“Teica, ka izmetīs medaļas! Kāpēc bērniem jācieš?” Ventspils mazos dejotājus‑uzvarētājus sarūgtina lielu sacensību organizatori

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

14 komentāri

Piecus līdz deviņus gadus veci bērni no Ventspils deju studijas izcīnījuši augstas vietas starptautiskajā deju festivālā-konkursā “Arabesk”, kas jūnija beigās notika Jūrmalā, Dzintaru koncertzālē. Par sasniegumu mazajiem dejotājiem pienākas apbalvojumi, tomēr organizatori tos draud izmest miskastē un izturas necienīgi pret bērniem, viņu vecākiem un deju pasniedzēju, sašutusi ir Ventspils deju studijas vadītāja.

Festivāls ”Arabesk” Jūrmalā notika jau 19. gadu. Tas pulcēja dalībniekus no  daudzām valstīm. Dalībnieki bija sagatavojuši priekšnesumus dažādos dejas žanros.

Festivālā piedalījās arī Ventspils deju studijas ”Ksenia Patokina Dance” audzēkņi, kuras divas dejotāju grupas – bērni vecumā no pieciem līdz deviņiem gadiem – izcīnīja pirmo un trešo vietu.

Vecāki par katra bērna dalību konkursā samaksāja 10 eiro, tāpat vecākiem bija jāmaksā 5 eiro, lai vērotu atvašu uzstāšanos skatītājus skatītāju rindās. Iemūžināt uzstāšanos pašiem nebija atļauts, to par atsevišķu samaksu varēja lūgt operatoram, stāsta Venstpils deju skolas vadītāja Ņikuļina.

Mazo dejotāju skolotāja: “Teica, ka izmetīs medaļas un diplomus!”

Ventspilnieki uzstājās konkursa pirmajā dienā. Tā kā ne visiem materiālais stāvoklis un darba devēji ļāva palikt Jūrmalā līdz konkursa noslēgumam nākamajā dienā, bija nolemts doties mājās pēc uzstāšanās. Organizatori informēja, ka uzzināt rezultātus un saņemt apbalvojumus varēs vēlāk, neesot klātienē noslēguma ceremonijā, stāsta mazo Ventspils dejotāju skolotāja, studijas ”Ksenia Patokina Dance” vadītāja Ksenija Ņikuļina.

Ksenija Ņikuļina

Ksenija Ņikuļina
“Ksenia Patokina Dance” vadītāja

Organizatori zināja, ka nebūsim otrajā dienā. Iepriekš tika atsūtīts e-pasta ziņojums, kurā informēja, ka ar kolektīviem, kuri nenakšņo, būs atbildīga Elizabete [organizatores palīdze]. No šīs meitenes mēs visu informāciju saņēmām. Teica, ka varēsim uzzināt rezultātus vēlāk, neesot klātienē, kā arī varēsim saņemt balvas, ja tās tiks izcīnītas.

Kad konkurss bija beidzies, Ksenija sazinājusies ar citu pārstāvi, ar kuru ieteikusi sazināties iepriekš nosauktā pārstāve. Dzirdētais šokējis Kseniju.

Ksenija Ņikuļina

Ksenija Ņikuļina
“Ksenia Patokina Dance” vadītāja

Viņš man teica, ka šogad organizatore nolēma, ka, ja kolektīvs nebūs apbalvošanas ceremonijā, izmetīs ārā visus diplomus un medaļas!

Ksenijai gan izdevies sarunāt tikšanos, kurā bija paredzēts savākt balvas. Dažas dienas pēc sarīkojuma ieradusies Jūrmalā saņemt apbalvojumus, centusies sazvanīt organizatora palīgu, bet viņš neatbildēja, stāsta Ksenija.

