“Teica, ka likvidēs firmu un naudu nedabūsim!” Mēbeļu ražotājs iekasē tūkstošus un “uzmet” klientus no visas Latvijas

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

3 komentāri
“Teica, ka likvidēs firmu un naudu nedabūsim!” Mēbeļu ražotājs iekasē tūkstošus un “uzmet” klientus no visas Latvijas

Pašmāju ražotājs uzņēmies izgatavot mēbeles daudziem klientiem, iekasējis tūkstošiem eiro, bet mēbeles klienti tā arī nav sagaidījuši. Dusmīgie klienti vaino mēbeļu izgatavotāju krāpniecībā.

Ar “Bez Tabu” sazinās daudzi cilvēki no Latvijas malu malām, ziņojot par mēbeļu ražotāju SIA ”Latparts”, kuram esot pārskaitīti tūkstošiem eiro, bet uzņēmums savas saistības nepildot. Savu produkciju uzņēmums reklamē sociālajā tīklā ”Facebook”.

Iekasē tūkstošus un “čušs”

Gultu, bērnu gultiņu, skapju, virtuves iekārtu un citu mēbeļu cenas svārstās no dažiem simtiem līdz vairākiem tūkstošiem eiro.

Lāsma no Ādažiem

”Es pasūtīju virtuves iekārtu un vannasistabas plauktu. Pārskaitīju 1800 eiro. Ar izgatavotāju sarunājām, ka būs gatavs jau februārī. Kad tuvojās termiņš, prasīju, kad uzstādīs mēbeles. Bet viņš [izgatavotājs] visu laiku izdomāja kaut kādus iemeslus. Sākumā bija ticami. Piemēram, draudzenei dzemdības, tad bēres, tad teic, ka iezāģējis sev rokā.

Lāsma pasūtījumu gaida vēl šodien. Uzstājusi uz to, ka nauda jāatdod, tomēr uzņēmums nereaģējot. Sievietes ģimene jau paguvusi pasūtīt un uzstādīt citu, arī ne to lētāko virtuves iekārtu no godprātīga tirgotāja.

Lāsma no Ādažiem

”Viņš periodiski vai nu sola un domā visādus iemeslus. Tā tikai sola un sola. Ir teicis arī, ka nekas nebūs. Teica, ka varam iet piecas mājas tālāk. Pēdējā laikā viņš vispār arī telefonu neceļ.”

Sieviete “Bez Tabu” komandai uzrāda saraksti ar tirgotāju, kurā viņš atklāti saka, ka pasludinās maksātnespēju, likvidēs firmu ar visiem parādiem.

Dusmīgie klienti norāda, ka mēbeļu izgatavotājs un galvenā persona firmā ir Matīss Kaucis, daudzus pasūtījumus pieņēmusi un rēķinus izsūtījusi viņa draudzene Laura Lāce.

Milzu naudu par virtuves iekārtu samaksājusi arī Natālijas ģimene no Pārgaujas novada Vidzemē.

Natālija
Samaksājusi 1300 eiro

”Janvārī viņš mums solīja, ka uztaisīs virtuvi triju nedēļu laikā. Jau 31. janvārī bijām iemaksājuši 1343 eiro. Kad sapratu, ka kaut kas nav, es viņam teicu, ka nelikšu viņu mierā. Teicu, ka viņam jāuztaisa tā virtuve, jo nauda iemaksāta. Ja ne, pretējā gadījumā iešu uz policiju.”

Natālija demonstrē nepabeigtu virtuves iekārtu sliktā stāvoklī, ko meistars Matīss nogādājis sievietei, kā pati saka, vien skatam, jo esot baidījies no draudiem par policijas piesaistīšanu. Esot solījis pabeigt virtuves iekārtu turpat, sievietes dzīvesvietā. Lai gan Natālijas ģimene uzstāj uz naudas atdošanu, firma neliekas ne zinis.

Ar “Bez Tabu” sazinās arī Ilze no Rīgas, kura vēlējusies iepriecināt bērnus ar jaunām gultām.

Laura
Dusmīga kliente

”Man tika atsūtīts 420 eiro rēķins. Apmaksāju 1. maijā. Līgumā rakstīts, ka termiņš ir līdz šā gada 1. jūnijam. Viņš turpināja solīt, bet tad kļuva agresīvs. Teica, ka viņam nekas nebūs, ka ir jau interesējies par maksātnespēju. Teica, ka varam darīt, ko gribam. Mēs varam prasīt, ko gribam. [Gultiņas] tika pasūtītas uz vasaras sākumu, uz bērnu dzimšanas dienu. Diemžēl šos četrus mēnešus bērni uz matračiem gulēja.”

Klienti, kuri jūtas apkrāpti, darījumus spēj pierādīt ar bankas kontu izdrukām, kurās uzrādās uzņēmumam pārskaitītās summas.

Klienti sāk likt kopā galvas sociālajos tīklos, lai apzinātu, cik lielu skādi SIA ”Latparts” nodarījis. Valsts policijā aicina rakstīt iesniegumus likumsargiem.

Ciemos pie meistara

Žurnālisti ierodas SIA ”Latparts” reģistrētajā adresē Naukšēnu novadā, kur, izrādās, arī notiek uzņēmuma darbība. Meistara Matīsa nelielā darbnīca iekārtota vecāku īpašumā, ēkā līdzās vistām. Turpinājumā žurnālista un meistara Matīsa sarunas fragments.

 

Žurnālists: Jūs jau droši vien nojaušat kādā sakarā…

Mēbeļu meistars: Jā, bet es negribu.

Žurnālists: Kā ar tām naudām un pasūtītajām lietām?

Mēbeļu meistars: Tās ir manas privātas lietas. Es negribu nekādu televīziju.

Žurnālists: Mūs pieaicināja cilvēki, kuri jūtas apkrāpti.

Mēbeļu meistars: Jā, es saprotu… Man ir pietiekams stress. Es tiešām negribu, pārāk liels stress!

Žurnālists: Par ko stress?

Mēbeļu meistars: Par visu to situāciju, kā notiek.

Žurnālists: Bet kā justies tiem cilvēkiem [klientiem]? Viņiem nav stresa? No vairākiem simtiem līdz tūkstošiem eiro kaut kur karājas gaisā.

Mēbeļu meistars: Karājas, tāpēc es strādāju. Tā situācija ir pārāk smagnēja. Cenšos tikt ārā. Viņi paši [klienti] ir izveidojuši grupu, kur notiek sarunas, ka braukšot ciemos, tādēļ man ir kamera, lai visu fiksētu.

Žurnālists: Jūs viņu vietā, iespējams, rīkotos tāpat.

Mēbeļu meistars: Iespējams, bet nav jau 90. gadi. Ir apmierināti klienti arī. Vienkārši mainīju telpas, vairs fiziski nevarēju pabeigt pasūtījumus, tāpēc kritums ir.

Žurnālists: Nav bijis tā, ka esat teicis, ka naudu klienti nedabūs, nolikvidēsit SIA?

Mēbeļu meistars: Esmu teicis, bet es to nekad netaisos darīt.

Žurnālists: Bet jūs apsolāt, ka būs nauda?

Mēbeļu meistars: Cik esmu spējīgs, tik atstrādāšu. Tādā veidā tā nauda tiks atdota. Tie, kuri atsakās [no preces], jāgaida, kamēr nopelnīšu naudu.

Žurnālists: Mums stāsta, ka, kad zvana klienti, jūs neceļat klausuli.

Mēbeļu meistars: Es vakarā esmu sasniedzams. Dienas laikā nerunāju, jo strādāju. Tas ir morālais terors.

 

Foto