdesmit minūšu laikā tiek noteikta diagnoze, un personai piedāvāta ārstniecības programma, kuras izmaksas pārsniedz tūkstoš eiro. Ja pacientam tādas naudas nav, tad tiek piedāvāts kredīta līgums. Lasi te!

Vēl rudenī AS “Nokra”, tagad tajās pašās telpās Bruņinieku ielā darbojas AS “Aurora medicīnas centrs”. “Bez Tabu” saņem vēstules no cilvēkiem, kuri norāda, ka uzņēmuma darbības veids nav mainījies. Lūk, citāts no nesen saņemtas “Bez Tabu” skatītāja vēstules:

Vēstule “Bez Tabu”

Seniori tiek masveidā apstrādāti, un tiem uzspiež kredītu. Centra menedžeris pierunā uzrakstīt informatīvu vēstuli, ka klientam turpmāk nebūs nekādu pretenziju, un līgums ir noslēgts brīvprātīgi. Bez spiediena. Apzināti. Vēstule nav daļa līguma un, visticamāk, ir paredzēta, lai pasargātu sevi no kriminālvajāšanas un tiesas. Vēlāk, kad seniors ir sapratis, ka nav spējīgs samaksāt 1500-2000 eiro kredītu, un mēģina lauzt līgumu, viņu vēlreiz pārliecina un pieraksta papildu procedūrām. Nabaga ļaudis stāv rindā, lai iegūtu bezmaksas medicīnu, bet paliek ar kredītu un sabojātiem nerviem.

“Bez Tabu” tiekas ar Elīnu, kuras māte saņēmusi zvanu no AS “Aurora medicīnas centrs”, diagnostika veikta apmēram pusotru stundu, pēc tam galdā likts pakalpojumu programmas “Sirds un asinsvadu sistēma” līgums, summa 2300 eiro, bet ar atlaidi 1999 eiro.

Kundze atnākusi mājās vēl ar kredīta līgumu bonusā. “Sāku pētīt pakalpojuma līgumu, apstājos pie trešā punkta, gāju pie mammas un teicu, kur tu esi iegrābusies, līgumā teikts, ka tiks saņemti ārstniecības pakalpojumi, bet ir jānoslēdz līgums ar finanšu kompāniju,” norāda Elīna.

Vecie vēži jaunā kulītē

Elīna pēc informācijas un atsauksmēm lūkojusi internetā, taču nekā, tikai vēlāk, noskaidrojot iestādes iepriekšējo nosaukumu, sapratusi, ar ko ģimenei darīšana. 

Elīna
ziņo par medicīnas centru

Zvanīju Veselības inspekcijai, pateicu centra nosaukumu, man uzreiz teica, lai es eju un laužu līgumu, tas aparāts neatbilstot kritērijiem, jo Veselības inspekcija esot bijusi un konstatējusi, ka iestāde nedrīkst to izmantot.

“Bez Tabu” bija tas gods iepazīties ar ierīci, kas spējot noteikt veselības stāvokli, uzreiz pēc tam Veselības inspekcija lēma par diagnostiskas pakalpojuma darbības apturēšanu, jo konkrētā medicīniskā tehnoloģija neatbilda normatīvajiem aktiem. Elīna apstiprina, ka viņas mammai 2018. gada 19. februārī pārbaude veikta ar to pašu ierīci. 

Arī Patērētāju tiesību aizsardzības centrs vien norādījis uz 14 dienu atteikuma tiesībām. Tomēr Elīna stāsta, ka nemaz tik vienkārši tas neesot bijis, abas ar māti nosēdinātas telpā bez logiem, un aizvadīts garš sarunu process ar centra pārstāvjiem, līdz beidzot izdevies līgumu lauzt. 

Elīna
ziņo par medicīnas centru

Tas, ar ko es saskāros, ar viņu attieksmi. Kad es ieraudzīju tos pensionārus, kas tur sēdēja un gaidīja savu kārtu uz runāšanu, lai viņus aptin ap pirkstu. Es nezinu, kā lai to visu apstādina, tas nav normāli, ka veciem cilvēkiem liek virsū kredītus. Aptina manu mammu ap pirkstu, sastāstot, cik labas procedūras, bet citos centros, piemēram, tās procedūras maksā uz pusi lētāk. Es lauzu līgumu, it kā viss ir kārtībā, bet kaut kas ir jādara, jo šādas iestādes nedrīkst pastāvēt.

Pēc “Bez Tabu” viesošanās tolaik vēl AS “Nokra” telpās Veselības inspekcija lēma apturēt iestādes piedāvāto diagnostikas pakalpojumu ar konkrēto ierīci, pēdējo reizi inspektori pārbaudē bijuši 2018. gada novembrī. “Mēs konstatējām, ka veselības pārbaudes tiek veiktas ar citu, jaunu ierīci, tātad iestāde ir iegādājusies jaunu ierīci, un šī ierīce ir medicīnas ierīce, kas atbilst visām prasībām, līdz ar to šādu pakalpojumu ārstniecības iestāde drīkst piedāvāt,” informē Veselības inspekcijas pārstāve Iveta Hirša.

Iveta Hirša
Veselības inspekcijas pārstāve

Viņi atjaunoja savu darbību, mēs viņiem atļāvām to darīt, jo mums nebija pamata to aizliegt, reģistrēta ārstniecības iestāde drīkst piedāvāt veselības aprūpes pakalpojumus.