Sarīkojumu ”Arabesk” organizē Jūlija Tihomirova no Latvijas. Viņa ir bērnu baleta kultūras biedrības ”Arabeska” vadītāja. Festivālu jau ilgus gadus ar līdzfinansējumu atbalsta Jūrmalas dome, kas šī gada sarīkojumam piešķīra  5264 eiro, pēdējos četros gados no nodokļu maksātāju maka festivālam atvēlēti 20256 eiro, informē Jūrmalas domē.

Festivāla organizatore: “Ventspils kolektīvs apkaunoja Latviju”

Cīnoties par bērnu apbalvojumiem, Ventspils dejotāju skolotāja Ksenija sazinājās ar festivāla organizatori Tihomirovu. E-pasta sarakstē Tihomirova Ksenijai un viņas kolektīvam velta bargu kritiku, sakot, ka venspilnieki ”apkaunoja Latviju ar savu neorganizētību un nekulturalitāti”, jo neviens no kolektīva neieradās uz apbalvošanas ceremoniju. Tāpat Tihomirova sarakstē nosauc Kseniju Ņikuļinu par neizglītotu deju skolas vadītāju un pauž, ka nevēlas turpināt komunikāciju. Kā noprotams no sarakstes, konkursa ”Arabesk” organizatore negrasās atdot bērniem balvas.

Arī ”Bez Tabu” sazinās ar ”Arabesk” organizatori Tihomirovu. Viņa kameras priekšā stāties nevēlas, klausuli paceļ ne ar pirmo reizi un vien tad, kad īsziņā informē, kas viņu meklē. Viņa pieturas pie sava viedokļa par Ventspils dejotāju skolotāju Ņikuļinu.

Jūlija Tihomirova

Jūlija Tihomirova
sarīkojuma organizatore

Nevienu bērnu neatveda uz apbalvošanu, arī uz gala koncertu nē. Tas bija tik nesmuki, ka kolektīvs no Latvijas vispār neatbrauca. Bērniņiem tur bija dāvaniņas, bet nebija nedz bērnu, nedz kolektīva vadītājas. Tā nedrīkst darīt! Tur bija dalībnieki un žūrijas locekļi no vairākām valstīm! Kā tas izskatījās, kad viņus nosauc, bet neviena nav?! Es kā organizatore nezināju, ka viņi nebūs. Viņa man neko nepateica, ka nebūs. Viņa vēlāk piezvanīja man un teica: ”Dodiet man diplomus!” Atvainojiet, tā nedrīkst vispār vadītājam ar bērniem strādāt!

Tihomirova stāsta, ka nebūtu iebildumu, ja, dodoties prom, kolektīva vadītāja būtu informējusi par to, ka neieradīsies uz apbalvošanas ceremoniju.

Ventspils kolektīva vadītāja Ņikuļina ir satriekta par organizatores Tihomirovas pārmetumiem. Pirmkārt, Ņikuļina uzsver, ka ir profesionāle, kura dejas mākslā skolo aptuveni 120 audzēkņu. Otrkārt, atgādina Tihomirovai, ka bērni izcīnījuši visaugstākās vietas arī citās Latvijas un starptautiska mēroga sacensībās. Treškārt, runājot par ”Arabesk” konkursu, Ņikuļina uzsver, ka ziņojusi par došanos prom tam cilvēkam, kurš bija norādīts kā kontaktpersona kolektīviem, kuri nepaliek līdz festivāla noslēgumam.

ksenija Ņikuļina

Ksenija Ņikuļina
“Ksenija Patokina Dance” vadītāja

Kāpēc bērniem un viņu vecākiem jācieš? Jā, viņu [Tihomirovu] mēs nebrīdinājām, bet viņai bija jāzina, jo iepriekš atsūtīja cilvēka, kurš ir atbildīgs par kolektīviem, kuri nebūs otrajā dienā, tālruņa numuru. Mēs sazinājāmies sar šo cilvēku, par visu informējām. Nav mūsu vaina, ka viņiem [organizatorei un palīgiem] savā starpā ir slikta komunikācija.

Tāpat Ņikuļina stāsta, ka vēlējusies uzrunāt  organizatori Tihomirovu klātienē un visu izstāstīt viņai, bet  viņa ”atšuvusi”, jo labprātāk vēlējusies runāt ar ārvalstu viesiem.

Ksenija Ņikuļina

Ksenija Ņikuļina
“Ksenija Patokina Dance” vadītāja

Es piegāju, viņa man pateica: ”Ej prom!” Tas tāpēc, ka esam no Latvijas? Pret citu valstu pārstāvjiem ir labāka attieksme?

Tihomirova gan noliedz, ka viņas palīgiem bija atļauts risināt organizatoriskos jautājumus ar kolektīviem, kuri dodas prom uzreiz pēc uzstāšanās.

Jūlija Tihomirova

Jūlija Tihomirova
sarīkojuma organizatore

Tā nav smuki! Es rīkoju konkursus 20 gadus! Brauc no daudzām valstīm! Man tāda reputācija! Viņai vajag ar vadītāju runāt .Viņa varēja vēl parunāt ar Ņikitu, Vasju, Petju! Tam vadītājam nav kultūras! Jā, viņa nāca klāt un gribēja runāt, bet es tobrīd runāju ar koncerta direkciju, viņa pienāca un teica: ”Es gribu ar jums runāt!” Kolektīva vadītājs tā nedrīkst darīt starptautiskā konkursā! Man kauns! Tur bija pārstāvji no Francijas un citām valstīm!

Beidzot atdod medaļas, bet…

Deju skolotāja un pasākuma organizatore saka, ka vairs nevēlas sadarboties viena ar otru.

Ksenija Ņikuļina

Ksenija Ņikuļina
“Ksenija Patokina Dance” vadītāja

Man bija svarīgi, lai bērni gūst labas emocijas. Viņiem patīk skaistā Jūrmala, nedomājām, ka viss izvērtīsies šādi.

Festivāla organizatore Tihomirova sarunā ar ”Bez Tabu” gan apņemas atdot vecākiem viņu bērnu izcīnītās balvas, ko nākamajā dienā izdara. Tiesa, bērniem tiek piešķirtas cita sarīkojuma medaļas ar uzrakstu ”festivāls ”Ziemassvētku deju karnevāls””. Ventspils deju studijas vadītāja un mazo dejotāju vecāki sauc to par necieņas izrādīšanu un uzskata, ka tādējādi Tihomirova turpina ieriebt.

14 komentāri

Aktuālie Bez Tabu sižeti

"Vispirms esmu sieviete, tikai pēc tam politiķe!" Ramona Petraviča par erotisko fotosesiju un ažiotāžu

"XS" sērija uz izķeršanu! Autovadītāji noskaitušies, CSDD sistēmā netiekot pie īpašām numurzīmēm; daudzas tiek spekulantiem

Rīdzinieci medī parādu piedzinēji, pieprasot atmaksāt aizdomīgu parādu

“Maxima” kliente: Mani nekonsultēja, jo runāju latviešu valodā

"Nesaprotu, kā meitenes to dara!" Viktors Buntovskis "X Faktorā" nav pieradis pie grima

Jelgavas dome ierobežo stāvēšanu pieprasītā stāvlaukumā

"Ir vajadzīgas bērnu nāves?" Krustojumā Āgenskalnā gājēju pāreju nesteidzas ierīkot!

Eksperiments: vakcīnskeptiķi akli izplata viltus profilā ievietotu “pasaku”

"Attiecībās ir jārunā!" Skaļas ovācijas un patiesi komentāri komēdijas "Tabu" pirmizrādē!

"Bērns ļoti pārdzīvoja!" Dusmojas par bērnu neielaišanu "zaļā" režīma pasākumā un veikalā

"Viņš burtiski ēda manu Rosalindu nost!" Mārupē iedzīvotājiem un viņu mīluļiem uzbrūk agresīvs suns

Kāpēc nekad netīra šo daļu?