Patērētāju tiesību aizsardzības centrā par medicīnas centru “Aurora” saņemta 1 sūdzība un sniegtas 9 konsultācijas, kas esot salīdzinoši neliels skaits, ņemot vērā, ka uzņēmumam un tā sniegtajiem pakalpojumiem pievērsta arī mediju uzmanība. “Žurnālisti apgalvo, ka, noslēdzot kreditēšanas līgumu, patērētājiem jāparaksta arī papīrs, kurā viņi apliecina, ka neviens nav piespiedis noslēgt kreditēšanas līgumu, mēs aicinām patērētājus ar noslēgtajiem līgumiem vērsties pie mums,” aicina Patērētāju tiesību aizsardzības centra pārstāve Santa Zarāne. 

Apliecinājums, ka nav nekādu pretenziju

Apliecinājumu par to, ka neesot nekādu pretenziju pret klīnikas darbu un līgums slēgts no brīvas gribas, parakstījusi arī Elīnas māte. “Aurora” mājaslapā ievietotas vairākas pozitīvas video atsauksmes no jau esošajiem klientiem, kuri ar lepnumu stāsta arī par jaunajām kredītsaistībām.

Viena no atsauksmēm

No procedūrām man vislabāk patika masāža, limfodrenāža… Ā! Un es izvēlējos ņemt kredītu, jo tādu summu uzreiz nevar samaksāt, un esmu apmierināta.

“Bez Tabu” medicīnas centra “Aurora” telpās satiek jau zināmu personu, kurš stāsta, ka nosaukums mainījies, jo centram esot jauns īpašnieks, citi darbinieki un arī klīnikas koncepts, darba metodes gan acīmredzot nav mainījušās. Numuri tiekot izvēlēti nejauši, protams, ja klients vēlas lauzt līgumu, tiek jautāts, kāpēc. Maksāt varot gan par visu pakalpojumu uzreiz, gan pa daļām, gan noformēt kredītu, cenas esot adekvātas. Klīnikas pārstāvis arī parāda jauno diagnostikas iekārtu.

Medicīnas centra “Aurora” pārstāvis

Ārstējam labi, cilvēki ir apmierināti līdz brīdim, kamēr jūs neuzradāties, viss bija labi. Sakiet godīgi, ko jūs gribat parādīt, jo pagājušo reizi, kad uzradāties, klīnikas darbs apstājās uz mēnesi. Katrs cilvēks saprot, ko viņš dara. Mēs visiem cilvēkiem paskaidrojam visu līdz pēdējam centam, kur nauda nokļūst, ar visiem runājam, paskaidrojam, lai izbēgtu no tādām situācijām.

“Bez Tabu” tiek iepazīstināti ar klīnikas klienti, rīdzinieci Olgu, arī viņai zvanīts un piedāvāta bezmaksas pārbaude. Olgai mugura sāpot jau kopš bērnības, tāpēc uzsākusi procedūras, ar rezultātiem esot apmierināta. Pusi samaksājusi uzreiz, pusi kredītā. “Protams, ka tas maksā, ja valsts man piedāvātu kaut ko līdzīgu, tad es, protams, to izmantotu, tā kā netiek piedāvāts, tad es nāku te, man te ļoti patīk, un es nākšu vēl,” tā Olga. 

Oskars Šneiders
Veselības ministrijas pārstāvis

Skaidrs, ka veselība ir pats dārgākais cilvēkam, kas viņam ir. Protams, saistībā ar cilvēka veselību ir iespējams ar viņu manipulēt, iestāstīt, cik labs ir konkrētais ārstniecības produkts vai pakalpojums, bet ne visiem ir pietiekamas zināšanas veselības jautājumos, un ne vienmēr viņš var kritiski izvērtēt to informāciju, kas viņam tiek piedāvāta.

Veselības ministrijas pārstāvis atgādina, ka ģimenes ārsts, pie kura pacients ir reģistrēts, pārzina sava pacienta veselības stāvokli un var nozīmēt nepieciešamos izmeklējumus, ja tādi ir vajadzīgi.

TOP komentāri

 • VSOP
  +13 +10 -3

  VSOP

  Šajā iestādē notiekošās bezmaksas "medicīniskās veselības pārbaudes" patiesībā ir primitīva, slikti apmācītu pārdošanas speciālistu nezināma satura pakalpojuma uzspiešana. Pēc 1,5 stundu ilgas tukšas pļāpāšanas Jums tiks izmesta ēsma - piedāvās "finansiālu atlaidi" un "padarboties ar savu veselību". Pēc tam tiks atnests rēķins par aptuveni 2000 EUR un piedāvāts kredīts. Līdz pēdējam brīdim Jums tā arī netiks ne uzrādīts ne izsniegts piedāvāto procedūru plāns vai grafiks, respektīvi Jums piedāvās samaksāt 2 kg par nezināma satura un daudzuma ""pakalpojumu". Ja aiz prieka neleksiet gaisā un teiksiet, ka vēlaties apdomāt šo "brīnumpiedāvājumu" pie Jums iesūtīs ""kvalitātes'" kontrolieri pajaunas krievu duras veidolā, kura Jūs savā valodā kauninās par neizlēmību un nevēlēšanos stādāt ar sevi.....Apbrīnojami, ka šādam "kantorim' ir izdevies iegūt medicīnas iestādes statusu....
 • VSOP
  +3 +1 -2

  VSOP

  P.S. Tā sauktā "medicīnas pārbaude" arī šobrīd netiek veikta ar Bez Tabu marta sižetā redzamo "jauno aparātu" bet gan tiem pašiem vecajiem knaģiem un vadiņiem, kas redzami oktobra raidījumā :)
 • lola
  0 0 0

  lola

  Es arī saņēmu zvanu, kad pateicu, ka man 32 gadi, tad nē tomēr... šajā vecuma posmā nepiedāvājot bezmaksas pārbaudi :D tātad grib apkrāpt vecākus cilvēkus, kas nemeklēs internetā atsauksmes par šo iestādi.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl